Zde je návod, jak jej nainstalovat do smartphonu

Konečně nastala éra zaknihovaného řidičského průkazu. Tato novinka je přístupná prostřednictvím aplikace France Identity a slibuje zjednodušení života motoristů. Objevte klíčové kroky, jak dostat svůj řidičský průkaz do digitálního věku.

digitální řidičský průkaz
Zdroj: France Identity

Příchod digitální řidičský průkaz znamená revoluci v správa úředních dokumentů. Tato změna již oznámená loni v květnu slibuje zjednodušení života Francouzští motoristétím, že jim nabídne možnost opustit papírovou verzi ve prospěch a dematerializovanépřímo přístupné na jejich smartphonu. Tato iniciativa, odhalená prvními experimenty na konci roku 2023, je součástí modernizace a zjednodušení, kde Identita Francie hraje ústřední roli tím, že nyní kromě digitálního průkazu totožnosti vítá drahocenný řidičský klíč.

Oficiální potvrzení tohoto projektu v červenci ministrem vnitra Géraldem Darmaninem během mezirezortní komise jen potvrdilo přání vlády plně začlenit řidičský průkaz do francouzský digitální ekosystém pro rok 2024. Toto digitální povolení, při zachování stejnou právní hodnotu než fyzický dokument, nabízí bezprecedentní flexibilitu a je doprovázen vylepšenými funkcemi, jako je konzultování bodového zůstatku přímo z specializovanou aplikaci. Éra dematerializované licence zkrátka teprve začíná.

jak získat digitální řidičský průkazjak získat digitální řidičský průkaz
Zdroj: France Identity

Jak integrovat digitální řidičský průkaz s vaším chytrým telefonem

Tam přechod na digitál nyní ovlivňuje základní oblast našeho každodenního života: řidičský průkaz. Tento technologický pokrok, dlouho očekávaný, se stává realitou a nabízí flexibilitu a zvýšená bezpečnost pro řidiče. Vláda po závěrečné testovací fázi formalizovala dostupnost řidičský průkaz na smartphonecož znamená rozhodující obrat v přístupu k mobilitě a digitální identitě.

Na stejné téma — Jak požádat o nový řidičský průkaz ve formátu bankovní karty

Aby uživatelé mohli používat aplikaci France Identity a využívat digitální řidičský průkaz, musí mít telefon Android s verzí vyšší nebo rovnou 8 (Oreo) nebo a iPhone se systémem iOS 16 nebo novějším. Tyto předpoklady zajišťují kompatibilitu s pokročilými funkcemi aplikace, včetně zabezpečení dat a ověřování pomocí NFC čip.

Chcete-li získat digitální řidičský průkaz, postupujte takto:

  1. Zkontrolujte svou způsobilost : ujistěte se, že máte národní elektronický průkaz totožnosti (CNIe), který je nezbytný pro ověření.
  2. Stáhněte si aplikaci: nainstalujte si aplikaci France Identity do svého zařízení se systémem iOS nebo Android.
  3. Přístup ke službě: Přejděte do online služby „Moje povolené body“ a přihlaste se.
  4. Stáhněte si svůj RIR: na záložce „Moje dokumenty“ si stáhněte prohlášení o zakázaných informacích a naskenujte QR kód pomocí France Idété.
  5. Importujte svou licenci: podle pokynů importujte svůj digitální řidičský průkaz, který pak bude přístupný bez připojení k internetu.

Tímto technologický pokrok nekončí; on předznamenává budoucí integrace další oficiální dokumenty v digitálním ekosystému, jako např šedou kartu A potvrzení o pojištění. Digitalizace řidičského průkazu je mimo jeho praktický aspekt součástí globálního přístupu modernizace administrativyzaměřené na zajištění výměn a zjednodušení postupů pro občany.

Zdroj: france-identite

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *