jakou službu vybrat duben 2024?

Ztratili jste náhodou nebo nedbalostí důležitá data na svém počítači, pevném disku nebo USB klíči? Neztrácejte naději, stále máte šanci najít své ztracené soubory díky softwaru pro obnovu dat. Zde je náš výběr toho nejlepšího, jak zachránit situaci.

software pro obnovu dat

Náš výběr nejlepšího softwaru pro obnovu dat

Pokud digitální technologie naznačuje, že naše vzpomínky a naše citlivé papíry jsou chráněny více než kdy jindy, nikdy nejsme v bezpečí před technickým problémem nebo nesprávným zacházením. Stačí, když jeden z vašich strojů zemře v nevhodnou dobu, nechtěně se rozlije šálek kávy nebo vám stačí kliknout a data, která jsou pro vás velmi důležitá, zmizí během několika sekund.

Naštěstí ještě není všemu konec: některý software vám umožňuje obnovit vaše soubory, a to i v případě smazání nebo nehody. Tyto programy pro obnovu dat nejsou neomylné, ale mohou vám umožnit obnovit všechny nebo část vašich souborů. Byla by proto opravdu škoda tuto poslední šanci nezkusit.

Hvězdná obnova dat

Hvězdná obnova datHvězdná obnova dat

Stellar Data Recovery má první výhodu v tom, že je k dispozici na Windows i Mac. Je také schopen obnovit soubory z vašich místních disků nebo úložných médií, jako je externí pevný disk nebo USB klíč.

Jeho příslibem je úspěšné obnovení vašich souborů bez ohledu na to, jak byly odstraněny. Software je intuitivní, přeložený do francouzštiny a umožňuje provádět tyto úkoly několika kliknutími bez jakýchkoli potíží. Jeho velmi komplexní vyhledávací systém vám umožní najít ztracený soubor během několika sekund. Můžete dokonce zobrazit náhled souborů před jejich obnovením, abyste se ujistili, že jste identifikovali správný zdroj.

V jeho bezplatné verzi můžete obnovit až 1 GB dat.

Recuva

RecuvaRecuva

Recuva vám nic neříká? A přesto určitě znáte jeho editor Piriform, protože má na starosti i jeden z nejpoužívanějších nástrojů na světě: CCleaner, který vám umožní vyčistit počítač od nepotřebných souborů. Recuva, která je k dispozici pouze pro Windows, využívá zkušeností CCleaner, aby opět nabídla software, který se extrémně snadno používá i pro úplné začátečníky.

Jeho největší předností je fakt, že je velmi poučný ve svém přístupu a drží uživatele za ruku v každé z jeho fází. Nejde však o žádný zázračný nástroj: některé soubory nelze obnovit a jsou označeny velmi srozumitelným barevným kódem.

Obnova souboru PC Inspector

Obnova souboru PC InspectorObnova souboru PC Inspector

Dvě velké výhody hned od začátku: PC Inspector File Recovery je zdarma a je k dispozici ve francouzštině. Software také dává čestné místo všem typům úložišť, ať už integrovaných do stroje nebo externích. Nebudete muset nic konfigurovat, software se o sebe postará sám. Můžete dokonce obnovit disk, který systém Windows nerozpozná!

Jako většina softwaru v tomto výběru, systém obnovy za vás identifikuje, které soubory lze obnovit a které jsou navždy ztraceny. Dost na to, aby v zárodku rychle srazil jakoukoli nepodloženou naději. Je však o něco méně intuitivní než Recuva, jejíž rozhraní bude pro běžné lidi mnohem jednodušší.

TestDisk a PhotoRec

TestDisk a PhotoRecTestDisk a PhotoRec

Ve skutečnosti je tento software určen pro publikum počítačových odborníků, protože existuje profesionální režim, který vám umožňuje používat k výzkumu příkazové řádky. TestDisk & PhotoRec má velkou výhodu v tom, že je dostupný na Windows, Mac a Linux.

Tento sofistikovanější a složitější software patří mezi nejúčinnější na trhu. Dokud máte nějaké pokročilé počítačové znalosti, budete mít větší šanci najít ztracené soubory. Dokáže také analyzovat místní disky nebo externí úložiště. Dokáže také rozpoznat disk, který váš operační systém nerozpozná.

Disková vrtačka

Disková vrtačkaDisková vrtačka

Disk Drill je software dostupný pro Mac i Windows. Jeho cílem je být nejjednodušší ze všech, a proto nabízí ultračisté rozhraní, které je skutečně zaměřeno na jediný cíl: obnovení chybějících souborů na vašich úložných zařízeních, ať už jsou interní nebo externí.

Jeho forma průzkumníka souborů usnadňuje pochopení než většina ostatních a jeho funkce vyhledávacích filtrů vám ušetří spoustu času při průzkumu.

Buďte však opatrní: jeho bezplatný tarif je omezen na 500 MB dat. Kromě toho budete muset upgradovat na formuli pro.

Obnova souborů Glarysoft

Obnova souborů GlarysoftObnova souborů Glarysoft

Glarysoft File Recovery (dříve Glary Undelete) je doplňkem k již populární Glary Utilities, sadě softwaru, který vám umožňuje čistit, opravovat a optimalizovat váš počítač. Zde máme opět právo na svobodný software pod Windows, který vám umožní obnovit vaše ztracené soubory bez ohledu na jejich zdroj.

Skvělá věc na Glarysoft File Recovery je, že na rozdíl od jiných je také schopen obnovit soubory, které byly předem zkomprimovány nebo zašifrovány. Software umožňuje obnovit až 2 GB dat ve své bezplatné verzi.

Wondershare Recoverit

Wondershare RecoveritWondershare Recoverit

Wondershare Recoverit, který je k dispozici pro Mac nebo Windows, je docela blízký přístupu Disk Drill, protože se snaží mít co nejjednodušší rozhraní pro pochopení a použití. Má také systém náhledu, který zajišťuje, že jste před obnovením identifikovali správný soubor.

Power Data Recovery

Power Data RecoveryPower Data Recovery

Velká výhoda Power Data Recovery? Jeho systém náhledu, který je kompatibilní s působivým počtem více než 70 typů souborů. To je velká výhoda pro úsporu času, když už přesně nevíte název nebo povahu hledaného souboru. Bezplatná verze umožňuje obnovit soubory až do velikosti 1 GB.

Záchrana dat RStudio

Záchrana dat RStudioZáchrana dat RStudio

RStudio je jedním z multiplatformních nástrojů, protože je k dispozici na Windows a macOS a také na Linuxu! Jeho velkou výhodou je podpora mnoha souborových systémů, od nejoblíbenějších až po ty nejobskurnější, ale také komprimované či šifrované soubory.

Software patří mezi nejúčinnější, ale nemusí být nutně nejrychlejší a nejsnadněji použitelný. Jak již bylo řečeno, jeho výkon je vynikající.

Smazali jste soubory ve spěchu a příliš pozdě jste si uvědomili, že jste udělali hroznou chybu, když jste vymazali vzácné vzpomínky nebo důležité dokumenty. První věc, kterou musíte udělat, je samozřejmě zkontrolujte, zda nejsou v košiv takovém případě je stačí vybrat a vybratmožnost obnovení najít je na jejich původním místě. Pokud již nejsou v koši, možná jste je uložili jinde.

Dvojité zálohování je nejlepší způsob, jak se tomuto druhu nepříjemností vyhnout. Pokud jste neprovedli dvojitou zálohu, veškerá naděje není ztracena, ale musíte jednat rychle. Ve skutečnosti, když odstraníte soubor z úložného prostoru, již se nezobrazí ve vašem počítači, ale ve skutečnosti se nesmaže z pevného disku. Pokud nebyl přepsán jiným souborem uloženým později, mohl by být potenciálně obnoven. Takto se software pro obnovu dat.

Nicméně, toto řešení není žádné kouzlo. Ne všechny soubory lze obnovit. Některé budou poškozené, a proto nečitelné. Soubory, které můžete obnovit, obvykle ztratí svůj původní název. Pokud chcete obnovit velké množství souborů, budete je muset jeden po druhém přejmenovat a překlasifikovat.

Jaká opatření byste měli učinit, abyste zajistili, že vaše soubory nebudou nalezeny?

I když může být velmi praktické najít omylem smazané soubory, software pro obnovu dat může také představovat nebezpečí, pokud někdo se zlými úmysly chce obnovit soubory, o kterých jste si mysleli, že jste navždy zmizeli. Tento problém vzniká zejména když znovu prodáte starý počítač, pevný disk nebo USB klíč na stránce s inzeráty.

Pokud jste správně nenaformátovali své úložné prostory, nový kupující by se mohl snadno pokusit najít přítomné staré soubory. Důrazně vám proto doporučujemepoužívejte specializovaný software pro mazání dat, abyste minimalizovali riziko obnovy dat. Pokud jsou vaše data příliš citlivá na to, aby podstoupila jakékoli riziko, jediným řešením je ponechat si pevný disk nebo jej fyzicky zničit.

Přečtěte si také: Jak obnovit omylem smazaná data a fotografie v systému Android

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *