jak vyřešit problémy s instalací aktualizací

Někdy se aktualizace systému Windows odmítnou nainstalovat. Chybové kódy, které se objevují, nejsou příliš jasné, takže je lepší vyzkoušet různé manipulace, které jsme pro vás zde sestavili. Následujte vůdce.

Windows Update
Kredity: Phonandroid

Microsoft pravidelně klade jeho operační systém Windows aktuální. Ať už pro opravit chybyvyplnit selhání zabezpečení Nebo přidat nové funkcejsou většinou transparentní, pokud jste aktivovali automatické aktualizace. Někdy se ale odmítají usadit. Jste na to upozorněni zobrazením a zpráva doprovázená chybovým kódem často příliš tajemné na to, aby byly skutečně užitečné.

Ať už je příčina problému jakákoli, existuje celá řada obecných věcí, které je třeba udělat, když čelíte problému s aktualizací systému Windows. Některé jsou velmi jednoduché, jiné o něco složitější, aniž by byly nepřekonatelné. Následující příručka shrnuje většinu akcí k testování. Provádějí se pod Windows 11, ale probíhají stejným způsobem Windows 10. Případné rozdíly jsou zmíněny.

Co dělat, pokud dojde k chybě instalace aktualizace systému Windows?

Než se o něco pokusíte, je třeba se ujistit o jednom zásadním bodu. Instalace aktualizace systému Windows vyžaduje dostatek místa na pevném disku. Zdá se to samozřejmé, a přesto to někdy vysvětluje, proč to nefunguje. Existuje několik způsobů, jak uvolnit místo: odstranit nepotřebné osobní soubory, přenést na externí médium nebo cloud, odinstalovat programy, které vám již neslouží, použít nástroj pro čištění systému Windows… Poté můžete začít testovat následující: nejlépe v pořadí.

Zkontrolujte, zda aktualizace již není nainstalována

Je to vzácné, ale systém Windows vás může požádat o provedení aktualizace zatímco druhý je již na vašem PC přítomen. Je zřejmé, že není pravděpodobné, že uspěje. Poté musíte odinstalovat původní, abyste vložili „nejnovější“. Po nalezení čísla aktualizace zapněte Windows 11 :

 1. Přejít na Nastavení počítače.
 2. Klikněte na Windows Update Pak Aktualizovat historii.
 3. Přejděte dolů a klikněte Odinstalujte aktualizace.
 4. Napravo od vámi určeného klikněte na Odinstalovat.
 5. Restartujte počítač a zkuste znovu vyhledat/instalovat aktualizaci.
Windows Update 2Windows Update 2
Kredity: Snímek obrazovky z phonandroidu

Pokud jste pod Windows 10 :

 1. Klikněte na tlačítko Ke spuštění.
 2. Přejít na Nastavení počítače.
 3. Vstupte do nabídky Aplikace pak podnabídka Aplikace a funkce.
 4. Zkontrolujte aktualizaci.
 5. Vyberte jej a klikněte Odinstalovat.
 6. Restartujte počítač a zkuste znovu vyhledat/instalovat aktualizaci.

Dočasně vypněte veškerý antivirový software, který používáte

Nemluvíme zde o výchozím, Zabezpečení systému Windows, ale z jiného, ​​který byste si sami nainstalovali. V některých případech deaktivace nestačí a musíte ji projít odinstalace čas provést aktualizaci blokování.

Odpojte externí zařízení

Někdy se aktualizace odmítne nainstalovat jednoduše proto, že je v konfliktu se zařízením připojeným k počítači. To je důvod, proč se doporučuje vyjměte USB disky, externí pevné disky, dokovací stanici a další periferní zařízení. Jakmile to uděláte, proveďte vyhledávání znovu Nastavení > Windows Update a zkusit znovu.

Aktualizujte ovladače

Tento krok se vás týká pouze v případě, že jste do počítače přidali hardware navíc k původnímu nebo místo něj. Například: přídavné paměti RAMA nový pevný diska novější grafická karta…Pokud to může fungovat, příliš starý ovladač může narušit proces aktualizace systému Windows. Chcete-li aktualizovat ovladače, přejděte na web výrobce součásti. V případě grafických karet můžete použít i dedikovaný software, GeForce Experience Pro Nvidia A AMD Software: Adrenalin Edition Pro AMD recitovat nikoho jiného než je.

Zkontrolujte, zda zařízení nemá problém

Jde o to zjistit, zda nějaké zařízení nemá chybu, která by mohla bránit hladkému běhu aktualizací systému Windows:

 1. Klikněte na tlačítko Ke spuštění pak odešel dál správce zařízení.
 2. Pokud je to nutné, rozbalte čáry pomocí šipek a hledejte tu, kde je žlutý trojúhelník s vykřičníkem. Toto je známka chyby.
 3. Klikněte pravým tlačítkem na dotčenou součást a vyberte Aktualizujte ovladač.
 4. Pokud to nic neřeší, vyberte si Odinstalujte zařízeníkterý je pak nutné stejným způsobem znovu nainstalovat.
Windows Update 1Windows Update 1
Všimněte si, že zde vybrané zařízení neobsahuje chybu, je zde pro ilustrační účely / Credits: Snímek obrazovky Phonandroid

I přes tyto různé kroky se problematická aktualizace stále odmítá nainstalovat? Je čas zařadit vyšší rychlost.

Odstraňování problémů s aktualizacemi systému Windows pomocí příkazového řádku

To, co nyní uvidíme, vyžaduje mít administrátorská práva na vašem počítači apoužívat příkazové řádky. Pokud se s tím necítíte dobře, neváhejte požádat o pomoc. Pro otevřete příkazový řádek ve Windows 10 nebo 11 :

 1. Stiskněte současně tlačítka Okna A S na klávesnici otevřete vyhledávací lištu.
 2. Typ cmd.
 3. Klikněte na Spustit jako správce.

Pro vaši informaci existují i ​​jiné způsoby, jak program otevřít. Použijte kteroukoli chcete.

Přejmenujte systémové složky související s aktualizacemi

V příkazovém řádku budete muset zadejte následující řádky jeden po druhém, přesně jak se zde píše, včetně mezer. Nejlepší je zkopírovat/vložit. Ověřte provedení každého pomocí klíče Vchod než přejdete na další:

 • net stop bity
 • síťová zastávka wuauserv
 • ren %systemroot%\softwaredistribution distribuce softwaru.bak
 • ren %systemroot%\system32\catroot2 catroot2.bak
 • čisté startovací bity
 • čistý start wuauserv

Po dokončení těchto příkazů zavřete okno s výzvou a restartujte počítač před restartováním vyhledávání/instalace aktualizací.

Opravte chyby pevného disku

I když váš počítač skutečně funguje bez problémů, na hlavním pevném disku mohou být stále nějaké chyby. Nicméně můžete zahájit opravu. Všimněte si, že zde mluvíme o VS:ale musíš nahraďte písmeno písmenem pevného disku, na kterém je nainstalován systém Windows na tvém počítači :

 1. Do příkazového řádku zadejte chkdsk/f C:
 2. Potvrďte s Vchod a nechte proceduru dokončit.
 3. Systém Windows vás požádá o restartování počítače, udělejte to.
Windows Update 3Windows Update 3
Kredity: Snímek obrazovky z phonandroidu

Opravte systémové soubory

Stále v příkazovém řádku:

 1. Zadejte nebo zkopírujte/vložte následující řádek: DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
 2. Potvrďte s Vchod.
 3. Počkejte na zobrazení zprávy Operace obnovení byla úspěšně dokončena Nebo Operace byla úspěšně dokončena.
 4. Pokud se potvrzovací zpráva nezobrazí, zadejte příkaz znovu a opakujte operaci, dokud se nezobrazí.
 5. Pak zadejte sfc /scannow
 6. Potvrďte s Vchod.
 7. Jakmile se zobrazí příkazový řádek 100% dokončení analýzy, zavřete okno.
 8. Znovu spusťte vyhledávání/instalaci aktualizací.

Co když nic z toho nefunguje?

Teoreticky jeden z kroků popsaných v této příručce vyřeší váš problém s instalací aktualizací systému Windows. Málokdy problém přetrvává navzdory všemu. Kdyby se to stalo tobě, nejlepší je ještě počkat. Když si Microsoft všimne příliš velkého množství hlášení indikujících problém na této úrovni, společnost často zavádí opravu v pozdější aktualizaci.

To platí v případech, kdy neprovedení aktualizace neovlivní provoz počítače. Přiznejme si to nyní váš počítač absolutně odmítá provést sebemenší aktualizaci a/nebo způsobuje jiné problémy. Je pravděpodobné, že jediné řešení bude nejradikálnější: kompletně přeinstalovat Windows. Tyto druhy příznaků ve skutečnosti naznačují, že příčina je hlubší, příliš složitá na to, aby se dala izolovat a opravit.

Než začnete, nezapomeňte zálohujte své soubory. Pokud jde o vaše programy, existuje možnost, která vám umožní je nesmazat. Uvědomte si však, že pro skutečně „čistou“ reinstalaci je lepší začít od nuly. Samozřejmě pak strávíte čas přeinstalováním softwaru a překonfigurováním počítače, ale alespoň nejkritičtější chyby při instalaci aktualizací Windows odstraní být za vámi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *