Nejlepší bezplatné antiviry pro Windows v dubnu 2024: který si vybrat?

V systému Windows je k dispozici mnoho bezplatných antivirů, ale který z nich byste si měli vybrat? A jsou skutečně účinné nebo naopak nebezpečné pro váš PC systém? Tolik otázek, na které odpovídáme v tomto souboru.

nejlepší antivirus pro windows 10

Internet je obrovský vesmír, kde určité zákoutí mohou být nebezpečné pro bezpečnost vašeho počítače. Procházení pochybných stránek, stahování nebezpečných souborů, otevírání potenciálně nebezpečných odkazů… Bez ohledu na to, jak jste ostražití, nikdy nebudete dostatečně v bezpečí před viry a malwarem, které jsou zvláště endemické na Windows.

Hackeři rychlým tempem vymýšlejí nové techniky a nové viry, jak převzít kontrolu nad počítači nebo ukrást data. To je důvod, proč tomu tak je nezbytné, abyste se chránili proti těmto průnikům a používat účinný antivirus. V tomto souboru se zaměříme na bezplatné antiviry dostupné pro Windows 10 a Windows 11. Protože ne, nemusíte strkat ruku do kapsy, abyste se chránili před viry.

Jaké jsou nejlepší bezplatné antiviry pro Windows 10 a 11?

Nyní navrhujeme výběr bezplatných antivirů dostupných na Windows 10 a Windows 11, které byly testovány několika nezávislými organizacemi, včetně AV-Test.

Microsoft (Windows) Defender

obránce okenobránce oken

Důkazy. Microsoft Defender (dříve Windows Defender) přímo integrovaný do Windows 10 a 11 je bezplatný antivirus, který má tu výhodu, že nevyžaduje stahování a instalaci softwaru třetích stran, funguje jako nativní služba operačního systému. A pokud je výchozí antivirová ochrana operačního systému Microsoft dlouho zesměšňována, je to již několik let, co se Microsoft Windows Defender postavil na úroveň konkurence s velmi dobrá detekce malwaru.

Třešnička na dortu: jeho provoz má malý vliv na výkon počítače, redmondská firma se v této oblasti také snažila. Mnozí odborníci se shodují, že dnes anojeden z nejlepších bezplatných antivirů pro Windows. Jeho systém detekce a ochrany v reálném čase je efektivní a nabízí další funkce: firewall a síťovou ochranu, ochranu před phishingovými stránkami a dokonce i možnosti rodičovské kontroly.

A konečně, pokud jde o ergonomii, Windows Defender nabízí jednoduché a snadno použitelné rozhraní. Celkově vzato se jedná o solidní antivirus pro ochranu vašeho počítače a bude vyhovovat těm, kteří chtějí a dobrý poměr mezi výkonem a transparentností nástroje.

Antivirus Avast

avastavast

“Virová databáze byla aktualizována”. Kultovní zvukové upozornění, které udělalo Avastu reputaci. Antivirus ale vyniká především vynikajícím výkonem, který poskytuje z hlediska ochrany proti malwaru. Přijíždí také ve vedoucí smečce nejnovějšího barometru AV-Test s velmi dobrými známkami v hodnotících kritériích: ochrana, výkon, uživatelská zkušenost.

Jako bezplatný antivirus vás Avast chrání před viry, malwarem a ransomwarem. Řešení nabízí ochranu v reálném čase a také skenovací nástroj pro testování vašich interních a externích úložných zařízení.

Pro více funkcí si můžete předplatit jeden z prémiových plánů. Avast například nabízí a Ochrana osobních údajů, službu VPN nebo dokonce ochranu proti špehování webové kamery.

AVG Antivirus

průmprům

Velmi dobře se v žebříčku AV-Test umístila také bezplatná verze AVG. Není to překvapení, protože AVG Technologies koupil v roce 2016 Avast a antiviry nyní sdílejí stejné detekční technologie. AVG tak blokuje většinu virů, malwaru a ransomwaru.

AVG bude zajímat ty, kteří chtějí bezplatný antivirus s dobrou detekcí hrozeb a mírný dopad na výkon systému. Pokud nepotřebujete žádné další možnosti, AVG má také dvě prémiové verze: Internet Security a AVG Ultimate.

V závislosti na zvolené možnosti nabízí řešení ochranu proti phishingu, podvodným stránkám, VPN nebo dokonce nástroj TunelUp pro zvýšení výkonu vašeho počítače.

Antivirus Avira

aviraavira

Svého času se o tom uvažovalo nejlepší antivirus na trhu. Pokud se však v posledních letech stále zlepšoval, Avira tak činila méně intenzivním tempem než dvojice Avast/AVG nebo dokonce Kaspersky. Zůstává však vynikajícím bezplatným antivirem vysoce účinný nástroj ochrany a skenování v reálném čase. Osloví také uživatele, kteří si rádi přizpůsobují své zkušenosti procházením nabídek.

Avira je základní bezplatný antivirus, ale stejně jako většina řešení v našem průvodci nabízí také placené nabídky: Avira Internet Security a Avira Prime. Tyto možnosti jsou pro ty, kteří chtějí více než ochranu před viry a hrozbami: VPN, správce heselochrana proti krádeži identity a podvodům atd.

Antivirus Bitdefender

biutdefenderbiutdefender

Pokud jde o ochranu před malwarem a skenovací nástroje v reálném čase, bezplatná verze Bitdefenderu je jednoduchá stejně efektivní jako prémiová verze softwaru. Jeho výkon je na špičce trhu s vynikajícími výsledky detekce pokusů o phishing.

Bezplatný antivirus Bitdefender postrádá mnoho možností. Což není nutně nevýhoda pro ty, kteří se nechtějí obtěžovat dalšími funkcemi a chtějí jen jednu lehká, diskrétní ochrana který nebude tlačit systém na jeho limity. Pokud ale chcete více, aplikace nabízí několik placených plánů s pokročilejšími funkcemi.

Kaspersky bezplatný antivirus

kasperskykaspersky

Kaspersky je v podstatě prémiový antivirus. Je to jedna z referencí trhu. Vydavatel nyní nabízí bezplatnou verzi (Kaspersky Free), která je založena na tom základním: ochraně před viry a hrozbami. Tato verze vám umožňuje využívat efektivitu technologií ochrany a detekce společnosti Kaspersky. A mluvíme zde o jedna z nejlepších v oboru z hlediska bezpečnosti. To vše bez přílišného namáhání výkonu počítače.

Další dobrý bod: velmi přehledné rozhraní bezplatného antiviru, což je tedy velmi snadná manipulace. Nutno říci, že bezplatná verze Kaspersky nenabízí přehršel doplňkových funkcí, takže není třeba se ztrácet v uživatelském rozhraní programu, abyste našli vše, co hledáte.

Jak vybrat antivirus?

Při výběru antiviru vstupuje do hry mnoho parametrů. To musí nabídnout a ochrana v reálném čase kromě funkce ručního skeneru. Musí také chránit před širokou škálou hrozeb: malware, rootkity, trojské koně, ransomware, phishing, adware, keyloggery atd. Vydavatel musí také velmi pravidelně aktualizovat svou databázi, aby byl schopen detekovat a umístit do karantény THE nejnovější malware.

Antivir by se měl pokud možno vyvarovat přílišnému namáhání výkonu počítače, zvláště pokud máte počítač poddimenzovaný. Prostředky přidělené na ochranný software nejsou někdy ani zdaleka zanedbatelné. Konečně, ergonomie rozhraní je také třeba vzít v úvahu, zvláště pokud jste v této oblasti nováčkem: jednoduchost, přehlednost menu a nastavení atd. V tomto souboru jsme vybrali nejlepší bezplatné antiviry pro Windows, které zaškrtnou všechna nebo alespoň většinu těchto políček.

Bezplatné antivirové programy: jsou skutečně účinné?

Často se objevuje debata: stojí bezplatné antiviry za to a skutečně nabízejí slušnou ochranu před viry a malwarem? Odpověď je ano. Výkon bezplatného antiviru je velmi zajímavý, jednoduše proto, že se obecně používá stejné nástroje jako placené verze programy na ochranu před malwarem.

Ty mají samozřejmě další funkce a účinnou zákaznickou podporu, ale bezplatné verze antivirů spoléhají na stejné technologie detekce a izolace hrozeb. Jsou tedy zcela účinné.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *