Zde je návod, jak zdarma sdílet své hry se svými přáteli

Steam právě spustil Families, přepracovanou verzi svého systému rodinného sdílení. Nový systém mění, kolik lidí může hrát hry z knihovny, usnadňuje vašim dětem nákup her a přidává nové možnosti sdílení a rodičovské kontroly.

Parní

Steam Families, nyní v beta verzi, nahrazuje jak Steam Family Sharing, tak Steam Family View. Nyní Steam Families umožňuje uživateli sdílet svou knihovnu až s pěti dalšími „členy rodiny“ (nebo s kýmkoli, s kým sdílíte svůj počítač nebo Steam Deck). Jakmile se připojíte k rodině, máte automaticky přístup ke hrám, které členové vlastní.

Můžete také hrát hry z knihovny někoho jiného, ​​i když je online a hraje něco jiného. Funguje to stejně jako funkce Stadia, což byla síla služby Google. Pokud tedy hrajete svou hru Helldivers 2, člen rodiny může hrát Balatro ve stejnou dobu jako vy z vaší knihovny. To byste však měli vědět Hry lze sdílet pouze v případě, že se jejich vývojář neodhlásil z programu Steam Families.

Steam vám umožní sdílet vaše hry se svými blízkými

Steam Families nyní zahrnuje možnost hrát hry ve sdílené knihovně offline (dříve Family Sharing vyžadovalo online připojení) a Steam již nebude blokovat přístup k celé herní knihovně člena rodiny, pokud je online a hraje něco jiného.

Steam Families FAQ uvádí konkrétní příklad toho, jak nový systém funguje: “ Řekněme, že jste součástí 4členné rodiny a vlastníte kopii Portal 2 a kopii Half-Life. Kdykoli může jeden člen hrát Portal 2 a druhý může hrát Half-Life. Pokud dva z vás chtějí hrát Portal 2 současně, další člen rodiny si bude muset zakoupit kopii hry. Po tomto nákupu budou v rodině dvě kopie Portal 2 a dva členové budou moci hrát ve stejnou dobu “.

Ještě lepší je, že Valve také poznamenává, že jednotlivé účty využívající Steam Families nyní mají své vlastní ukládání her, získávají své vlastní úspěchy Steam a mají individuální přístup k souborům Steam Workshop.

Všimněte si také, že Steam Families nabízí novou řadu nástrojů rodičovské kontroly, která umožňuje členům označeným jako „dospělí“ sledovat a spravovat přístup ke hrám pro účty registrované jako „děti“. Dospělí mohou dětem omezit přístup do Steam Store, komunitní funkce a chat a mohou si prohlížet zprávy o době hraní, nastavovat limity doby hraní, schvalovat žádosti dětí o další hru/funkce s časovým přístupem, získávat účty dětí a schvalovat žádosti o platbu za dětský nákupní košík.

Přečtěte si také – Předplatné Xbox Game Pass: Friends & Family končí, ale Microsoft naplánoval pro uživatele malý dárek

Jak vytvořit rodinu nebo se k ní připojit ve službě Steam?

Pokud chcete otestovat funkce a vytvořit si účet Steam Family, budete se muset zaregistrovat do beta verze. Chcete-li to provést, otevřete Parníklikněte na hlavní ikonu vlevo nahoře a přejděte na NastaveníPak Rozhraní. Najděte ” Účast v zákaznické beta verzi “ a vyberte Beta verze Steam Families.

Váš klient se restartuje v beta verzi, která vám pak poskytne přístup k novým funkcím Families. Znovu je otevřete Nastavení v hlavní nabídce a tentokrát přejděte do sekce Rodina. Uvidíte tlačítko „g“.vymýtit » se zobrazí a vše, co musíte udělat, je kliknout na něj, abyste vytvořili novou rodinu nebo se k ní připojili. Můžete také projít „Detaily účtu“ na stránce obchodu a klikněte na „Správa rodiny“.

Upozorňujeme však: nový systém je uzamčen na regionální úrovni. Pokud jste tedy sdíleli s někým v jiné zemi, je možné, že to již nebudete moci udělat. Kromě toho, stejně jako u Googlu, pokud někdo opustí vaši rodinu, nebude moci rok vstoupit nebo založit jinou. Vstup do skupiny si tedy dobře rozmyslete, protože funkce je primárně určena pro blízké členy stejné rodiny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *