Xbox chce vydat přenosnou konzoli, ale zatím neví jak

Phil Spencer, velký šéf Microsoft Gaming, naznačil, že by světlo světa mohla dobře spatřit přenosná konzole Xbox. Není divu, protože úniky na toto téma přicházely jeden za druhým už několik měsíců. Není to však na zítřek: výrobce stále přemýšlí, jak co nejlépe udělat.

xbox mobilní hra
Kredity: 123RF

Úniky o přenosné konzoli se značkou Xbox nejsou nové. Již v roce 2021 se ve městě hovořilo o konzoli věnované cloudovému hraní a od té doby se nezastavila. V éře přenosných počítačů inspirovaných Steam Deckem se opět začaly šuškat natolik, že se na začátku roku zdálo, že téměř všichni souhlasí s tím, že Microsoft brzy představí váš vlastní model.

Koneckonců, redmondská společnost má všechno: hardwarovou součást, která se již nemusí osvědčovat, OS, na kterém lze provozovat své hry, a seznam exkluzivit, který se jen rozrůstá. Na co tedy Microsoft čeká? Správný vzorec podle Phila Spencera, šéfa herní divize Microsoftu. U mikrofonu Polygonu se svěřuje, že vyzkoušel všechny současné “ruční” konzole. A nikdo ho opravdu nepřesvědčil.

Na stejné téma — Xbox Game Pass: tyto nové hry dorazí do katalogu na konci března 2024

Zde je důvod, proč Xbox stále nevydal přenosnou konzoli

Pro Phila Spencera není jádro věci v tuto chvíli na straně hardwaru, ale na straně softwaru. „Chci mít možnost spustit aplikaci Xbox na celé obrazovce, ale v kompaktním režimu. A tam jsou všechny mé sociální zkušenosti. Když zapnu televizi, chci se cítit jako na řídicím panelu Xbox,“ vysvětluje našim kolegům. Pokud nyní na Windows běží několik modelů, pro Asus ROG Ally není podle něj zážitek z Xboxu pro hráče ještě optimální.

A co víc, Phil Spencer není oklamán: Xbox nemá zájem uzavírat se do vlastního ekosystému, jako to dělá Sony (a ještě méně a méně) a Nintendo. I proto Microsoft nesměle začal uvolňovat své exkluzivity na další konzole. Postupem času je proto nezbytné nabídnout skutečný přenosný zážitek hráčům Xboxu na jiných platformách, než začnete zvažovat uvedení vlastní konzole.

ROG AllyROG Ally
Kredity: Phonandroid

„Například, pokud chci hrát své konzolové hry na cestách s přenosnou konzolí, nechci být nucen kupovat pouze jednu konzoli. Chci, aby všechno, co děláme v hardwaru, bylo skvělé. Ale pokud se dnes někdo rozhodne hrát [ailleurs], Nechci, aby měl pocit, že je méně dobrým hráčem Xboxu. »

Jak tedy můžeme tuto zkušenost zlepšit? Pro Phila Spencera to znamená položit si několik otázek. “Jsou tam všechny moje hry?” Zobrazují se všechny moje hry s požadovanými uloženími? Jeden vám řeknu [jeu] kdo to všechno právě teď nedělá – a to mě přivádí k šílenství – je Fallout 76. Neexistuje žádná cross save support.“ Vyhneme se tomu, že mu řekneme, že tento problém už mnoho lidí netrápí.

Phil Spencer však zcela nevylučuje možnost uvedení jednoho dne skutečné přenosné konzole pod značkou Xbox. Polygonu to dokonce proklouzlo, že jeho inženýři na tomto tématu v současné době pracují a studují různé možnosti, které mají k dispozici. Ale jak jste jistě pochopili, nyní to zjevně není. Prioritou Xboxu je v tuto chvíli bezpochyby cloudové hraní, které chce být jednoznačně přístupné (a stabilní) pro co největší počet lidí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *