Novinky z OneUI 6.1, Nintendo Switch 2 bude zpětně kompatibilní, toto je rekapitulace týdne

Brzy by měla dorazit aktualizace Samsungu pro stará zařízení Galaxy, budoucí přenosná konzole Nintenda by vám měla umožnit hrát staré tituly, Xiaomi odhaluje cenu svého Xiaomi 14, toto je rekapitulace týdne.

Nové shrnutí týdne, které balancuje mezi dobrými a špatnými zprávami! Aktualizace OneUI 6.1 by měla brzy přistát na Galaxy S23 a dalších kompatibilních smartphonech Samsung a Nintendo Switch 2 by mohl být zpětně kompatibilní a umožnit tak hráčům vychutnat si vylepšené staré tituly. Na straně špatných zpráv byla odhalena zaváděcí cena Xiaomi 14 a není vhodná pro všechny rozpočty a některé počítače se po aktualizaci 24H2 Windows 11 již nespustí.

OneUI 6.1 přijde za pár týdnů

Prvními smartphony, které budou těžit z nejnovější verze překryvného systému Android od Samsungu, budou tři modely řady S23 a příchod aktualizace se blíží. Pokud bychom měli věřit několika únikům, OneUI 6.1 přistane na Galaxy S23 za několik týdnů, než se do konce března připojí k S23 FE, Z Fold 5, Z Flip 5 a Galaxy Tab 9. Uživatelé těchto starých smartphonů proto budou moci brzy těžit z této velké aktualizace a Galaxy AI.

Přečtěte si: OneUI 6.1: datum příchodu aktualizace na staré smartphony Galaxy bude jasnější

Kredity – Phonandroid

Dobrá zpráva, Switch 2 bude zpětně kompatibilní

Universo Nintendo právě odhalilo, že budoucí hybridní konzole japonského výrobce bude zpětně kompatibilní. Vítaná zpráva pro majitele současného Switche, kteří budou moci i nadále hrát své staré hry na Switch 2. Síla a výkon nového čipu Nvidia by měl také nabídnout vylepšenou grafiku a lepší plynulost ve srovnání s původními tituly.

Přečtěte si: Nintendo Switch 2 vám umožní hrát vaše staré hry s lepší grafikou

Co by se stalo, kdybychom dosáhli rychlosti světla?

Myšlenka cestování rychlostí světla vždy fascinovala vědce i autory sci-fi. Bohužel tato výzva zůstane fantazií, protože zrychlení potřebné k dosažení 299 792 458 metrů za sekundu by lidé nemohli podporovat. To by ve skutečnosti vytvořilo skutečná zdravotní rizika, protože takové zrychlující síly by bránily cirkulaci krve v těle.

Přečtěte si: Tato stará sci-fi fantasy je bohužel nemožná, zde je důvod

Zdroj – 123rf

Xiaomi 14 vstupuje do prémiového segmentu

Xiaomi 14 bude v Evropě uveden na trh 25. února a nyní známe cenu nejnovější vlajkové lodi čínského výrobce ve Francii. Zaváděcí cena byla stanovena na 1 099 € za konfiguraci 12 GB RAM a 512 GB úložiště. Zvýšení ceny, které dokazuje, že se Xiaomi chce umístit v prémiovém segmentu a etablovat se jako vážný konkurent proti ostatním špičkovým smartphonům. Upozorňujeme, že model Pro z této řady nebude nabízen v Evropě.

Přečtěte si: Xiaomi 14: známe jeho cenu ve Francii a jsou tu špatné zprávy

Windows 11 24H2 zabrání zapnutí některých starých počítačů

Microsoft se chystá vydat svou každoroční aktualizaci Windows 11, která by ale mohla zklamat mnoho majitelů starých počítačů. Uživatel internetu Bob Pony skutečně odhalil, že se změnila konfigurace potřebná ke spuštění Windows 11 24H2. Pouze počítače, jejichž procesory mají funkci POPCNT, budou moci aktualizovat na Windows 24H2, konkrétně zařízení vydaná v roce 2007 pro AMD a 2008 pro Intel.

Přečtěte si: Windows 11 24H2: Váš počítač se po aktualizaci nespustí, pokud máte jeden z těchto procesorů

Naše testy týdne

Volvo EX30: kompaktní, elegantní a pohodlné

Náš test Volva EX30 byl velmi pozitivní. Skutečně jde o elektrické SUV s povedeným designem a svými kompaktními rozměry je do města jako stvořené. Odložíme-li stranou plastové vložky povrchové úpravy Celeste, jsou povrchové úpravy poměrně přesvědčivé. Nechybí ani dobrá autonomie a výkon. Malá nevýhoda, mrzí nás, že je pouze jedna obrazovka pro přístrojové vybavení a infotainment.

Přečtěte si: Test Volvo EX30: průkazný test pro švédskou značku

Horwin EK3: elektrický skútr, který se dostane k tomu podstatnému

Horwin EK3 nás nijak zvlášť nezaujal, nicméně zůstává atraktivní a své publikum by si mohl najít. Je to pohodlná a velmi snadno ovladatelná elektrická koloběžka. Jeho výkon je správný, stejně jako jeho autonomie a jeho cena je spravedlivá. Při našem testu nás mrzela absence ABS a tuhost tlumení a byli bychom rádi, kdybychom mohli používat obě baterie současně.

Přečtěte si: Recenze Horwin EK3: elektrický skútr, který jde k věci

Asus Zenbook Duo: úspěšný a atraktivní produkt

Asus zde nabízí kvalitní PC, které vás uchvátí krásným designem, originálním a praktickým formátem, dvěma velmi dobře kalibrovanými OLED obrazovkami a dobrým řízením topení. Je to vysoce výkonný notebook, ideální pro práci nebo hraní her. Není však bez chyb. Ne vždy se ovládá, jeho klávesnice je průměrná a zvuková složka je bohužel špatná.

Přečtěte si: Recenze Asus Zenbook Duo: dvě obrazovky, je to lepší?

Realme C67: slušný smartphone pro malé rozpočty

Pokud hledáte uspokojivý smartphone za méně než 300 eur, Realme C67 by vás mohl upoutat zejména díky svému poměrně unikátnímu pop designu. Jeho překrytí je efektivní, jeho autonomie je správná a oceňujeme přítomnost nabíječky v krabici. Jak již bylo řečeno, snímač otisků prstů je někdy vybíravý, LCD obrazovka není příliš dobře kalibrovaná a procesor není výkonný. Je to slušný smartphone, ale neumožní vám pořídit dobré fotografie.

Přečtěte si: Test Realme C67: jakou hodnotu má tento smartphone za necelých 300 eur?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *