Switch 2 je připravený roky, ale Nintendo má dobrý důvod počkat s jeho vydáním

Ve svém nejnovějším videu se leaker Moore’s Law is Dead vrací k předchozím únikům týkajícím se hardwaru Nintendo Switch 2. Podle něj je tato informace, která se datuje několik let zpět, stále aktuální, jelikož se japonský gigant nerozhodl ji aktualizovat navzdory odložení vydání. Strategie, která není tak riskantní, jak se zdá.

Spínač napájení grafiky 2
Kredity: 123RF

Pokud máte pocit, že se o Nintendo Switch 2 mluví roky, máte pravdu. Abych řekl pravdu, zvěsti o něm pocházejí z doby, kdy se mělo za to, že japonský výrobce tajně připravoval Switch Pro, ze kterého se nakonec vyklubal Switch OLED, bez jakéhokoli vylepšení jeho hardwaru kromě obrazovky. . Nicméně přetrvávající zvěsti již tvrdily, že konzole bude poháněna SoC vyrobeným Nvidií, T239.

A co dnes, po letech? Odpověď k nám přichází od leakera Moore’s Law is Dead, kterému se podařilo kontaktovat tři zdroje z Nvidie, aby se k těmto informacím vrátil. Zdá se však, že na této úrovni se u Nintenda nic nezměnilo. Hardwarová část Switche je podle leakera připravena ” na dlouhou dobu “, a zbývá už jen vybrat datum vydání konzole. Ale proč tedy výrobci zabírá tolik času?

Na stejné téma — Nintendo Switch 2: na konzoli se již vyvíjí mnoho her

Nintendo Switch 2 by vyšel s procesorem starým několik let

Ve skutečnosti se v době psaní tohoto článku očekává Nintendo Switch 2 na měsíc březen 2025, zatímco původně měl být vydán na konci roku 2024. Vyvstává také otázka robustnosti procesoru T239, protože Moore’s Zdroje Law is Dead se shodují, že se stále jedná o čip, který bude v konzoli nalezen. Jeden ze zdrojů navíc tvrdí, že Nintendo mělo možnost vybrat si novější čip, nebo dokonce od AMD, jako to udělaly PlayStation a Xbox. Jak již bylo řečeno, toto rozhodnutí Nintenda může vysvětlit několik důvodů.

Za prvé, jeden ze zdrojů uvádí, že T239 bude dodáván s 8nm uzlem Samsung, v současnosti jedním z nejdostupnějších na trhu. „Neočekává se, že bude z kapacitního hlediska tak konkurenceschopný jako modernější uzly v příštích několika letech,“ dodává Moorův zákon je mrtvý. Tato volba by tedy Nintendu umožnila udržet relativně nízkou cenu a zároveň zajistit vynikající výkon oproti prvnímu Switch. To je pravděpodobně důvod, proč Nintendo hodlá zůstat na architektuře Ampere (na architektuře RTX 3000) spíše než na architektuře Lovelace (na architektuře RTX 4000).

Jeden ze zdrojů dále uvádí, že procesor, který si Nintendo vybralo, mu dává přístup k několika možnostem, pokud jde o LPDDR5 RAM, konkrétně 8 GB, 12 GB a 16 GB. V tuto chvíli nevíme, pro kterou z těchto tří možností Japonský výrobce se rozhodl. Je zřejmé, že toto rozhodnutí bude mít dopad na konečnou cenu konzole. Nakonec Moore’s Law is Dead vysvětluje, že Nintendo se určitě rozhodlo odložit vydání Switch 2, aby vyprodalo zásoby současné generace s uvedením své malé sestry.

dítě nintendo switchdítě nintendo switch
Kredity: 123rf

Jistě jste pochopili, jde tedy především o udržení konkurenční výhody na ceně své konzole, že se Nintendo pravděpodobně nechystá aktualizovat hardware své konzole, což víme od roku 2021. Navíc Moore’s Law is Dead odhaduje že Switch 2 by se mohl prodávat mezi 349 a 499 dolary.

Zůstává otázka moci. Bude Switch 2 po vydání zastaralý? Ne nutně. Za prvé, Nintendo bude pokračovat ve vydávání svých exkluzivit na konzoli, která bude ve skutečnosti optimalizována pro posledně jmenované. Navíc díky svým 8 jádrům CPU A78C a GPU GA10F, o kterých se zmiňuje předchozí únik, očekáváme, že Switch 2 bude výkonnější než Steam Deck. Přidejte k tomu DLSS od Nvidie, které by mělo být kompatibilní s konzolí, hráči se pravděpodobně nemusí bát o její výkon – alespoň v prvních letech.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *