mají protipirátské hrozby vliv? Tato studie ukazuje překvapivé výsledky

Podle studie by vyhrožování hackerům mimo jiné sankcemi mělo různé účinky podle toho, zda jste muž nebo žena. Pro jednu ze dvou kategorií by byly opakem požadovaného cíle.

IPTV
Kredity: 123RF

Jak bojovat proti pirátství ? Spontánně myslíme na četné kroky, které držitelé práv podnikli. Mohou požádat poskytovatele internetových služeb, aby například zablokovali určité stránky. Při pravidelném vypisování seznamu webových adres, které mají být odstraněny, je pro pirátskou službu tak snadné vstát z popela. Ale to řeší jen část problému. Pro nelegálně stahovat nebo streamovat obsahsamozřejmě potřebujete platformu, která vám to umožní, ale také aby to lidé používali.

To je důvod, proč protipirátské kampaně zaměřené na jednotlivce byly legií po celá desetiletí a nadvládou VHS kazety. V závislosti na tom, kdy jsou spuštěny, zdůrazňují různé body. Riziko, že narazíte na web, který ukradne naše penízekdo my infikuje mnoho virůnebo dokonce kdo ukradne naši skutečnou identitu.

Tolik důsledků, které jsou jistě reálné, ale značně zesílené s cílem vyděsit potenciální pachatele. logicky, metoda by měla přinést ovoce. Jinak by bylo těžké pochopit, proč se používá dodnes.

Úspěch protipirátských kampaní je vždy relativní

Spouštění zpráv s cílem povzbudit lidi, aby nehackovali, není zadarmo. Musíte najít nápady, vytvořit materiály, šířit je… Tento jednoduchý fakt tlačí sponzory a aktéry kampaně k tomu, aby tvrdí, že je to úspěchzejména odje velmi obtížné měřit jeho skutečný dopad. A pokud čísla později ukážou, že pirátství je na vzestupu, je snadné svalit vinu na jiný důvod. Tým výzkumníků chtěl jít dále než tyto předpoklady ve studii nazvané „Psychologická reakce na protipirátské zprávy vysvětlené pohlavím a postoji“.

Čtěte také – Tento filmový festival našel úžasné řešení v boji proti pirátství

Dotyčná reaktance je a psychologický obranný mechanismus. Spouští se, když jednotlivec se snaží zachovat si svobodu jednání, i když se domnívá, že je potlačována nebo ohrožována. Tady, protipirátská kampaň ohrožuje svobodu pirátů. Autoři vysvětlují, že studie „používá evoluční psychologii jako teoretický rámec ke zkoumání, zda zprávy založené na skutečných protipirátských kampaních vyvolávají reakci a zda je tento efekt vysvětlen genderem a již existujícími postoji.

Účastníci jsou zjevně vystaveni zprávám, které již v minulosti používali. Zkontrolujeme, zda mají a dopad na jejich záměry hackovatVšechno podle toho, zda se jedná o muže nebo ženyA podle jejich předchozího postoje k pirátskému činu (příznivé nebo ne).

Fungují protipirátské kampaně? Ano i ne podle studie

Jsou prezentovány tři typy zpráv. První jsou převzaty z venkova Chápat to správně a typ prokoziálníto znamená dobrovolné a zaměřené na ostatní tak, aby z toho měli prospěch. Příklad: „Nehackujte, místo toho přejděte na legitimní web.“ Ty druhé pocházejí z Zločinci a zdůraznit rizika nákazy virem. Konečně, třetí jsou typu odstupňované odpovědijak to udělal zákon Hadopi Ve Francii. Kontrolní skupina není vystavena žádným zprávám.

Čtěte také – IPTV: Policie tvrdí, že dokáže identifikovat uživatele nelegální služby

Výsledky jsou velmi významné. Prosociální sdělení nemá žádný účinek, ani na reaktanci, ani na snížení touhy hackovat, bez ohledu na pohlaví a předchozí postoj. Na druhou stranu „výhrůžné zprávy, zejména Crimestoppers, […] měl polarizující účinek na skupinu s příznivým postojem k pirátství. Muži s příznivými postoji k hackování hlásili nárůstA ženy s příznivými postoji k hackerství hlásily snížené hackerské úmysly“.

Pokud jde o počty, jsou nejlidnatější příznivci pirátství O 30 % vyšší motivace k hackování následujících hrozeb. Naopak, ženy jsou vnímavé k účinku, o který usiluje tento typ kampaně. Jsou mezi O 15 a 20 % nižší pravděpodobnost hacknutí později. Toto je samozřejmě pouze jedna studie, ale mohla by dobře připravit cestu pro další, hlubší výzkum. Zda to tvůrci protipirátských zpráv využijí, ukáže čas.

Zdroj: TorrentFeak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *