vysoce výkonný stolní počítač za správnou cenu

Inferno je stolní počítač navržený francouzskou značkou Cybertek. Ten prodává vysoce výkonné konfigurace za ceny, které mají být přiměřené. Jeho zvláštnost? Nabídka personalizovaných rytin kupujícím. Inferno je jedním z jejích vlajkových produktů a my jsme ho mohli otestovat.

Cybertek Inferno

Top Achat, LDLC, Materiel.net… existuje mnoho internetových obchodů, které vám umožní sestavit si vlastní počítač podle vašich přání a potřeb. Francouzská značka Cybertek je jednou z nich. Nespokojí se s nabídkou širokého výběru hardwarových konfigurací, ale odlišuje se nabídkou přizpůsobení: ve skutečnosti dává kupujícímu možnost vyryt do své věže jimi zvolený design. Jedinečná věc na francouzském trhu. Firma navíc u svých výtvorů sází na nižší ceny než konkurence, ale co to vlastně je?

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Mohli jsme otestovat PC od značky, abychom mohli posoudit na místě. Tohle je Inferno Tower, předem stanovená konfigurace se prodává za cenu 2299 eur. Jak funguje web výrobce? Jsou montáž a přizpůsobení kvalitní? A co samotná konfigurace? Odpovězte hned.

Cybertek klade důraz na personalizaci

Než se začneme věnovat samotnému stroji, zaměřme se na Cybertek. Stránky značky umožňují uživateli sestavit si svůj počítač podle svých představ. Pro ty, kteří to chtějí, jsou již k dispozici předem připravené konfigurace, včetně Inferna, které dnes testujeme. Právě ty mohou těžit z personalizace, tedy z gravírování na desku z tvrzeného skla, která uzavírá PC. Vezměte prosím na vědomí, že ne všechny modely toho mohou využít.

CybertekCybertek

Člověk si musí přiznat že možnost přizpůsobení není příliš jasná, protože není příliš zvýrazněna. Nejprve musíte vybrat model a poté zjistit, zda je tato možnost k dispozici (což není vždy případ). Tomu by prospělo být trochu více zdůrazněn, zejména proto, že se jedná o a Vlastnosti opravdu unikátní na trhu. Zdá se, že Cybertek si je této slabiny vědom, protože na internetu byl zveřejněn video tutoriál, který vysvětluje, jak to funguje.

Jakmile se dostanete do vyhrazeného menu, nabídne se několik předdefinovaných výkresů a je možné je zvětšit, uspořádat nebo otočit podle potřeby. Zkrátka dělat vše po svém. Vizuály opravdu nejsou inspirované, ale mají tu výhodu, že zvýrazní několik různých stylů a světů. Pokud vám žádný nevyhovuje, nepropadejte panice, existuje záložní řešení.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Velká síla tohoto systému, ve skutečnosti umožňuje kupujícímu importovat vizuál ze své knihovny. Může si dát, co chce, ale buďte opatrní, rytina je taková, jaká je, musíte si dávat pozor na kontrasty a nevolit příliš zaneprázdněný obrázek, aby byl výsledek správný. Naštěstí nám náhled ukazuje konečný výsledek.

Cybertek InfernoCybertek Inferno
Při importu obrázků buďte opatrní s kontrasty

Taková rytina stojí 50 eur, cena, která se nám zdá rozumná a která se připočítává k finální konfiguraci. Litujeme však, že přizpůsobitelný je pouze boční plech. Byli bychom rádi, kdybychom měli možnost přidat vizuály například na přední stranu. To je případ našeho úvěrového modelu, který je zcela přizpůsoben. Všimněte si, že počítače v „limitované edici“ jsou již nabízeny k prodeji s pokročilejšími rytinami. Zvýrazněné jsou například věže v barvách Zaklínače 3 nebo Call of Duty s dodatečnými rytinami.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Zjevně je to možné vytvořit svůj počítač sami od A do Z. Rozhraní webu je dobře promyšlené a přívětivé i pro nováčky. Například první otázka není věž, procesor nebo grafická karta, ale rozpočet, který chcete investovat. Chytrý.

Jakou hodnotu má přizpůsobení a úpravy?

Abychom mohli posoudit kvalitu jeho práce, nechal nás Cybertek otestovat jeden ze svých modelů. Tohle je Cybertek Inferno, buď věž MSI MPG VELOX 100R s mohutnou konfigurací prodávaná za 2299 eur:

  • Základní deska MSI B670 Gaming Plus Wifi
  • Procesor Intel Core i7-13700KGF
  • 32 GB RAM (MSI 2X16 GB DDR5 5600 MHz)
  • GeForce RTX 4070 Ti 12 GB
  • 1TB M2 NVMe SSD

Čtěte také – Test Diabla 4: pekelná hra s démonickou účinností

Vezměte prosím na vědomí, že věž prodávaná na webu nemá „skin“ Diablo 4 z našeho modelu půjčky, který byl pro ni vytvořen při vydání hry Blizzard. Ale je zcela možné koupit stejnou konfiguraci bez jakékoli dekorace pak se rozhodněte pro personalizovanou sklenici.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Nebudeme se věnovat samotné věži, což je model navržený společností MSI. Řekneme jen, že je to velmi efektní a praktické. se snadno přístupným připojením na horní části (1 port USB Type-C, 2 porty USB 3.2 Type-A, konektor pro sluchátka a konektor pro mikrofon).

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Přidejme přítomnost dobrého objemu (aby bylo možné nainstalovat 360 mm ventilátory) a četné otvory pro správnou cirkulaci vzduchu, k tomu se vrátíme níže. Všimněte si také, že na této věži MSI MPG VELOX 100R je možný snadný přístup ke komponentám, protože se sklo otevírá jako okno. Žádné šrouby k odstranění, pouze rukojeť, kterou lze zatáhnout. Praktický.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Rytina, provedená na vnitřní straně tvrzeného skla, je kvalitní a především odolný. Nehýbe se ani neznačí, když jej trochu poškrábete, jako by to mohl být základní tisk. Oceňujeme preciznost rozvržení, známku pečlivé práce. Nebudeme se zabývat dalšími rytinami našeho testovacího modelu (těmi na přední straně nebo na kovu), protože tyto nejsou k dispozici v prodeji. Mít jedinečný vizuál na vašem počítači může znít jako detail, ale ve skutečnosti to dává vašemu stroji charakter, který se nepodobá žádnému jinému.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Ohledně samotné montáže není co hlásit. Všechno se dělá vážně, jako to, co nabízí konkurence. (Top Achat a LDLC v čele). Byla věnována určitá péče vedení kabelů, což je samozřejmě plus, když můžete obdivovat interiér vašeho stroje. Většina kabelů je tak připevněna k neviditelné části věže: to je třeba udělat pro krásnou montáž.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Jediný problém, spatřili jsme nezapojenou LED a museli jsme hledat malíčky, abychom spojili dva vadné konektory. Nic moc dramatického, co by poškodilo správnou funkci stroje a určitě ojedinělý případ, ale přesto stojí za to hlásit. Kromě toho žádné stížnosti.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Pokud jde o LED diody, ty jsou upravitelné přímo pomocí tlačítka na věži. Ke změně barvy nebo dokonce efektů stačí jedno stisknutí. Uživatel se může svobodně rozhodnout pro pulzující nebo statické světlo (méně rušivé na denní bázi). Každý může umístit svou oblíbenou barvu, dokonce i duhu.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

LED diody Corsair RAM jsou nezávislé a lze je upravit v rámci softwaru MSI Dragon Center, aby ladil se zbytkem. Tento software také umožňuje aktualizovat základní desku, rovněž navrženou společností MSI.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Výkonné nastavení pro práci i zábavu

Nyní zbývá odpovědět na zásadní otázku: jakou hodnotu má toto Inferno z hlediska výkonu a řízení hluku? V configu je osazen procesor Intel Core i7-13700KF, 32 GB RAM (2X16 GB v DDR5), ale především grafická karta GeForce RTX 4070 Ti 12 GB od MSI. Toto je „základní“ konfigurace produktu, ale uživatel si ji může velmi dobře upravit, pokud chce, a rozhodnout se pro Core i5, RTX 4070 nebo 4080… Na druhou stranu se nemůžeme rozhodnout pro CPU AMD Ryzen, moc špatné.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Evidentně jsme provedli naše obvyklá baterie benchmarků na Infernu a dosažené výsledky nejsou překvapivé. Máme výkonný, konzistentní stroj, ideální pro ty, kteří potřebují hodně výpočetního výkonu. Není divu, to byl slib a výsledky testů jsou v souladu s naším očekáváním.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

To samé ohledně výkonu ve hře. Spustili jsme náš obvyklý panel na stroji v rozlišení 1440p a získané výsledky jsou dobré. Všimněte si, že jsme aktivovali ray-tracing a také DLSS, kde to bylo možné. Vypnutím ray-tracingu můžete získat až 25 % výkonu:

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Pokud jde o vytápění a hlučnost, zaznamenáváme dobrou práci ze strany Cyberteku a MSI. Věž má průduchy vzadu (samozřejmě), na horní části, ale i na jedné z bočních stran (pro procesor). Se sedmi ventilátory (nepočítáme-li ty pro grafickou kartu) máme dobrou cirkulaci vzduchu: 54 stupňů v uzavřené věži, 45 v otevřeném stavu. Když se podrobí zkoušce, GPU nepřesahuje 74 stupňů zatímco CPU stoupne na 64 stupňů. Ten těží ze systému vodního chlazení, který rovněž navrhla společnost MSI (MAG CoreLiquid C360).

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Efektivní větrání vyžaduje, máme velmi přítomnou hlukovou zátěž. Zůstává však zcela přijatelné, protože má 46 decibelů. To je méně než u herního notebooku, který se při stejném výkonu obecně pohybuje nad 50. Výsledkem je, že při hraní Diabla 4 nebo Cyberpunku můžete slyšet mírné syčení, ale nic příliš alarmujícího.

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Máme zkrátka kvalitní montáž, konzistentní výběr komponent a také pohodlný výkon. Co víc si přát než přijatelnou cenu?

Pěkná sestava za rozumnou cenu

Zásadní otázkou zůstává: stojí tato konfigurace za svou cenu? Co se týče kvality, nemáme žádné stížnosti. Jak jsme již informovali, máme PC, které ve svém poslání uspěje. Ale 2299 eur je pořád hodně. A ještě…

Cybertek InfernoCybertek Inferno

Při pohledu na konfiguraci, cena je vlastně docela v pořádku. Bavili jsme se stavbou stejného PC, s úplně stejnými komponentami, na dvou stránkách, které konkurují Cyberteku: Top Achat a LDLC. U prvního se dostáváme k ceně 2542 eur, včetně montáže a Windows 11. Na druhém je účet mnohem vyšší, protože konečný produkt je zobrazen na 2 767 eur. Je proto těžké na tomto vybrat něco jiného než Inferno Cybertek.

Top Nákup LDLCTop Nákup LDLC

Mluvíme zde o Infernu, ale tato kontrolovaná cena je na webu konstantní. Cybertek nabízí více než padesát přednastavených konfigurací, u kterých jsme se bavili předělávat s konkurencí. Pokaždé, výsledek byl stejný: jinde je to dražší.

CybertekCybertek

Stručně řečeno, máme vysoce výkonný počítač, pečlivě sestavený a dokonce vybavený personalizovanou povrchovou úpravou (připočtením 50 eur ke konečné ceně). A krásné zvíře za správnou cenu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *