Ne, Valve neuvádí vlastní VR headset, Valve Prism neexistuje

Včera padlo do pasti mnoho dvou hráčů, kteří si ve skutečnosti mysleli, že Valve právě oznámilo svůj první VR headset. Valve Prism, jak se tomu říkalo, skutečně vypadal jako skutečný produkt, protože podvod byl tak vymyšlený, pokud jste mu nevěnovali pozornost.

ventilový hranol falešný

Věřili jsme tomu – nebo spíše bychom tomu rádi věřili. Společnost Valve včera vytvořila malé zemětřesení tím, že zprovoznila zcela novou stránku online věnovanou Valve Prism. Co je Valve Prism? Pro pochopení se stačí podívat na obrázky na stránce. Svým designem přímo inspirovaným Apple Vision Pro jde o první VR headset od vydavatele Steam.

Překvapení! Po okázalém úspěchu Steam Decku pokračuje Valve ve svém rozmachu řešením virtuální reality. Pár dní po vydání náhlavní soupravy od Applu je načasování perfektní, navíc na dnešní dobu neuvěřitelně atraktivní. Jeho cena, začínající na 1 299 dolarech, zůstává značná, ale stále levnější než konkurenční řešení.

Na stejné téma — Steam Deck: při zapínání zvolte SteamOS nebo Windows, Valve na tom aktivně pracuje

Valve Prism je falešný, omlouvám se

Ano, ale ne. Vzrušení rychle vystřídá podezření. Pokud si nás Valve již zvyklo na náhlá oznámení tohoto druhu, stále se zdá divné, že se Prism náhle objeví bez předchozího teaseru. A skutečně, stačí jen trochu kopat, abyste si uvědomili podvod. Pardon, fanoušci VR: Valve Prism je obrovský padělek.

Důkaz lze nalézt v právních upozorněních, kde je Valve ve skutečnosti napsáno VaIve (s velkým „i“ namísto „l“). A co víc, několik uživatelů internetu poukázalo na skutečnost, že stránka je registrována u Cloudflare, což není případ jiných stránek Valve. Nakonec při bližším pohledu na text prezentace zjistíme, že jde o poměrně líné přepisování textu na webu Steam Deck.

Jak již bylo řečeno, musíme přiznat, že je snadné spadnout do pasti, jak tomu bylo v případě mnoha uživatelů internetu. Stránky jsou obzvláště přesvědčivé, používají jazykové prvky Valve, stejný font a celkovou prezentaci, kterou nelze oficiálním oznámením závidět. Působivé jsou i ztvárnění helmy, i když logo působí na produkt tohoto kalibru dost zjednodušeně. Můžete posoudit sami: stránka je stále online.

falešný hranol ventilu 2falešný hranol ventilu 2

Zbývá zjistit, jaká je motivace za tímto velmi propracovaným padělkem. Navzdory cenám uvedeným na 1 299 $ za 512 GB verzi a 1 499 $ za 1 TB verzi není přítomno žádné tlačítko pro nákup, ani žádná pobídka k rezervaci nebo předobjednání. Existuje pouze jednoduchá upoutávka, která zajišťuje, že náhlavní souprava dorazí „brzy“. Zdá se tedy, že cílem není vytahovat peníze z důvěřivých hráčů.

Tak proč ten vtip? Zdá se, že původ tohoto padělku sahají až do sjezdu Midwest Furfest, který se konal loni v prosinci. Během toho byly oznámeny nálepky oznamující spuštění Valve Deckard na 14. února 2024. Zdá se, že účastník akce vzal toto falešné oznámení velmi vážně.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *