uzavření pirátských stránek se obrací proti této fotbalové lize

V Ekvádoru úřady právě přijaly výjimečná opatření v boji proti webovým stránkám, které nelegálně vysílají fotbalové zápasy LigaPro. Významné vítězství pro jeho vůdce, ale bohužel poznamenané vážným úderem zpět.

fotbalový hacking Ekvádor
Kredity: 123RF

Zatímco Evropská komise právě představila svá doporučení pro boj proti nelegálnímu stahování, je řada na Ekvádoru, aby v této oblasti zazářil. Poprvé ve své historii země skutečně přijala drastická opatření, zejména proti skoncovalo s nelegálním vysíláním fotbalových zápasů z mistrovství republiky: LigaPro.

Shrnuto a na výslovnou žádost ligy mohou soudní orgány nařídit bezprostřední zablokování používaných webových stránek nelegálně nabízet zápasy ze soutěže. Toto rozhodnutí následovalo po stížnosti organizátorů LigaPro před několika měsíci.

Přečtěte si také: Streamování fotbalu – pirátské stránky budou ve Francii automaticky blokovány

Ekvádorská fotbalová liga zvítězila nad pirátstvím

V publikaci o X přivítal šéf ligy Miguel Angel Loor toto historické vítězství: „Poprvé v historii Ekvádoru získává LigaPro nouzový příkaz nařizující bezprostřední zablokování webových stránek používaných k neoprávněnému vysílání zápasů LigaProEcuaBet. píše na sociální síti.

Dodává, že právníci ligy a oddělení kybernetické bezpečnosti společnosti Fextor International (pozn. redakce: soukromá společnost specializující se na počítačovou bezpečnost) podařilo identifikovat a nahlásit hlavní webové stránky kteří nelegálně šíří obsah chráněný právy duševního vlastnictví LigaPro.

Tato objednávka cílí zejména 22 domén specializovaných na nelegální streamování sportovní přenosy, jako jsou sinfulboltv.com, librefutboltv.com, futbollibre.com nebo dokonce intergoles.co a jokerlivestream.co. I když blokování pirátských stránek není samo o sobě novinkou, je to poprvé, co národní fotbalová liga vyhrála svůj právní spor. “Tento boj teprve začal a my budeme jednat s plnou vahou zákona, abychom ochránili nejpopulárnější sport v Ekvádoru, který podporuje tisíce rodin,“ Loor slíbil. Pamatujte, že ve Francii získala profesionální fotbalová liga podobná opatření v březnu 2022.

MagisTV, cíl sestřelit

Podle šéfa LigaPro, jejich úsilí bude zaměřeno především na MagisTV, pirátská služba IPTV používaná především k nelegálnímu přístupu k zápasům národních soutěží. “MagisTV se stala nejen distributorem padělaného obsahu, ale také značkou: prodejci mohou na magistv.net nakupovat kredity na IPTV služby MagisTV, které pak dále prodávají jako měsíční, čtvrtletní nebo roční předplatné. popsal Motion Picture Association v říjnu 2023.

Pravděpodobně posílený tímto soudním rozhodnutím měl fotbalový tým Barcelona SC „dobrý“ nápad zapózovat před fotografy před setkáním s transparentem. Mohli jsme si přečíst „Ne MagisTV“. Pokud bylo hlavním cílem zjevně udat tento typ služby, měl banner opačný účinek.

Příliš mnoho bannerů

V realitě, tým neúmyslně propagoval MagisTV. Jak je vidět na X a sociálních sítích, mnoho diváků objevilo samotnou existenci levné pirátské platformy. V důsledku toho několik z nich zveřejnilo snímky obrazovky na X svého zbrusu nového předplatného MagisTV…“Děkujeme za doporučení používat MagisTV, vynikající služby,” napsal jeden uživatel.

To ukazuje, že odsuzovat existenci pirátské služby jejím výslovným citováním není nutně tou nejlepší strategií. Někdy se to může obrátit proti vám, jak vidíme. Navzdory všemu je Loor odhodlaná pokračovat v boji: “Boj proti pirátství vedený úřady proti těm, kdo šíří nebo nakupují nelegální obsah, bude radikální. Krok za krokem se budeme zabývat všemi těmito MagisTV a dalšími IPTV kanály, které poskytují náš obsah nelegálně,“ ujišťuje šéf LigaPro.

Zdroj: Torrent Freak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *