uživatelům se nové rozhraní nelíbí, zde je návod, jak se vrátit ke starému

Google Chrome, nejpopulárnější webový prohlížeč na světě, oslavil 15. výročíE výročí zavedením zásadní revize svého rozhraní, ale to asi není po chuti všem uživatelům.

Google Chrome
Kredit: 123RF

Google Chrome právě prošel nejvýraznější změnou designu od roku 2018 přijetím Material You, designový jazyk již přítomný na rozhraní firemních smartphonů Android.

Poslední jmenovaný má udělat prohlížeč modernější, barevnější a uživatelsky přívětivější. nicméněmnoho uživatelů není s těmito změnami spokojeno a už se chtějí vrátit ke starému designu Google Chrome.

Přečtěte si také – Google Chrome si tuto velmi praktickou funkci vyhrazuje pro uživatele iPhonu

Google Chrome přebírá Material You, stejně jako Android

Nový design Google Chrome obsahuje nové ikony, barvy a tvary, které mají zlepšit vzhled a funkčnost prohlížeče. Podle Parisy Tabriz, viceprezidentky Google Chrome, mohou nové motivy a barvy pomoci uživatelům rozlišovat mezi různými profily, jako jsou pracovní a osobní účty. Prohlížeč se také přizpůsobí nastavení operačního systému, jako je tmavý a světlý režim.

Nový design také obsahuje komplexní nabídku, která uživatelům umožňuje rychlý přístup k rozšířením Chrome, Překladači Google a Správci hesel Google. Rohy oken prohlížeče jsou nyní zaoblenéstejně jako design Windows 11.

Všimněte si také, že omnibox, do kterého uživatelé zadávají adresy URL nebo provádějí vyhledávání, již nemá vlevo ikonu zámku. Je nahrazena novou ikonou, která po kliknutí zobrazí různé ovládací prvky webu.

Kredit: @Explorer078 /

Google také aktualizoval rozhraní Internetového obchodu Chrome pomocí designu Material You. Nové rozhraní má být jednodušší a pohodlnější, protože na stránce Discover zobrazuje vše, co uživatelé potřebují. Uživatelé se také mohou snadno přesunout na stránku rozšíření nebo motivů kliknutím na požadovanou možnost.

Google také zlepšil zabezpečení prohlížeče rozšířením kontroly zabezpečení na rozšíření. Tato funkce pomáhá uživatelům identifikovat rozšíření, která porušila zásady společnosti Google. dále Google vylepšil vyhledávání v prohlížeči Chrome přidáním bočního panelu Vyhledávání Google, který zobrazuje související vyhledávání, zdroje stránek a další vyhledávací nástroje. Uživatelé mohou také připnout boční panel k panelu nástrojů pro snadný přístup.

Nové rozhraní je většinou uživatelů přijímáno špatně

Navzdory těmto změnám však na mnoho uživatelů nový design Google Chrome neudělal dojem. Připadá jim to ošklivé, matoucí a zbytečné. Mezi nejčastější stížnosti, které lze nalézt na sociálních sítích, si někteří myslí, že nové barvy jsou příliš světlé a rušivé nebo že nabídka otevřených karet se nepochopitelně přesunula z pravé strany okna na levou stranu vedle levého okraje. ikona karty.

Zdá se, že mnoho uživatelů dává přednost starému designu Google Chrome, pravděpodobně proto, že již byli zvyklí na uspořádání prvků. Naštěstí pro ně, místo aby byli nuceni přijmout změny, je možné se vrátit ke starému designu Google Chrome pomocí následujících kroků:

  • Přístup k vlajkám zadáním chrome://flags/#chrome-refresh-2023 v adresním řádku
  • Uvidíte možnost Chrome Refresh 2023která je ve výchozím nastavení povolena.
  • Klikněte na rozbalovací nabídku vpravo a vyberte Zakázáno.
  • Klikněte na tlačítko Znovu spustit restartujte prohlížeč.

Po restartování byste měli znovu vidět starý design prohlížeče. Zatím není známo, jak dlouho Google umožní uživatelům vrátit se zpět, ale zatím si ti největší nostalgici z vás budou moci i nadále užívat staré rozhraní díky tomuto řešení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *