první alternativní obchody s aplikacemi přijdou brzy, v dobrém i ve zlém

Se zavedením zákona o digitálních trzích bude Apple nucen otevřít iOS konkurenci, zejména v oblasti obchodů s aplikacemi. Velmi brzy přestane být App Store jedinou dostupnou možností pro uživatele. Brzy se objeví další alternativní rolety. A popravdě, naši kolegové z The Verge si jeden z nich mohli v preview vyzkoušet. Možnost ochutnat nabízený zážitek.

altstore ios

Jak možná víte, vstup DMA (zákon o digitálních trzích) v platnost změní spoustu věcí, zejména pro Apple. Aby značka Apple vyhověla nové evropské legislativě, bude muset konečně otevřít trh obchodů s aplikacemi konkurenci.

Jinými slovy, App Store již brzy nebude jedinou možností, kterou mají uživatelé k dispozici. Novinky, které očividně nepotěší cupertinskou společnost, která potenciálním nápadníkům připomíná, že obchod s aplikacemi „vyžaduje značnou odpovědnost, jako jsou pokyny pro obsah a procesy moderování, opatření proti podvodům s cílem zabránit podvodům, transparentní zásady shromažďování údajů a schopnost řešit spory“.

Nestačí to vyděsit konkurenty, kteří jsou již ve válečném stavu, aby integrovali svůj alternativní trh na iOS. Když píšeme tyto řádky, v Evropě je v současnosti pro iOS k dispozici pouze jeden obchod s aplikacemi třetí stranyvědět Mobivention, tržiště zaměřené na B2B, které umožňuje společnostem interně distribuovat své vlastní aplikace. Pro širokou veřejnost je nabídka stále nulová.

Alternativní žaluzie se chystají k přistání

Ale věci by se měly brzy změnit. Už víme, že postupně musí dorazit Epic Games Store nebo MacPaw’s Setapp. Nicméně je to AltStore, kdo by měl rozjet. Tento obchod zrozený v roce 2019 má v úmyslu nabídnout uživatelům a vývojářům zážitek velmi odlišný od toho, který nabízí App Store.

Schopnost budou mít například vývojáři propojit jejich účet Patreon ve svých aplikacích, aby získali finanční podporu od uživatelů (postup je v App Store zakázaný). Podle jeho spolutvůrce Riley Testut, AltStore pro iOS je připraven a chybí pouze autorizace od společnosti Apple k pokračování ve spuštění.

Během čekání na získání vzácného sezamu si naši kolegové z The Verge mohli vyzkoušet preview verzi alternativního obchodu. Příležitost proto udělejte první bod o použití alternativního obchodu na iOS. V dobrém i ve zlém.

altstore ios altstore ios

První černý bod, instalace

Podle The Verge bude jednou z prvních překážek širokého přijetí tržišť třetích stran především složitost instalačního procesu. Z dobrého důvodu není instalace alternativní rolety nutně intuitivní. Vskutku, manipulace vyžaduje alespoň tucet kroků:

  • Nejprve budete muset kliknout na odkaz v prohlížeči, abyste mohli začít stahovat alternativní obchod s aplikacemi
  • Poté se otevře vyskakovací okno s informací, že vaše instalační nastavení nepovoluje trhy od tohoto vývojáře
  • Chcete-li to napravit, musíte přejít do nastavení, aktivovat příslušný trh a vrátit se do prohlížeče
  • Nyní musíte znovu kliknout na odkaz ke stažení, abyste obdrželi další výzvu a potvrdili instalaci
  • Nyní můžete otevřít obchod a procházet dostupné aplikace
instalace ios market placeinstalace ios market place
Kredity: The Verge

Přečtěte si také: iPhone – Apple se zavazuje usnadnit přenos dat do smartphonu Android

Pokud samotný postup není složitý, má dost kroků, aby to bylo zastrašující nebo prostě bolestivé pro první příchozí. Pro The Verge nesmíme vidět nic jiného nežpokus společnosti Apple odlákat uživatele od alternativních obchodů.

Samotná instalace aplikací je naštěstí jednodušší. Protože, stačí kliknout na tlačítko Instalovat pro zahájení procesu. No, ve většině případů. Pokud tato metoda skutečně funguje pro dvě aplikace, které aktuálně nabízí AltStore, jmenovitě Delta (bezplatný emulátor Nintendo) a Clip (těžítko), obchod byl nucen být trochu složitější, pokud jde o určité aplikace od vývojářů třetích stran. Z dobrého důvodu AltStore umožňuje poskytovatelům aplikací přidávat „zdroje“, jmenovitě sdílené adresy URL obsahující soubory JSON (metadata aplikace). Po přidání těchto odkazů lze příslušné aplikace stáhnout přímo z AltStore. Jakýsi obchod v obchodě, abych to shrnul.

instalace ios market placeinstalace ios market place
Poděkování: Adobe Stock

A co aplikace?

Pokud jde o samotné aplikace, jak fungují? V této preview verzi nabízí AltStore pouze dvě aplikace, a to Delta, bezplatný emulátor her Nintendo (NES, SNES, N64 atd.) a Clip, těžítko. Podle The Verge, zkušenost byla vynikající.

Stahování ROM je na Delta velmi snadné přes iCloud Drive, zatímco výkon ve hře byl úctyhodný. Pokud jde o Clip, ukázalo se, že je extrémně praktický v tom smyslu běží neustále na pozadí na rozdíl od jiných podobných aplikací dostupných v App Store. Z dobrého důvodu musí být správci schránky v systému iOS obvykle otevřeni pokaždé, když chcete uložit zkopírovanou položku. V tomto případě tomu tak není. Když uživatel na Clip něco zkopíruje, obdrží upozornění, které mu umožní uložit prvek přímo do schránky aplikace.

Abychom to uzavřeli, americká média věří, že alternativní obchody jsou pro tuto chvíli slibné… Ve svém současném stavu však nemohou konkurovat App Store, a to kvůli zdlouhavým instalačním procesům a zjevnému nedostatku aplikací, které by mohly přilákat širokou veřejnost. veřejnost. To by se ale mohlo změnit s příchodem Epic Games Store a Setapp.

Zdroj: The Verge

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *