tento svobodný chlap použil ChatGPT k nalezení své budoucí manželky

Aleksandr Zhadan, mladý nezadaný žijící v Moskvě, vyvinul s ChatGPT program pro filtrování a chatování s tisíci žen na Tinderu. Navzdory všem předpokladům jeho projekt nakonec přinesl ovoce, protože konečně našel ženu svého života.

tinder chat GPT mj
Kredity: 123RF

Od příchodu ChatGPT jsme pozorovali a stále pravidelnější používání konverzační umělé inteligence v seznamovacích aplikacích. V březnu 2023 jsme zejména zmínili tento projekt vyvinutý bývalými zaměstnanci Tinder: CupidBot. Tato služba založená na umělé inteligenci nabízí „získat schůzky, aniž byste museli otevírat jakoukoli aplikaci“. Pro jednoduchost, tento chatbot se stará o swipnutí a chatování pro uživatele v různých seznamovacích aplikacích.

Alexandr Žadan, svobodný člověk žijící v Moskvě, se mohl tímto projektem inspirovat. Poté, co v roce 2021 ukončil svůj poslední vztah, mladík přirozeně zamířil do Tinderu, aby poznal nové lidi. A tak trávil hodiny posíláním lajků, zpráv a chození na rande, které nikdy nevedly ke skutečnému vztahu.

Promění ChatGPT na seznamovacího asistenta

Tváří v tvář této slepé uličce, Zhadan se rozhodl unést ChatGTP-2 a přeměnit jej na virtuálního asistenta pro seznamování. Myšlenka je podobná jako u Cupidbota: asistent je zodpovědný za filtrování uživatelských profilů podle jeho preferencí, než je kontaktuje a zorganizuje schůzku IRL (poznámka redakce: V reálném životě) . To také integrované některé filtry vyhnout se kontaktu s lidmi, kteří rádi chodí ven a pijí alkohol.

První verze jeho programu uměla posílat zprávy a vést konverzaci, ale zkušenost nebyla opravdu přesvědčivá, chyba mnoha bugů. V jedné situaci ChatGPT požádal uživatele, aby „udělejte si dlouhou procházku lesem“, činnost, která s cizím člověkem nemusí být nutně uklidňující. V další výměně názorů ChatGPT naplánoval schůzku pro Zhadana a slíbil, že přijde s květinami a čokoládou. Bohužel tento detail mladíkovi unikl, čímž si od svého nového dobývání vysloužil poněkud chladné přijetí.

tinder chat GPT mj tinder chat GPT mj
Kredity: Aleksandr Zhadan se svou ženou

Přečtěte si také: Tinder – dejte si pozor na LoveGPT, AI, která předstírá, že je zápas vašich snů

Po diskuzích s více než 5000 ženami potkal tu pravou

S uvedením nových verzí ChatGPT (3, 3.5 a 4) Zhadan vylepšil svůj program. Celkem jeho seznamovací asistentka zahájila konverzaci s více než 5 239 žen na Tinderu a zorganizoval pro něj v Moskvě kolem stovky setkání. A pak v prosinci 2022, rok po začátku tohoto šíleného projektu, jeho asistent mu umožnil setkat se s Karinou Vyalshakaeva.

Žena, která je nyní jeho manželkou, vysvětluje, že během prvních měsíců výměny na Tinderu, držela výlučně Chat-GPT. Postupem času se Zhadan snažil omezit zásahy ChatGPT a chatovat osobně. Jeho manželka se o tom dozvěděla pár měsíců po začátku jejich vztahu. Pokud se nezlobila, řekla, že byla spíše šokována přirozeností AI. Podle ní by program vyvinutý Zhadanem mohl být skvělým nástrojem pro ostatní uživatele: “Myslím, že opravdu musíte rozumět svým cílům. Aleksandr si chtěl najít přítelkyni a naprogramoval ChatGPT s velmi personalizovanými informacemi. Pokud ChatGPT a vaše skutečná řeč říkají různé věci, nastanou problémy,“ ona zdůrazňuje.

Otázka pravosti vztahu

Jak bylo řečeno výše, Zhadan není první, kdo unesl ChatGPT, aby z něj udělal asistenta pro seznamování. Heather Tal Murphyová, novinářka Slate, také vyzkoušela experiment, aby přiměla svou nejlepší kamarádku na rande. Z toho, co vyplývá z jeho zkušeností, ChatGPT může být ve skutečnosti skvělý nástroj k navázání kontaktu s osobou, ale také k filtrování kandidátů podle konkrétních kritérií. Nicméně zůstaň pro ni”zásadní otázka o autenticitě vztahů, které budujeme online“.

Pokračuje: „Všechno je to nakonec otázka očekávání a osobních potřeb. Pro ty, kteří považují za nejnudnější aspekt online seznamování nekonečné zprávy tam a zpět, které často nikam nevedou, se může možnost outsourcingu části tohoto procesu AI zdát atraktivní. Je však důležité si uvědomit, že AI, ať už je jakkoli pokročilá, ještě nedokáže skutečně pochopit jemnosti a nuance lidských vztahů. A vy, mohli byste použít ChatGPT na seznamce? Řekněte nám to v komentářích.

Zdroj: Gizmodo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *