nejlepší mechanická klávesnice na trhu

Razer chce na svou novou mechanickou klávesnici Huntsman V3 Pro zaujmout hráče, kteří milují výkon. Tato periferie se nezaměřuje pouze na své analogové optické přepínače, ale také na jejich přizpůsobení a pohodlí. Úspěšná sázka na značku hada?

Razer Huntsman V3 Pro

Na poli herních periferií je Razer sázkou na jistotu. Značka to chce znovu dokázat svou novou mechanickou klávesnicí: Razer Huntsman V3 Pro.

Výběr klávesnice je vždy bolest hlavy. Mnoho specializovaných značek (Corsair, Logitech, Steelseries, Roccat) odvádí skvělou práci a nabízí kvalitní produkty. Razer proto musí zdvojnásobit své úsilí, aby potenciálního kupce přesvědčil. Huntsman V3 Pro má co svést: analogové optické spínače, ultra důkladné přizpůsobení a především maximální pohodlí, které je nám slíbeno.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Na papíře, takže máme něco přesvědčivého, ale co použití? Huntsmana jsme testovali něco málo přes měsíc a můžeme vám dát definitivní názor. Je to ultimátní herní klávesnice nebo vlhká squib?

Cena a dostupnost

Razer Huntsman V3 Pro je již dostupný na stránkách výrobce a u partnerských prodejců. Jedná se o špičkovou profesionální klávesnici, zobrazená cena je tedy logicky vysoká. Zde jsou různé verze v prodeji:

  • Razer Huntsman V3 Pro: 289 eur
  • Razer Huntsman V3 Pro TKL: 249 eur
  • Razer Huntsman V3 Pro Mini: 209 eur

Jedna klávesnice, tři varianty: kompletní model, jeden bez numerické klávesnice a poslední s ultramalými rozměry. Upřesněme, že zde testujeme klasickou verzi (tu za 289 eur), ale že vše, co je napsáno, bude platit i pro ostatní modely. Je jen na vás, abyste si vybrali ten, který vyhovuje vašim potřebám.

Design, který se zaměřuje na ergonomii

Vizuálně zůstává tento Huntsman V3 Pro v souladu s tím, co dělá Razer. Máme podvozek míchání broušeného hliníku a plast pro výsledek, který vyzařuje prémii. Ale právě v povrchových úpravách se společnost hada projevuje. Všimli jsme si například, že na spodní straně klávesnice (v plastu) je vyryto malé „pro hráče, pro hráče“, což je její dlouhodobý slogan. Tato pozornost k detailu dělá ten rozdíl.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Další příklad, opravdu se nám líbí péče o kolečko hlasitosti. Je obklopený LED diodou a má příjemný vroubkovaný povlak. Velmi pěkná jsou také hliníková navigační tlačítka. A co samotné klíče? Jejich lehce zrnitá textura poskytuje skutečný komfort pod naše zavalité malíčky. K psaní se vrátíme v příštím díle. Vezměte prosím na vědomí, že všechny lze snadno vyjmout, takže se snadno čistí.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Huntsman V3 Pro má poněkud zvláštní opěrku zápěstí. Odnímatelné a magnetické, může být zcela odstraněn, pokud si uživatel přeje. Dá se využít i k podložení předloktí při psaní, zkrátka je plně modulární. Jeho textura umělé kůže posiluje prémiový pocit, milujeme to! Detail, který zabíjí? Logo Razer je vyryto přímo uprostřed.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Nad směrovými kříži si všimneme malé průhledné plastové okénko, pojme klasické světelné indikátory (Caps Lock, numerická klávesnice atd.), ale také informuje o použitém profilu (nastavitelné v softwaru Synapse, k tomu se ještě vrátíme). Huntsman vám umožňuje měnit je za chodu. Užitečné při přechodu z jedné hry do druhé.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Na spodní části jsme zaznamenali přítomnost šesti pryžových podložek, které zaručují dobrou stabilitu na vašem stole. K tomu jsou přidány dvě modulární plastové nožičky. Nechávají na výběr mezi třemi polohami: klávesnice plochá, nakloněná o 6 stupňů a 9 stupňů (naše preferovaná pozice). Velkou výhodou je, že jsou silné a dobře přiléhající, tudíž odolné.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Všimli jsme si malého výklenku, který vám umožňuje připojit Huntsman k vašemu PC. Ano, je to kabelové zařízení. Razerův dobrý nápad, nemá začleněný drát přímo do svého designu, ale poskytnout samostatný dvoumetrový opletený kabel (USB Type-C na USB Type-A). Pokud již nefunguje kvůli špatnému kontaktu, je zcela možné jej změnit a přitom si ponechat klávesnici. Kromě toho je možné v případě potřeby zvolit ještě delší kabel.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Nakonec si řekněme něco o RGB LED. Kdo říká klávesnice Razer, říká malé svítící brýle! Tady znovu, máme podsvícené klávesy a plně přizpůsobitelné pomocí softwaru Synapse. Jako obvykle si můžeme vybrat barvu nebo i efekty. Z naší strany se nám líbí statická fialová, která se po stisknutí klávesy změní na bílou. Je na vás, abyste si vybrali animaci, která se vám líbí: vícebarevná, vlna, cyklus… Můžete je i kombinovat. Jediná škoda je, že některé symboly vytištěné na klávesách nejsou všechny podsvícené (jako čísla), což může některé lidi obtěžovat. Z naší strany to není problém.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Co se týče designu, Razer tímto Huntsmanem V3 Pro ohromuje. Je to klávesnice, která nejen vyzařuje prvotřídní, který ale nabízí velmi znatelný komfort, zejména díky modulární a velmi chytré opěrce zápěstí. Krásná klávesnice je fajn, ale není k ničemu, pokud psaní není příjemné. Toho se hned dočkáme.

Optimální pohodlí při psaní a velmi hluboké přizpůsobení

Mohlo by se to také říct hned, Razer Huntsman V3 Pro je nejpohodlnější mechanická klávesnice na trhu. Pocity jsou prostě dokonalé. To je způsobeno prací značky na jejích klávesách, analogových optických spínačích. Tuto kvalitu vysvětluje několik faktorů. Aktivační síla v první řadě 40 gramů. Ani příliš citlivé, ani příliš tvrdé na rychlé stisknutí kláves. Závod ze své strany se pohybuje od 0,1 mm do 4 mm v závislosti na zvoleném profilu.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Zvláštností optických spínačů Huntsman je jejich analogová aktivace. To znamená, že stisknutím tlačítka se funkce aktivuje na konci zvolené dráhy (řekněme 2 mm). Skutečná přidaná hodnota, je, že již není potřeba překračovat tuto „hranici“ pro zrušení akce, protože klávesnice to udělá, jakmile hráč trochu povolí tlak. Konkrétně vám to umožňuje být pronikavější v konkurenčních hrách, jako jsou FPS, Moba nebo RTS.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Nejsme pouze v oblasti teorie, protože věc je plně ověřena. Huntsmana jsme používali měsíc na různé typy her a výsledky jsou jasné: je to nejlepší mechanická klávesnice, kterou jsme testovali. Oceňujeme především přednastavené profily, ideální pro každý typ hry, například režim High Sensitivity je ideální pro MMO, kde je odezva zásadní v raidech. Režim ZQSD, který se zaměřuje na analogii pohybových kláves, je perfektní pro FPS nebo adventury z pohledu třetí osoby, jako je Alan Wake 2. Můžeme také mluvit o profilu Rapid Trigger, vhodném pro ultrakonkurenční tituly jako Valorant nebo Overwatch 2 Co výchozí režim (2mm aktivace)? Je to skvělé pro pouhé psaní. Psaní je opravdová radost.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Pokud ještě nejste spokojeni, je zcela možné vytvořit si vlastní profily, do 6. Můžete se například rozhodnout pro různé aktivační zdvihy v závislosti na klávesách. Je na vás, abyste experimentovali, abyste našli perfektní nastavení. Pamatujte, že Huntsman vám také umožňuje měnit profil za chodu.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Razer slibuje životnost sto milionů úhozů na klávesu nebo několik let bez obav (teoreticky). Vyžaduje mechanickou klávesnici, Huntsman je hlučné zařízení, až 80 decibelů na stisk klávesy. Ve skutečnosti na něj lidé, kteří s vámi žijí, již nebudou moci dohlížet. Těžko za to vinit Razer, protože to vyplývá z mechanického formátu, ale je třeba s tím před nákupem počítat.

Synapse, slabé místo Razeru

Nyní si promluvme o nepříjemných věcech: Razer Synapse. Software (který je nutné stáhnout z oficiálních stránek) vám umožní plně si přizpůsobit svého Huntsmana. Povídali jsme si o podsvícení, profilech, ale také o zdvihu aktivace. Aplikace je prostě nezbytná a oceňujeme snadnou konfiguraci určitých aspektů, jako je běh nebo rychlé uvolnění. Jeho rozhraní je jedinou úspěšnou věcí, protože pro zbytek, Synapse je těžká.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Aplikace se zdá být špatně promyšlená i pro jednoduché věci. Například pro nastavení RGB efektů musíte projít externím modulem a ne přes sekci věnovanou produktům připojeným k vašemu PC. Kromě, software nemusí nutně rozpoznat, když je zařízení připojeno, nutí nás to odpojit a pak znovu zapojit, dokud to nebude fungovat.

Přečtěte si také – Recenze Razer Deathstalker V2 Pro: skvělá klávesnice, které prostě chybí dokonalost

Třešnička na dortu, Synapse je skutečný trakař. Někdy se při spuštění počítače vůbec nespustí nebo po aktivaci běží nečinně. Spustit to potom ručně? Máme velké štěstí, že aplikace nereaguje, nebo že hledá aktualizaci, jejíž instalace trvá příliš dlouho (máme dojem, že nějaká je každý den). Zkrátka nejsme fanoušci. Naštěstí nám značka brzy přislíbila novou verzi. Těšíme se na to, protože současný stav softwaru je komplikovaný.

Takže, měli bychom koupit?

Pochopil bys to, Důkladně jsme si užili naše zkušenosti s Huntsman V3 Pro. Je to prostě nejlepší mechanická klávesnice na trhu, a to natolik, že odpustíme i tu zatracenou Synapse. Takže, měli bychom koupit? Huntsman je špičková klávesnice, takže cena je stejně špičková. Naše nejúplnější verze má cenu 289 eur. Za tu cenu by to mělo být lepší. Ale musíme být realisté, tohle zůstává pro periferní, byť kvalitní, jmění.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Faktem je, že Huntsman není pro každého. Hledáte mechanickou klávesnici pro hraní ve vašem koutku nebo pro psaní? Není nezbytně nutné se pro tento model rozhodnout. Například Razer nabízí BlackWidows V4X, mechanickou klávesnici za 150 eur, která zůstává velmi dobrá. I mezi konkurencí najdeme kvalitní produkty za mnohem nižší cenu.

Razer Huntsman V3 ProRazer Huntsman V3 Pro

Ale pro koho je Huntsman V3 Pro? Pro ty, kteří chtějí hrát kompetitivní hry, mějte to nejlepší z nejlepších, abyste byli co nejefektivnější. Nebo těm, kteří nemají žádný rozpočtový limit a kteří hledají nejpříjemnější klávesnici na trhu, ať už na hraní nebo psaní. Ano, Huntsman je kvalitní, příjemná, pohodlná, ergonomická a příjemná periferie, ale není pro každého.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *