první verze Developer Preview je k dispozici, zde je návod, jak ji nainstalovat

Google právě vydal první Developer Preview Androidu 15, další hlavní verze svého mobilního operačního systému. Vysvětlujeme, jak jej nainstalovat do smartphonu Pixel.

Android 15

Očekávali jsme vydání včera, ale Google dnes konečně nasadil první verzi Developer Preview Android 15. Spuštění Androidu 15 je plánováno na podzim, ale vývojáři a ti zvědavější z vás mohou nahlédnout do některých nových funkcí a vylepšení, na kterých Google pracuje. Zde je to, co potřebujete vědět o Androidu 15 DP1.

Co je nového na Androidu 15 DP1?

Android 15 DP1 přináší na platformu Android řadu změn a vylepšení, které pokrývají různé aspekty, jako je soukromí, bezpečnost, výkon a uživatelská zkušenost.. Zde jsou některé z hlavních nových funkcí systému Android 15 DP1:

  • Sandbox ochrany osobních údajů : Android 15 je dodáván s nejnovější verzí modulu AdServices, který hostuje Privacy Sandbox na rozhraních Android API. Privacy Sandbox je soubor webových standardů zaměřených na ochranu soukromí uživatelů a zároveň umožňuje online reklamu. Privacy Sandbox na rozhraních Android API zejména umožňuje vývojářům přístup k alternativám souborů cookie třetích stran a dalším metodám sledování.
  • Health Connect od Androidu : Android 15 také obsahuje nejnovější verzi modulu Android Health, který integruje funkci Health Connect by Android. Toto je rámec, který uživatelům umožňuje sdílet data o svém zdraví a kondici s kompatibilními aplikacemi a zařízeními. Modul podporuje verzi 10 Extension SDK, která přidává podporu pro nové datové typy v doménách zdravotnictví.
  • Ochrana integrity souborů : Třída FileIntegrityManager přidává nová rozhraní API, která aplikacím umožňují chránit soubory pomocí vlastních kryptografických podpisů, které lze ověřit pomocí nové metody, aby bylo zajištěno, že s nimi nebylo manipulováno nebo poškozeno. To zlepšuje zabezpečení tím, že chrání soubory před neoprávněnými změnami, které by mohly ohrozit funkčnost aplikace nebo data.
  • Částečné sdílení obrazovky : Částečné sdílení obrazovky umožňuje uživatelům sdílet nebo nahrávat pouze okno aplikace, nikoli celou obrazovku zařízení.
  • Vylepšení Camera2 API : Android 15 přidává nové Camera2 API, které umožňuje aplikacím zvýšit jas náhledu fotoaparátu. Umožňuje také přesné ovládání intenzity blesku v obou režimech a režimu TORCH při pořizování snímků.
  • Podpora pro Universal Midi Packages : Android 15 rozšiřuje podporu Universal Midi Packages (UMP) na virtuální MIDI aplikace, což umožňuje aplikacím pro skladatele ovládat aplikace syntezátoru jako virtuální zařízení MIDI 2.0.
  • Vylepšení Android Dynamic Performance Framework : Android 15 vylepšuje rámec Android Dynamic Performance Framework (APDF) přidáním nového režimu energetické účinnosti, který aplikacím umožňuje lépe přizpůsobit svou spotřebu.

To je jen několik z nových funkcí a vylepšení, o kterých se Google zmínil ve své tiskové zprávě. Pravděpodobně existují další změny a vylepšení, které dosud nebyly zdokumentovány nebo objeveny. Na více informací si tedy budeme muset pravděpodobně ještě několik dní počkat.

Jak stáhnout Android 15 DP1?

Pokud chcete vyzkoušet Android 15 DP1, Musíte mít kompatibilní zařízení Pixel. Náhled pro vývojáře je aktuálně dostupný pouze pro Zařízení řady Pixel 6, 7 nebo 8 a také Pixel Fold a Pixel Tablet. Musíte také ručně nainstalovat Developer Preview, protože není k dispozici jako bezdrátová aktualizace.

recenze google pixel 8recenze google pixel 8
Kredity: Phonandroid

Pamatujte, že Developer Preview je určen pouze pro vývojáře a nedoporučuje se používat na primárním smartphonuprotože může obsahovat chyby, nebo ještě hůř, některé základní denní funkce mohou chybět.

Chcete-li stáhnout Android 15 DP1, musíte Přejděte na web Android Developers v dolní části článku a stáhněte si příslušný obraz systému pro své zařízení. Do počítače je také potřeba nainstalovat Android Platform-Tools SDK. Poté si můžete stáhnout bitovou kopii systému do svého zařízení pomocí nástroje příkazového řádku adb. Podrobný návod, jak flashovat obraz systému, najdete na webu Android Developers.

Jakmile si nainstalujete Developer Preview, budete automaticky dostávat budoucí aktualizace Androidu 15. Pokud se však chcete vrátit ke stabilní verzi Androidu, budete muset resetovat svůj smartphone a flashnout tovární obraz . Musíte se tedy zamyslet. Nezapomeňte také, že pokud nemáte podporované zařízení Pixel, můžete také vyzkoušet Android 15 DP1 s emulátorem Android v Android Studio. Obraz systému Android 15 si můžete stáhnout ze Správce SDK a vytvořit virtuální zařízení pomocí emulátoru Android.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *