Novinky z Galaxy A55, tlačítka fyzického návratu v elektromobilech, to je rekapitulace týdne

Geekbench odhaluje závoj na výkonu Galaxy A55, Euro NCAP očekává, že se výrobci automobilů vrátí k fyzickým tlačítkům, databázi obsahující kolem 13 milionů francouzských identifikátorů objevených na Dark Webu, toto je rekapitulace týdne.

Zatímco Euro NCAP hodlá skoncovat se všemi dotykovými obrazovkami v elektromobilech, spravedlnost pokračuje v boji proti pirátským IPTV službám a UFC-Que Choisir očekává od vlády větší transparentnost ohledně reformy internetového trhu. Galaxy A55 by měl být výkonnější než jeho předchůdce. Pouze SaxX objeví na temném webu databázi obsahující téměř 13 milionů francouzských identifikátorů a hesel.

Testován výkon Galaxy A55

Geekbench poodhalil závoj testů provedených na procesoru Exynos 1480 vybaveném Galaxy A55. Stránka s benchmarky odhalila, že skóre bylo vyšší než u Exynos 1380. Nový smartphone střední třídy od společnosti Samsung je proto efektivnější než jeho předchůdce, a to jak z hlediska grafiky, tak z hlediska výkonu a výkonu.

Přečtěte si: Galaxy A55: je výkonnější než A54, ale o kolik? Tato měřítka splňují

Vaše přihlašovací údaje mohou být na temném webu

Internetový uživatel Only SaxX učinil na Dark Webu znepokojivý objev a sdílel informace o X. Publikace odhaluje, že existuje databáze obsahující téměř 1,5 miliardy protokolů, včetně přibližně 13 milionů francouzských identifikátorů. Mezi postiženými weby můžeme uvést Amazon, La Redoute, Sportify, SNCF a EasyJet. Důrazně doporučujeme, abyste si změnili hesla, protože vaše e-mailová adresa může být součástí této databáze.

Přečtěte si: 13 milionů francouzských identifikátorů bylo na Dark Webu už měsíce, jsou ovlivněny téměř všechny služby

Kredity – Adobe Stock

Reforma trhu s elektřinou ve Francii rozčiluje UFC-Que Choisir

UFC-Que Choisir pokračuje v boji proti zvyšování cen elektřiny a požaduje od vlády větší transparentnost. Neprůhledná jednání mezi vládou a EDF totiž nejsou po chuti sdružení, které se domnívá, že 66% zvýšení ceny jaderné energie nebere v úvahu francouzské uživatele. UFC-Que Choisir očekává od vlády spravedlivou, jasnou a vhodnou reformu.

Přečtěte si: UFC-Que Choisir odsuzuje tento zákon, který způsobuje, že váš účet za elektřinu raketově stoupá

Zdroj – 123r

Fyzická tlačítka by se do elektromobilů měla brzy vrátit

Euro NCAP vysvětlilo, že all-touch u elektromobilů není dobrý nápad a že je načase, aby výrobci opět nabídli fyzická tlačítka pro určité funkce. Evropský orgán specializující se na hodnocení bezpečnostních systémů proto od roku 2026 zavede nové požadavky a očekává, že se automobilky jako Tesla vrátí ke klasickým metodám pro ukazatele, výstražná světla, stěrače a klaksony.

Přečtěte si: Elektromobily: výrobci se budou muset vrátit k fyzickým tlačítkům, zde je důvod

Kredity – Adobe Stock

IPTV: spravedlnost útočí na společnosti

Justice pokračuje v boji proti IPTV pirátství a nedávná věta dokazuje, že nikdo už není v bezpečí. V hledáčku spravedlnosti jsou vždy jednotlivci, ale také podniky. Rozsudek společnosti Engel Systems SL, která v letech 2010 až 2016 prodávala nelegální dekodéry, definitivně padl a sankce jsou vysoké, včetně několika pokut až do výše 673 000 eur a zákazu manažerů řídit společnost na sedm let.

Přečtěte si: IPTV: spravedlnost násobí rekordní pokuty, nikdo už není v bezpečí

Zdroj – 123rf

Naše testy týdne

Razer Blade 16 OLED 2024: šampión pro velké peněženky

Razer zde nabízí velmi kvalitní počítač s bezvadným designem, příjemnou klávesnicí a vybavený kompletní konektivitou. Milujeme jeho 16palcový formát, dokonale kalibrovanou OLED obrazovku, působivý výkon a velmi povedenou zvukovou část. Pro hráče je třeba poznamenat, že řízení topení je vynikající, ale je přítomno syčení s nepříjemností, která stoupá až na 58 decibelů. Razer Blade 16 OLED je téměř dokonalý, ale ne každý si ho bude moci dovolit, protože se prodává od 3499 eur.

Přečtěte si: Recenze Razer Blade 16 OLED 2024: nejlepší z nejlepších notebooků, ale za stratosférickou cenu

Xiaomi Redmi Buds 5 Pro: vynikající poměr cena/výkon

Redmi Buds 5 Pro nemají konkurenci co závidět a spojují mnoho kvalit pro sluchátka za méně než 70 eur. ANC je velmi efektivní, akustika je skvělá, vyvážení zvuku příjemné a nabíjení z pouzdra je velmi rychlé. Mrzí nás, že pohlcující zvuk není na úrovni a ocenili bychom přesnější indikaci nabití. Jak již bylo řečeno, Xiaomi zde nabízí kvalitní produkt za velmi rozumnou cenu.

Přečtěte si: Recenze Xiaomi Redmi Buds 5 Pro: Co ale zbylo ze špičkových sluchátek?

Poco C65: uspokojivý smartphone pro malé rozpočty

Poco zde nabízí zařízení s dobrou hodnotou za peníze, které se před konkurencí nemá důvod stydět. Pokud si chcete koupit smartphone za méně než 150 eur, aniž byste dělali přílišné ústupky na velikosti displeje, obnovovací frekvenci nebo fotografické části (denní), mohl by vás oslovit Poco C65. Pro srovnání sesadí z trůnu Samsung Galaxy A14 4G z hlediska úložiště a výkonu.

Přečtěte si: Test Poco C65: jednoduchý, základní… ale velmi ekonomický

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *