v jakém chronologickém pořadí mám filmy sledovat?

Marvel Cinematic Universe se připravuje na přivítání X-Menů. Ale ještě předtím je čas ponořit se zpět do ságy, kterou zahájil Bryan Singer a jeho nezapomenutelný Wolverine v podání Hugha Jackmana! V jakém pořadí byste měli sledovat filmy z vesmíru X-Men? A které jsou k dispozici? Následujte vůdce.

X-Men pořadí prohlížení
Kredit: Marvel/20th Century Fox

Od té doby Disney koupil 20th Century Fox, X-Men a všichni jejich hrdinové jsou zpět v Marvel foldu. Stále čekáme, až uvidíme naše oblíbené mutanty film integrovaný do Marvel Cinematic Universe, ale to neznamená, že by se mělo zapomenout na předchozí adaptace. Ve filmech X-Men je dobro a závazek k vytvoření sdíleného vesmíru, který by neměl být ignorován!

Chcete-li je najít, v dnešní době nemůže být nic jednoduššího: opět stačí být předplatitelem Disney+. Platforma SVOD vám nabízí téměř všechny filmy X-Men za 8,99 eur měsíčně bez závazku. Můžete dokonce mírně ušetřit tím, že si vezmete roční předplatné za 89,99 eur, což činí 7,4 eur měsíčně. Jako francouzská kulturní výjimka jsou fanoušci Canal+ dokonce hýčkáni exkluzivní slevou, když je Disney+ integrována do předplatného.

Jaké je pořadí, ve kterém se mají sledovat filmy o X-Men?

Inspirováno MCU, 20th Century Fox se pokusilo vytvořit svůj vlastní „X-Men Universe“. Většina filmů s marvelovskými mutanty je proto bytostně propojena. Pokud chcete vidět tyto filmy v nejlogičtějším pořadí, jednoduše je sledujte v chronologii níže:

 1. X-Men: Počátek (2011)
 2. X-Men Days of Future Past (2014)
 3. X-Men Origins: Wolverine (2009)
 4. X-Men Apocalypse (2016)
 5. X-Men: Dark Phoenix (2019)
 6. X-Men (2000)
 7. X-Men 2 (X2) (2003)
 8. X-Men: Poslední vzdor (2006)
 9. Wolverine: Battle of the Undying (2013)
 10. Deadpool (2016)
 11. Deadpool 2 (2018)
 12. The New Mutants (2020)
 13. Logan (2017)

Všimněte si však, že pokud jde o příběh, X-Men Days of the Future Past má tendenci mít větší dopad, pokud se podíváte na původní trilogii před ostatními. X-Men Origins Wolverine byl také distancován většinou lidí odpovědných za jeho vývoj, a proto lze snadno zapomenout. Sága o Deadpoolovi v tomto období jemně tropí legraci, a proto je ideální ke konzumaci po opětovném shlédnutí celých filmů. Pokud jde o Logana, je za něj obecně považován nejlepší X-Men film všech dob.

Budoucnost X-Men je stále docela nejasná, ale proslýchá se, že je konečně najdeme integrované do Marvel Cinematic Universe. z připravovaného filmu Doctor Strange: Multiverse of Madness. Právě při této příležitosti se Disney chystá znovu začlenit mutanty do své časové osy. Ne nadarmo společnost na konci roku 2017 utratila 66,1 miliardy dolarů za její získání. Deadpool 3, v tuto chvíli stále ve fázi projektu, by si měl ze situace opět jemně dělat legraci, jak velí tradice.

Jaké filmy a seriály X-Men jsou dostupné na Disney+?

Časová osa francouzských médií znamená, že ne všechny produkce ve vesmíru X-Men jsou aktuálně dostupné na Disney+. Ve vesmíru mutantů však stále existuje pár sérií, které stojí za pozornost velkým fanouškům a nostalgickým fanouškům. Zde jsou všechny filmy a seriály X-Men, které můžete najít na platformě Disney SVOD:

 • X-Men: Počátek (2011)
 • X-Men Days of Future Past (2014)
 • X-Men Origins: Wolverine (2009)
 • X-Men Apocalypse (2016)
 • X-Men (2000)
 • X-Men 2 (X2) (2003)
 • X-Men: Poslední vzdor (2006)
 • Wolverine: Battle of the Undying (2013)
 • Deadpool (2016)
 • Deadpool 2 (2018)
 • Logan (2017)
 • X-Men (kultovní animovaný seriál z roku 1992)

Stejně jako u Star Wars jsou všechny tyto produkce dnes považovány za vlastní časovou osu s názvem „The Marvel Legacy“. Jsou to alternativní příběhy, které nejsou integrovány do kánonu MCU, ale stále mají své místo v obecném plánu. Jak jsme viděli u Spider-Man No Way Home, nikdy vlastně nevíme, kdy se Marvel rozhodne svým raným fanouškům rázně přikývnout.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *