Tato nová technologie generování snímků zvyšuje vaše FPS u počítačových her

AMD spustilo novou funkci, která může zlepšit výkon většiny počítačových her. Tato funkce s názvem AMD Fluid Motion Frames (AFMF) je verzí technologie generování snímků, kterou AMD používá pro své FidelityFX Super Resolution (FSR) 3.

Generování obrazu je technologie, která vytváří nové snímky ze stávajících snímků, čímž zdvojnásobuje snímkovou frekvenci hry. Díky tomu může být hra plynulejší a rychlejší, zejména na low-end hardwaru. Generování obrazu však také snižuje kvalitu obrazu, protože generované obrazy nejsou tak ostré nebo podrobné jako původní obrazy.

AMD proto představilo generování obrazu s FSR 3, svou technologii pro upscaling obrazu, která konkuruje Nvidia Deep Learning Super Sampling (DLSS) 3. FSR 3 kombinuje generování snímků s upscalingem, který zvětšuje obraz na vyšší rozlišení, aby zajistil rovnováhu mezi výkonem a kvalitou. FSR 3 běží na široké škále GPU, včetně těch od AMD, Nvidia a Intelu, ale vyžaduje to herní vývojáře, aby to podporovali. To není případ nové technologie AFMF.

Vaše hry mohou přímo těžit z dalších FPS

AFMF je na druhé straně samostatná verze generování obrazu, která nezahrnuje upscaling. AFMF funguje na úrovni ovladače, což znamená, že není potřeba, aby jej podporovali vývojáři her. Tato technologie funguje téměř s každou hrou, která používá rozhraní API DirectX 11 nebo DirectX 12což jsou nejběžnější grafická rozhraní API pro hraní počítačových her, ovšem za předpokladu, že máte kartu řady RX 6000, 7000 a 700M.

AMD to tvrdí AFMF může zvýšit herní výkon až o 97 % při 1080p a 103 % při 1440p, v závislosti na hře a nastavení. AFMF však také snižuje kvalitu obrazu, protože generované obrazy nejsou tak podrobné jako originální obrazy. AMD to specifikuje AFMF se dynamicky deaktivuje v případě rychlého vizuálního pohybu, například když se kamera nebo postava rychle pohybuje, aby se zachovala kvalita obrazu. AMD také doporučuje používat technologii proměnlivé obnovovací frekvence, jako je FreeSync, aby nedocházelo k trhání obrazu.

Špatná zpráva je ta AFMF také zvyšuje latenci, tedy zpoždění mezi vstupem a výstupem. Takže to asi není něco, co byste chtěli umožnit ve střeleckých soutěžích. Chcete-li to napravit, AMD říká, že by uživatelé měli povolit Radeon Anti-Lag nebo Anti-Lag+, funkce, které snižují latenci a udržují obnovovací frekvenci na 60 FPS nebo vyšší při použití AFMF. AFMF také vyžaduje, aby se hry hrály v režimu celé obrazovky, nikoli v režimu okna nebo režimu bez okrajů.

AFMF je již k dispozici na Radeon Adrenalin

AFMF je oficiálně spuštěna ve verzi 24.1.1 ovladače Radeon Adrenalin, software, který řídí GPU AMD. AFMF byl dříve k dispozici ve verzi beta pro vybrané GPU, ale nyní je plně dostupný všem uživatelům s kompatibilním hardwarem.

Vzhledem ke zvýšené latenci jej možná nebudou chtít konkurenční hráči používat, ale teprve se uvidí, zda je dopad na výkon významný. Jisté je, že by měla potěší většinu hráčů, kteří upřednostňují plynulost před kvalitoua zejména ti, kteří mají počítače, které jsou příliš slabé na to, aby mohli provozovat určité počítačové hry.

Nejnovější ovladač GPU od AMD obsahuje také funkci Video Upscaling, která pomáhá zlepšit kvalitu obrazu online videí. Podobně jako technologie Nvidia RTX Video Super Resolution podporuje většinu aplikací DirectX 11 a webových prohlížečů, jako je Microsoft Edge nebo Google Chrome. Možná však budete muset povolit „Media Foundation for Clear“. chrome://flags Nebo edge://flags aby možnost fungovala správně.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *