víme, kdy Microsoft uvede své nové notebooky zaměřené na umělou inteligenci

Microsoft se podle Windows Central připravuje na uvedení nových zařízení Surface Pro a Surface Laptop koncem tohoto měsíce. Nový hardware bude obsahovat procesory nové generace od Intel a Qualcomm, stejně jako OLED displeje a další vylepšení.

Surface Pro 9

Windows Central hlásí, že nový Surface Pro 10 a Surface Laptop 6 budou odhaleny 21. března. Půjde o první počítače Surface, které budou používat procesory Intel Core Ultra a upravenou verzi Qualcomm Snapdragon X Elite, které jsou vybaveny neurálními procesorovými jednotkami (NPU) určenými pro úkoly umělé inteligence. Zařízení proto budou k dispozici ve verzích Intel a ARM, poprvé v řadě notebooků Surface.

Podle zdrojů Windows Central nabídnou nové procesory oproti předchozím modelům výrazné zvýšení výkonu a efektivity. Zařízení budou mít prospěch výdrž baterie, která vám umožní vydržet celý den na jedno nabití, a bude také těžit z dalších vylepšení, jako jsou nové obrazovky, porty atd.

Co víme o nadcházejících počítačích Surface společnosti Microsoft?

Podle Windows Central bude mít Surface Pro 10 podobný design jako Surface Pro 9, ale s antireflexní OLED displej, jasnější a podporující obsah HDR. Zařízení bude také obsahovat novinku ultra širokoúhlá přední webová kamera vylepšená o AI Studio Efekty, které mohou použít filtry a efekty na videohovory a nahrávky. Zařízení bude mít také vestavěnou čtečku NFC, kterou lze využít pro bezkontaktní platby a další funkce.

Surface Laptop 6 bude těžit z výraznější aktualizace designu tenčí okraje obrazovky a zaoblené rohy. Zařízení bude také obsahovat nový haptický touchpad, schopný poskytovat hmatovou zpětnou vazbu a gesta. Zařízení bude mít také nové vyhrazené tlačítko Copilot, které vám umožní aktivovat funkci Copilot na zařízení. Počítač bude mít také aktualizovaný výběr portů, včetně dvou USB-C a jednoho USB-A na levé straně a magnetické nabíječky Surface Connect na pravé straně.

Kdy budou vydány nové Microsoft Surfaces?

Nové Surface Pro 10 a Surface Laptop 6 budou dodávány dvě vlny, počínaje modely Intel v dubnu, následované modely ARM v červnu. Windows Central předpokládá, že modely ARM budou používat upravenou verzi Snapdragon X Elite, podobně jako Microsoft udělal se Snapdragonem 8cx Gen3 v Surface Pro 9.

Surface Pro 9Surface Pro 9

Nový Surface Pro a Surface Laptop budou mezi prvními zařízeními, která budou podporovat další vlnu zážitků s umělou inteligencí nové generace Windows 11, která bude uvedena koncem tohoto roku.

Mezi tyto funkce patří funkce Copilot na zařízení, která může poskytovat pomoc a návrhy na základě kontextu a uživatelských preferencí. Patří k nim také nová funkce titulkování a překladu v reálném čase, který vám umožňuje přepisovat a překládat slova a zvuky v jakékoli aplikaci. Mezi funkce patří také upscaling videoher a vyhlazování snímkové frekvence pro zlepšení herní grafiky a výkonu na low-end hardwaru.

Třešničkou na dortu by však měla být nová funkce interně nazvaná „AI Explorer“. Podle zdrojů Windows Central je AI Explorer zkušenost s umělou inteligencí, která odliší počítače s umělou inteligencí od ostatních. Je popisován jako „pokročilý druhý pilot“. vestavěná funkce historie a časové osy, která promění vše, co uživatel na svém počítači dělá, na vyhledávaný okamžik v přirozeném jazyce. Funguje ve všech aplikacích a umožňuje uživatelům vyhledávat dříve otevřené konverzace, dokumenty, webové stránky a obrázky.

Aplikace AI ​​Explorer také dokáže porozumět kontextu, pomoci spouštět projekty nebo pracovní postupy a dokonce navrhovat úkoly na základě toho, co je zobrazeno na obrazovce. Očekává se, že tyto nové funkce umělé inteligence budou zahrnuty do aktualizace Windows 11 verze 24H2 letos na podzim, takže se neočekává, že budou dostupné hned po uvedení nových počítačů.

Zdroj: Windows Central

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *