Máte ve zvyku zavírat své aplikace? To nemusí být dobrý nápad!

Možná si myslíte, že zavřením aplikací ušetříte baterii nebo energii vašeho smartphonu, ale to nemusí být správné chování. My vám to vysvětlíme.

Aplikace
Kredit: 123RF

Mnoho uživatelů iPhone má ve zvyku zavírat své aplikace na pozadí přejetím prstem nahoru z obrazovky multitaskingu. Pokud to zní jako vy, pravděpodobně si myslíte, že to umožní pro úsporu baterie, zrychlení telefonu nebo ochranu vašeho soukromí.

Nicméně, To je mýtus, který již Apple a odborníci vyvrátili. Zavření aplikací na pozadí vašemu iPhone nepomůže a může ho dokonce poškodit. Smartphony nefungují přesně jako počítače. I když se doporučuje zavřít všechny nepotřebné programy na počítači, aby se uvolnila paměť RAM nebo snížila zátěž procesoru, na telefonu tomu tak není. Windows 11 nedávno spustil velmi praktickou funkci pro řešení těchto aplikací běžících na pozadí.

Zavírání aplikací, špatný nápad

Mýtus o zavírání aplikací na pozadí pochází z počátků iPhonu, když uživatelé byli zmatení z toho, jak iOS zvládá multitasking. Někteří uživatelé si mysleli, že zavírání aplikací šetří baterii nebo zlepšuje výkon tato mylná představa se rozšířila na online fórech a ústně. Apple však tuto praxi nikdy neschválil a má vždy doporučovali uživatelům, aby nechali iOS spravovat své aplikace automaticky.

Ve skutečnosti většina vaše aplikace na pozadí ve skutečnosti neběží, ale jsou „zamrzlé“ v pozastaveném stavu. Váš iPhone zobrazí snímek obrazovky těchto aplikací pouze při přechodu na obrazovku multitaskingu. Jejich uzavření neuvolní paměť ani prostředky, protože iOS je již ve výchozím nastavení efektivně zpracovává. Ve skutečnosti jejich zavření může dokonce spotřebovat více baterie než jejich ponechání otevřené, protože jejich opětovné otevření vyžaduje více energie než jejich obnovení z jejich zmrazeného stavu.

recenze apple iphone 15 pro maxrecenze apple iphone 15 pro max

Výkon vašeho telefonu nezlepší ani uzavření aplikací na pozadí, protože iOS automaticky upřednostňuje aplikace, které používáte, před těmi, které čekají na pozadí. Uzavřením těchto se nic nezmění, protože iOS nadále přiděluje potřebné zdroje aplikacím v popředí. Zavření aplikace byste měli zvážit pouze tehdy, když přestane reagovat nebo nefunguje jako obvykle.

Vaše data mají nadále přístup k vašim datům, i když jsou zavřená

dále Zavření aplikací na pozadí jim nezabrání v tom, aby vás sledovali nebo shromažďovali vaše data, jak naznačila studie Washington Post. Aplikace mají stále přístup k vaší poloze, kontaktům, fotoaparátu, mikrofonu a dalším oprávněním, i když jsou zavřené.

Jediný způsob, jak je zastavit, je zakázat jejich oprávnění ve vašem nastavení nebo deaktivovat funkci „Obnovení aplikace na pozadí“, která určuje, jak často mohou aplikace aktualizovat svůj obsah na pozadí.

Zavírání aplikací na pozadí je nakonec zbytečný zvyk, se kterým byste měli přestat. Víme, je to složité. Nyní ale víte, že to vašemu iPhonu nepřináší žádné výhody a může dokonce poškodit výdrž baterie, výkon a nijak neochrání vaše soukromí. Od Androidu 13 se Google také rozhodl pro nový systém, který již automaticky nezavírá vaše aplikace na pozadí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *