poslední session Nintendo Switch

Je Princess Peach Showtime poslední nevydanou exkluzivitou Nintendo Switch? Tento titul vyvinutý studiem Good-Feel (Yoshi’s Crafted World) tak vypadá. Je to labutí píseň tak elegantní a velkolepá, jako nečekaná, nebo je to jen jeden příliš mnoho titulů ze stroje, kterému dochází dech?

Princezna Peach Showtime!

Je to už nějaký čas, co se princezna Peach konečně zbavila nálepky věčné dívky v nouzi. V Super Mario Odyssey byla její výslovná touha emancipovat se z této role, kterou už nechce, spojená s touhou cestovat po světě a konečně zpestřit svůj šatník, opravdu hezky vidět. Nikdy by nás však nenapadlo, že toto implicitně ohlašuje budoucí dobrodružství nejslavnější „nedisneyovské“ princezny na základě jejího sklonu ke změně vzhledu a schopností, které s tím souvisí. Zdá se však, že právě toto Nintendo slibuje od této první hry založené výhradně na vládci Houbového království od roku 2005: Princezna Peach Showtime!

Show musí pokračovat

Nintendo, které nebylo skoupé na překvapení na konci životnosti Switche, se loni na podzim vyznamenalo obzvláště výjimečným Super Mario Bros. Wonder. Poté jsme začali snít o konečné barevné hostině v čele s Broskví, osvobozenější než kdy jindy, která se od své role odhodlané a odvážné hrdinky ve filmu Super Mario Bros. stala téměř novou ikonou. (2023). Zdálo se, že Princess Peach Showtime má něco z Paper Mario a Millennium Door ve svých velmi divadelních kulisách, ale také Luigi’s Mansion 3 ve své 3D perspektivě s horizontálním rolováním a pevnou kamerou. Ale jak se to hraje s ovladačem v ruce?

Princezna Peach Showtime!Princezna Peach Showtime!

Po svých posledních dobrodružstvích si princezna přeje dopřát si trochu odpočinku mimo své panství a odjíždí s několika ropuchami směrem k Théâtre de l’Étincelle, proslulému kvalitou svých představení. Bohužel nic nejde podle plánu, protože místo je pod vlivem zlého stvoření jménem Lady Syrah. Všechna plánovaná sezení jsou pak přerušena, jejich komparsisté jsou terorizováni a jejich hrdinové (nazývaní „Prskavky“) se stávají zajatci kouzla děsivé nové paní místa. Malá hvězda jménem Stella, která připomíná Lumu ze Super Mario Galaxy, poté zasáhne a představí se Peach jako strážce místa. Právě ona ji bude podporovat během dobrodružství, jehož principem je vyhnat Syrah a její nohsledy z divadla a zachránit všechny herce. Postup se pak provádí prozkoumáváním místností, které vypadají jako obří hry.s velmi povedenou lepenkovou dekorací.

Princezna Peach Showtime!Princezna Peach Showtime!

Každá z těchto místností představuje jiný vesmír, kde Peach nejprve přichází na pomoc komparzistům díky síle jiskry, kterou jí dal její hvězdný asistent, a kde ztělesňuje roli každého Prskavky (chybějící jevištní hrdiny). obnovit řád věcí. Střídavě mořská panna, detektiv, bruslař nebo přímo mistr kung-fu, má řadu akcí všeho druhu specifických pro každou inkarnaci, které nabízejí pěknou rozmanitost situací a demonstrují velkou vynalézavost ze strany Good-Feel, který je rozhodně velmi kreativní. Velmi ocenitelné je, že kromě směrové páčky se hra hraje pouze pomocí dvou tlačítek (skok a konkrétní akce v závislosti na kostýmu), díky čemuž je ovládání velmi intuitivní a extrémně snadné. Broskvový ninja tedy upřednostňuje kradmé útoky, broskvový kung-fu boj zblízka, broskvová kovbojka útočí na dálku lasem, akrobacii zlodějů broskví s hákem atd. Nakonec se pak postaví šéfovi (docela originálnímu a dobře navrženému), jakmile se všechny scény na patře divadla vrátí do normálního stavu, dlouhodobým cílem je osvobodit všechny Prskavky a vrátit divadlu jeho bývalou slávu. …včera. Klasická struktura, trochu opakující se, ale efektní a bez zbytečné délky.

Čtěte také – Test Dragon’s Dogma 2: zastaralá hra, ale s bláznivým kouzlem

One Punch Woman

Báli jsme se, že hratelnost titulu bude rozdělena mezi akční fáze, jako to, co zdůrazňovala scéna šermíře Peach, a další fáze „večírkové hry“. Nakonec je to skutečná platformová/dobrodružná hra, kde se vlastně nikdy nezasekneme, vinou téměř naprosté absence jakékoli formy výzvy. Peach je přemožena a jedním šmahem zlikviduje téměř všechny násilníky, kteří jí stojí v cestě – s vědomím, že pokud jde o přesnost a toleranci, je Princess Peach Showtime VELMI štědrá. Dělá to velmi dobře tím, že navrhuje systém počítadel, který je z hlediska inscenace mnohem stylovější než obtížně uspět, protože okno provádění je tak rozsáhlé. Kostýmy, jejichž hra je založena na reflexi (Peach detektiv) nebo rytmu (Peach mořská panna), nechávají velký prostor pro neúspěch, aby se posunuli vpřed, aniž by byli někdy frustrováni.

Princezna Peach Showtime!Princezna Peach Showtime!

v žádné chvíli, hra vyvinutá Good-Feel nemá v úmyslu nabízet žádnou obtížnost, a zdá se, že to zvládá velmi dobře. Ve skutečnosti můžeme jen odsuzovat slabou životnost (7–8 hodin do konce, sotva dvojnásobek na 100 %), uměle nafouknutou poměrně pomalým tempem a pravidelnou nemožnost vrátit se a obnovit sběratelský minul, což nás nutí přehrát úrovně několikrát příliš často. Bez ohledu na to snadno souhlasíme s tím, že se necháme unést okouzlujícím dobrodružstvím a oceníme rozmanitost velmi inspirovaných scénářů. Princess Peach Showtime je lahůdkou z hlediska uměleckého vedení, nesoucí se pestrým a inspirativním soundtrackem: je to skvělá videohra, která má vše, co potěší malé (zejména) i staré, a především nastoluje skutečný styl. S touto novou hrou se hrdinka emancipuje mnohem více od Maria než v Super Princess Peach (2005), která se nachází ve velmi „Super Mario“ vesmíru a kde bylo nutné zachránit instalatéra v zábavné inverzi klišé, ale což se vyplatilo. , nakonec v lavině klišé hraničící se sexismem.

Princezna Peach Showtime!Princezna Peach Showtime!

Je Princess Peach Showtime feministická hra? nejsme tam, a to ve skutečnosti není smyslem hry: takže nečekejte videoherní verzi Barbie Margot Robbie. Má však vlastní skutečnou identitu, která mu umožňuje zcela se odlišit od „mario her“ mimo čistě papírové hry na hrdiny (tedy Paper Mario). Aniž by se pokoušeli hrát nadměrnou „dívčí sílu“ a zároveň využívat pár klišé, která mají oslovit poměrně mladé ženské publikum, titul Nintenda vyniká svou schopností vytvořit nový vesmír, plný kouzla, koherentní a který funguje velmi dobře po celou dobu. . Škoda, že to připomíná licence Luigi’s Mansion, Paper Mario, Yoshi a Kirby. To jsou nakonec docela dobré reference!

Jahodová broskev?

Jestli Princess Peach Showtime vypadá produkčně jako déjà vu, to proto, že je navržen Good-Feelem, autorem nejnovější hry Yoshi na Switch, ne úplně spokojený s optimalizací na hybridní konzoli Nintendo. Takže po technické stránce se zdá, že Princess Peach Showtime zobrazuje obzvláště špatné rozlišení, a to zejména v nomádském režimu, kde je hra docela rozmazaná. Ještě horší: jeho snímková frekvence za sekundu, již tak neambiciózní (30 snímků za sekundu), trochu snižuje věci v cutscénách nebo sekvencích bez velkých efektů na obrazovce, kde je dokonale stabilní během pasáží s velkým množstvím akce a/nebo postav aktivních na obrazovce. zároveň. Ještě horší je, že během nekonečného načítání úrovní (někdy až 20 sekund) doslova klesne na méně než 10 snímků za sekundu (!). Nepochopitelný.

Princezna Peach Showtime!Princezna Peach Showtime!

Tento framerate není vždy dokonale udržován a my se můžeme jen šklebit. Zdá se, že Princess Peach Showtime v žádném okamžiku neospravedlňuje taková technická omezení, protože nikde nelze dělat skutečné ústupky. Hra Good-Feel se nikdy nezdá chamtivá, pokud jde o zdroje, a musíme čelit faktům: je to jedna z nejméně dobře optimalizovaných exkluzivit Nintendo Switch na konzoli, od studia, které na této úrovni ještě nebylo příkladné na jeho předchozím výtvoru. . Buďme upřímní: tohle asi nezkazí zážitek cílovému publiku, nebo i zkušenějším hráčům zvyklým rezignovat, pokud jde o hybridní konzoli od Nintenda, ale i tak.

Čtěte také – Test Rise of the Ronin: podmanivý otevřený svět, který září svou hratelností

Stačí jen jiskra…

Tváří v tvář této velmi reálné nerovnováze mezi herním potěšením a spornou optimalizací není snadné se rozhodnout: máme Princess Peach Showtime vnímat jako hru pro děti a (velmi) příležitostné hráče, nebo ji hodnotit na základě širšího záběru? V prvním případě není pochyb: jde o vynikající zábavu, která nemá zdaleka zásadní význam pro rodinné publikum, protože se snadno učí a dodává životu jiskru. Můžeme jen odsuzovat absenci režimu pro dva hráče: aniž bychom se nutně snažili nabídnout kooperativní zážitek tak bohatý a pokročilý jako v Luigi’s Mansion 3, existoval způsob, jak čerpat inspiraci z jiných her pro Nintendo, kde je multiplayer stejně neoficiální jako on. je efektivní pro zapojení mladšího hráče s vámi. Good-Feel mohl dovolit druhému hráči ovládat Stellu a pomáhat Peach, jako Cappy v Super Mario Odyssey.

Princezna Peach Showtime!Princezna Peach Showtime!

Pokud jde o těžší hráče, najde další důvody, proč říct, že to mohlo být ještě mnohem lepší. Celková úroveň optimalizace, rozkolísaná, když není přímo ostudná, není vždy omluvitelná pod záminkou, že jsme na konzoli na konci její životnosti a s archaickým hardwarem. Good-Feel má evidentně potíže se třemi rozměry a nebo s Unreal Engine 4, se kterým si Switch rozhodně ne vždy rozumí. Konečně by se ocenilo trochu více znovuhratelnosti: jakmile je hra dokončena, obsah po hře je mnohem méně bohatý než v jiných hrách Nintendo. Jeho životnost je trochu slabá a příliš pravidelně uměle prodlužovaná, a to nás mrzí o to víc, že ​​zážitek z Princess Peach Showtime je tak příjemný, že bychom si ho opravdu rádi prodloužili. Nezbývá než doufat, že Peach bude mít v budoucnu nárok na další dobrodružství stejného druhu, ještě ucelenější, a především lépe technicky zvládnuté, protože příslib je již nyní velmi dobrý.

Princezna Peach: Showtime! (PŘEPÍNAČ)

 • E.Leclerc

  44,16 €

  Objevte nabídku

 • Rakuten

  44,16 €

  Objevte nabídku

 • Rozcestí

  44,49 €

  Objevte nabídku

 • Csleva

  44,99 €

  Objevte nabídku

 • Pekař

  44,99 €

  Objevte nabídku

 • Amazonka

  44,99 €

  Objevte nabídku

 • Kultura

  49,99 €

  Objevte nabídku

 • Fnac

  59,13 €

  Objevte nabídku

 • Mikrománie-Zing

  59,99 €

  Objevte nabídku

 • Pixmania EN

  72,16 €

  Objevte nabídku