přišli jsme, viděli jsme ho a skoro nás (přesvědčil).

Po třinácti letech od posledního dílu ságy se Top Spin v nadcházejících týdnech připravuje na zvučný návrat do světa videoher. Na pár hodin jsem se mohl přiblížit k jedné z nejočekávanějších sportovních her roku. A manipulace, ač velmi krátká, za tu zajížďku rozhodně stála.

začínáme s top spinem 2k25

Náhled produkoval Alix Dulac

Jaké jsou skvělé simulace tenisu na PC a konzolích? Ti méně mladí z nás zmíní legendární Final Match Tennis. Jiní by mohli zmínit vynikající Mario Power Tennis, i když ten druhý je spíše arkádová hra pro více hráčů než simulace. A odborníci budou mít na mysli pouze dvě licence: Virtua Tennis A Top Spin.

Mluvení o Top Spin přináší mnoha hráčům hluboké vzpomínky. Kariéry napsané a vyhrané s potem čela a palců, ruce sevřené na ovladači. Grandslamy se hrály až do bezbožných hodin. Výzvy a výzvy zasílané přátelům kolem dobrého večera, kdy pizzy nejsou nikdy daleko od pohovky. Jde především o evokaci referenční tenisové simulace, která chybí od roku 2011 a její poslední iterace, Top Spin 4 (na Xbox 360, PS3 a PC).

Uvidíme se v dubnu s raketou a ovladačem

O třináct let a dvě konzolové generace později se Top Spin konečně vrací. Nový opus se jmenuje Top Spin 2K25. Je vyvinut společností Hangár 13, kterému vděčíme například za Mafii III a vydává ji, stejně jako její předchůdce, 2K Games. Hra dorazí na konzole (PS4, PS5 a Xbox One a Xbox Series S/X) a na PC 26. dubna 2024. A ti, kteří spěchají, budou moci své první míče podávat dokonce o tři dny dříve díky předběžnému přístupu na Steamu.

začínáme s top spinem 2k25začínáme s top spinem 2k25

Hra je dostupná ve třech verzích: Standard, Deluxe A Grand Slam Edition2K Games zatím neodhalili přesný obsah každého z nich. Pro toto vydání si Hangar 13 vybral dvě legendární múzy: Rogera Federera a Serenu Williamsovou, které najdete na obálkách dvou edic. Novou verzi této licence tak milované tenisovou veřejností jsme měli možnost na několik hodin dostat do rukou. A stačí říci, že emoce byly obzvláště silné pro všechny, kteří hráli Top Spin 4.

Rána k (znovu)ujetí a setrvačnost předvídat

Jaké jsou tedy naše dojmy po pár hodinách s hrou? Jsou to EX-CEL-LENTES. Pohyby hráčů, oblečení pohybující se ve větru nebo ztvárnění a rozsah záběrů jsou prostě úžasně realistické. Hanga 13 chtěla hrát kartu kontinuity s předchozími opusy ságy pomocí stejného procesu „zachycení pohybu“ (Roger Federer a Serena Williams se oba podíleli na animaci svých avatarů ve hře) a stejný motor jako Top Spin 4. Na obrazovce je vše plynulé, realistické, živé. Upozorňujeme, že Top Spin 2K25 si zachovává podstatu a požadavky těchto bratříčků, totiž dobré zvládnutí hry, abyste si ji mohli co nejvíce užít.

začínáme s top spinem 2k25začínáme s top spinem 2k25

A zvládnutí není nejsnazší, s měřítkem úspěchu, který je těžké zkrotit. Toto měřidlo určuje, v závislosti na vaší schopnosti umístit kurzor doprostřed zelené zóny, zda je váš záběr optimální nebo ne. Zkrátka, pokud se do toho pustíte, perfektně se hodí. Jinak je to dobré, spravedlivé nebo špatné. Pokud jste udrželi své reflexy na Top Spin 4, bude stále nutná fáze opětovného učení, služba se výrazně změnila, byly implementovány další pohyby. Bude ale výrazně kratší než pro amatéra nebo úplného nováčka. Top Spin není arkáda: je to určitě simulace. S přilnavostí, která k tomu patří.

Šílený ponor, ale nerovnoměrná grafika

Cross generation vyžaduje (vydání hry na dvou různých generacích konzolí), nemůžeme to však skrývat určitá nerovnost na technické úrovni. Ne všichni hráči jsou tak úspěšní jako ostatní. Ať už z hlediska modelingu nebo z hlediska rozsahu pohybů. Kromě Rogera Federera a Sereny Williamsové je na tom pro nás zdaleka nejlépe legenda André Agassi. John McEnroe byl také ošetřen.

začínáme s top spinem 2k25začínáme s top spinem 2k25

Novější hráči, kteří se neúčastnili Motion Capture, jsou méně detailní. Mimika nebyla úplně přesvědčivá a dokonce jsme mohli zaznamenat jistou strnulost v pohybech hráčů během cutscén, které naplno hrají kartu ponoření, s atmosférou na hřišti tak ucelenou jako ve skutečnosti.

Ultra kompletní simulace tenisu

Obsahově se tento náhled týkal pouze jednoho herního režimu: exhibice (dvouhra nebo čtyřhra). Nabízený obsah lákal: deset hráčů, mísících jak dnešní šampiony (Alcaraz, Tiafoe, Swiatek, Raducanu, Gauff), tak legendy (McEnroe, Agassi, Graff), pět povrchů (Roland-Garros, Rod Laver Arena, Arthur Ashe, Wimbledon, Indian Wells) k dispozici, pět úrovní obtížnosti (ze sedmi, které budou k dispozici)… už bylo co dělat. A především stačilo změřit rozdíly mezi hráči a povrchy.

začínáme s top spinem 2k25začínáme s top spinem 2k25

To ale zjevně odráží jen část toho, co finální verze hry nabídne. Kromě více hráčů a kurtů to bude zahrnovat tréninkový režim tzv Nejlepší Spin Academy naučit hráče různé techniky. Tento režim byl vyvinut ve spolupráci s Johnem McEnroem, který zdvojnásobuje všechny lekce, které poskytuje. Tyto lekce budou užitečné pro všechny profily hráčů, nové i zkušené. Je tam také Kariéra který vám umožní vytvořit si postavu od A do Z, od jejich morfologie až po herní styl. Editor avatarů (MyPlayer) je extrémně kompletní, takže žádný hráč nevypadá úplně jako jiný. Pro spěchající samozřejmě nabízí předem stanovené modely. A Season Pass se očekává a nutně. Jeho obsah ale zatím nebyl oznámen.

Zatímco jsme čekali, co nám v dubnu nabídnou ostatní herní režimy, toto demo režimu Exhibition nám umožnilo znovu se s radostí spojit s Top Spin a jeho požadavky, ať už proti počítači nebo proti skutečnému hráči. Poměrně přesvědčivá první zkušenost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *