zde jsou všechny nové funkce odhalené první beta verzí

K dispozici je beta 1 aktualizace iOS 17.5. Apple provádí některé významné změny ve svém operačním systému, zejména pro evropské uživatele.

složku ios 17

Aktualizace iOS 17 na sebe navazují a nejsou stejné. Nejnovější, iOS 17.4, přinesl mnoho nových funkcí, ty nejpozoruhodnější pro evropské uživatele. Je to ve skutečnosti ona, kdo začíná integrovat požadavky Zákon o digitálních trzích (DMA) vstoupila v Evropě v platnost 6. března 2024. Pro připomenutí, text vyžaduje, aby to američtí tech giganti, včetně Applu, udělali upravit své služby a systémy, aby je mimo jiné otevřely konkurenci. Právě díky ní je možné instalovat aplikace například mimo App Store.

Další aktualizace iOS pokračuje v tomto trendu. K dispozici pro vývojáře, iOS 17.5 beta 1 není tak velkolepý jako předchozí, ale přesto nabízí některé pozoruhodné změny, ať už z hlediska rozhraní nebo možností nabízených majitelům iPhone. Stejně jako u iOS 17.4 je důležité si to uvědomit některé změny se týkají pouze Evropy. To je právě případ toho nejdůležitějšího.

iOS 17.5 přidává do iPhonů několik nových funkcí, zejména v Evropě

Věděli jsme, že funkce bude implementována a stará se o to iOS 17.5. Od této verze bude možné stáhnout aplikaci přímo z webové stránky. V současné době, žádný vývojář to nenabízí. Je třeba říci, žeApple klade drastické podmínky abyste měli právo např.Být v dobrém stavu členem Apple Developer Program po dobu dvou nebo více po sobě jdoucích let a mít aplikaci, která měla v předchozím kalendářním roce více než 1 milion prvních instalací ročně na iOS v EU“. Stačí říci, že potenciálních kandidátů není příliš mnoho.

Přečtěte si také – iOS 17.4: Evropa zahajuje vyšetřování po odstranění webových aplikací na iPhone

Nezapomínejme ani na to, že posledně jmenovaný bude muset také platit to, co Apple nazývá poplatky za základní technologie (CFT). Jejich výše činí 0,50 EUR za instalaci aplikace více než 1 milion za posledních 12 měsíců. Po některých výpočtech to vývojáři již oznámilinikdy nevydají aplikace mimo App Store. Přesto tato možnost bude velmi brzy existovat.

Aktualizace iOS 17.5 má za cíl bojovat proti nechtěným trackerům a mírně mění design systému

Pravděpodobně znáte AirTagtato malá kulatá zařízení sloužící jako GPS maják najít ztracené nebo odcizené věci. Většinou jsou velmi pohodlné a někdy ušetří tisíce eur na poplatcích. Bohužel je využívají i lidé se špatnými úmysly, aby vás sledovali. Apple si je toho vědom a iOS 17.5 obsahuje funkci pro odhalit tento druh zneužívání.

Pokud systém zaznamená podezřelý sledovač, ať už je to AirTag nebo ne, zobrazí následující zprávu: „ca objekt není certifikován v síti Find My společnosti Apple. Můžete jej zakázat a zabránit mu ve sdílení polohy s vlastníkem. Chcete-li to provést, postupujte podle pokynů uvedených na webových stránkách výrobce dané položky“. Tato možnost není v tuto chvíli aktivní, ale pravděpodobně bude aktivní, až bude aktualizace konečně spuštěna.

Přečtěte si také – Váš smartphone Android vás upozorní, pokud jste sledováni pomocí Apple AirTag

Nakonec si všimneme některých jemných změn vrozhraní iOS. V aplikaci knihyikonu Cíl čtení již není úplně stejný v horní navigační liště. Totéž pro podnabídku Přístup k identifikačním klíčům v Ochrana osobních údajů a zabezpečení. Pokud posloucháte podcasty pomocí vyhrazené aplikace Apple, všimnete si, že widget této aplikace má nyní a dynamické pozadí. Jeho barva se mění v závislosti na tom, kdo je na ikoně právě přehrávaného programu.

Aktualizace iOS 17.5 by měl být dostupný všem mezi polovinou a koncem května. Zatím nevíme, zda bude obsahovat i jiné novinky, než jsou zde zmíněné. Jisté však je, že bude poslední před příchodem iOS 18, dostupný letos na podzim pouze na těchto modelech iPhonů.

Zdroj: 9to5Mac

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *