Nejlepší software pro snímání obrazovky a videa březen 2024: který si vybrat?

Jaký je nejlepší software a nástroje pro snímání obrazovky a nahrávání videa? Zatímco většina operačních systémů má vestavěný nástroj, existuje velké množství bezplatného softwaru pro pořízení snímku obrazovky. Některé dokonce nabízejí funkci pro záznam toho, co se děje na vaší obrazovce. Vybrali jsme nejlepší bezplatný software a nástroje pro snímání obrazu a videa.

nejlepší software pro snímání obrazovky

V dnešní době je to stále pravidelnější nutné pořizovat snímky obrazovky a dokonce i videa. Komu se nikdy nedostalo video milovaného člověka, který natáčí svou obrazovku, jak nejlépe umí svým telefonem, aby se nám pokusil ukázat, co je tam zobrazeno? Ale je mnohem jednodušší použití nástroje pro snímání obrazovky. Přijatý soubor je mnohem čitelnější a často mnohem lehčí.

S rozvojem práce na dálku je to například velmi efektivní způsob, jak kolegovi ukázat, co má dělat, aniž by byl vedle něj. na PC, ve Windows 11 je zabudovaný software : Nástroj na vystřihování (ve francouzštině: nástroj pro snímání obrazovky) (https://www.phonandroid.com/windows-11-comment-faire-un-registration-video-de-votre-ecran.html). Umožňuje pořizovat jednoduché snímky obrazovky, ale také pořizovat videa. Můžete jej použít otevřením softwaru a stisknutím vyhrazených kláves, ale můžete také použít klávesové zkratky :

  • Windows + Shift + S pro snímek obrazovky s fotografií
  • Windows + Shift + R pro snímek obrazovky videa

Tento nástroj je obojí jednoduché a praktické, ale je také velmi základní. Pokud potřebujete a úplnější a specializovanější nástrojv tomto článku jsme pro vás vybrali nejlepší software pro snímání obrazovky fotografií a videa.

Nejlepší software pro snímání obrazovky

Snímek obrazovky iTop

iTop Screenshot vyvinutý společností iObit se pyšní tím, že je „nejlepším softwarem pro snímání obrazovky“. Mezi jeho silné stránky patří možnost vyberte libovolnou oblast pro pořízení snímků obrazovky, ale také je připnout na obrazovku jediným kliknutím. iTop Screenshot podporuje mnoho formátů snímků obrazovky, včetně JPG, PNG, BMP atd..

Kompletní, to umožňuje snadná úprava snímku obrazovky (upravit rámečky, kruhy, čáry nebo přidat text), stejně jako sdílení na jiných platformách. K pořízení snímku obrazovky pomocí iTop Screenshot jsou potřeba tři kroky.

  • Nastavte předvolby přizpůsobením nastavení a klikněte na tlačítko Zachytit.
  • Pořiďte snímek obrazovky výběrem oblasti posouváním osy myši nebo kliknutím přímo na obrazovku.
  • Uložte snímek obrazovky do počítače.

I když je iTop Screenshot bezplatný software pro snímání obrazovky na PC, je nebude zobrazovat vodoznaky ani reklamu na snímku obrazovky.

rozhraní pro snímky obrazovky ifunrozhraní pro snímky obrazovky ifun
Panel nástrojů iTop Screenshot, snadno použitelný

Greenshot

Greenshot je a bezplatný software pro snímání obrazovky k dispozici také pro Okna že pro Operační Systém Mac (placená verze na Macu). Ten se od ostatních nástrojů odlišuje možnostmi, které nabízí. Nabízí spoustu funkcí, z nichž jedna je užitečnější než druhá. Najdeme například možnostupravte obrázek přidáním textu. K dispozici jsou také efekty rozmazání a přidání šipek, praktické například pro tvorbu tutoriálů online.

Software má také zástupce ve formě ikony na hlavním panelu rychlý přístup a pořizovat tak snímky obrazovky internetové stránky nebo okna programu. Konečně, Greenshot umožňuje exportovat a sdílet snímky obrazovky v sadě Office nebo na stránkách jako Flickr nebo Picasa prostřednictvím vaší e-mailové schránky. Budeme litovat skutečnosti, že software není nepřeloženo do francouzštiny.

GreenshotGreenshot
Rozhraní Greenshot, pouze v angličtině

GoFullPage

Toto řešení pro zachycení se nainstaluje jakorozšíření v prohlížečích Google Chrome a Microsoft Edge. GoFullPage je tedy k dispozici na PC a MacOS. Toto rozšíření umožňuje pořídit snímek obrazovky internetových stránek. Jeho hlavní výhodou je možnost posouvat stránku tak, aby bylo možné zachytit celou stránku a ne jen to, co se zobrazuje na obrazovce. Soubor si pak můžete stáhnout pomocí PNG, JPG, PDF

Jeho obsluha je velmi jednoduchá. Po instalaci a aktivaci rozšíření se na panelu nástrojů zobrazí ikona fotoaparátu. Jediné, co musíte udělat, je přejít na stránku, kterou chcete zachytit, a klepnout na tuto ikonu. Poté uvidíte stránku automaticky posouvat. Na konci tohoto procesu se dostanete na stránku ve vašem prohlížeči, která vám to umožní stáhněte si záznam ve formátu, který si vyberete, odstraňte snímek nebo změňte nastavení. Výsledný obrázek neobsahuje žádný vodoznak ani reklama.

Webová stránka se snímkem obrazovky GoFullPageWebová stránka se snímkem obrazovky GoFullPage

Nejlepší software pro snímání obrazovky

Po nejlepším softwaru pro snímání obrazovky je čas na nejlepší software pro snímání videa. Jak jejich název napovídá, umožňují zaznamenejte ve formátu videa vše, co se děje na obrazovce vašeho počítače. Některé nabízejí i funkci pro nahrávat audio stream ale také akce reprezentované kliknutím myši.

Herní lišta Xbox

Není třeba stahovat pokud používáte Windows 10 nebo Windows 11. Xbox Game Bar je nativně integrován do systému a umožňuje snímky obrazovky, ale také videozáznamy. Pro přístup k němu nemůže být nic jednoduššího, protože stačí stisknout tlačítka současně Windows+ G otevřete herní lištu a poté stiskněte tlačítko nahrávání.

Můžete také přidat widget na domovskou obrazovku pro rychlejší přístup. Nástroj také umožňuje nahrát video z okna ve vašem internetovém prohlížeči. Chcete-li to provést, jednoduše jej otevřete a na herním panelu Xbox se zobrazí ikona nahrávání videa.

Herní lišta XboxHerní lišta Xbox
Xbox Game Bar, praktický a snadno použitelný!

Studio OBS

OBS Studio (Open Broadcaster Software) je a bezplatný a otevřený software pro nahrávání videa a živé vysílání. Je vhodný pro lidi, kteří používají platformy jako YouTube, Facebook nebo Twitch.

Nicméně on také umožňuje natáčet, co se děje na obrazovce počítače. OBS Studio se proto ukazuje jako dokonalý nástroj pro lidi, kteří chtějí vysílat živě, ale také pořizovat videa ze své obrazovky. Její rozhraní ve francouzštině umožňuje snadný přístup ke všem funkcím, které nabízí.

Mezi nimi můžeme uvést např. Vysoce výkonné snímání a míchání zvuku a videa v reálném čase, vytváření scén z více zdrojů, např. zachycení oken, obrázky, text, okna prohlížeče, webové kamery, zachycovače snímků atd. OBS Studio je k dispozici zdarma při stahování do operačních systémů Windows, Mac nebo dokonce Linux.

Studio OBSStudio OBS
OBS Studio nabízí rozhraní ve francouzštině

iTop Screen Recorder

Pokračujeme ve výběru nejlepšího softwaru pro snímání obrazovky videa pomocí iTop Screen Recorder. Byl navržen s cílem umožnit video záznam obrazovky. Zcela zdarma, nabízí velké množství funkcí. Nahrávání obrazovky lze spustit pomocí klávesovou zkratkou a software také obsahuje funkci FaceCam. To druhé dává uživateli možnostsoučasně povolte audio stream z mikrofonu s video streamem z webové kamery.

Je také vybaven časovačem, který vám umožní po několika sekundách spustit nahrávání videa z obrazovky. Umožňuje také iTop Screen Recorder zaznamenejte účinky kliknutí myší na obrazovku. Zajímavá možnost, zvláště pokud děláte tutoriály, herní sezení nebo online webináře.

S tím Windows Screen Recorderbudete mít vždy video v HD bez jakéhokoli zpoždění. Prostřednictvím nahrávky 60 snímků za sekundu se 4k, vaše videa budou dokonale jasná. Konečně, velmi kompletní a všestranný, iTop Screen Recorder vám to také umožňujeupravovat nahraná videa. Tímto způsobem můžete stříhat, dělit nebo ořezávat videosekvence, abyste je přizpůsobili různým účelům.

iFun Screen RecorderiFun Screen Recorder
iFun Screen Recorder, ideální nástroj pro záznam obrazovky

Icecream Screen Recorder

Icecream Screen Recoder také zahrnuje náš výběr nejlepšího softwaru pro snímání obrazovky videa. K dispozici na Windows, Mac a Android, druhý nabízí jasné a intuitivní rozhraní, zcela ve francouzštině. Kromě toho najdeme velmi zajímavé funkce: online hosting, ale také funkci programování pro vaše video nahrávky.

Software je stejně jako iTop Screen Recorder volný, uvolnit a umožňuje vám tvořit přizpůsobitelné klávesové zkratky k zachycení obrazovky počítače. Software také umožňuje nahrávat hru výběrem kvality videa a dokonce i video kodeku (verze PRO). Icecream Screen Recorder vyniká jako jedno z nejlepších bezplatných softwarových řešení pro snímky obrazovky i videa.

záznamník zmrzlinové obrazovkyzáznamník zmrzlinové obrazovky
Icecream Screen Recorder, základní nástroj pro snímání obrázků a videa

Čtěte také: Jak pořídit snímky obrazovky na počítači se systémem Windows 10?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *