jak vyměnit dálkové ovládání za smartphone

Přeměna smartphonu na dálkový ovladač pro vaši chytrou televizi má mnoho výhod: rychlejší, intuitivnější, obtížněji zaměnitelné… Není však vždy snadné pochopit, jak tyto dva spárovat. V tomto návodu vám proto vysvětlíme, jak pomocí smartphonu ovládat chytrou televizi pod Android TV nebo tvOS.

smartphone tv

Nebudeme popírat užitečnost dálkového ovládání pro každého, kdo vlastní televizi. Na druhou stranu nebudeme váhat s tvrzením, že posledně jmenovaný zdaleka nedosahuje takové revoluce, jako když se v našich domovech demokratizovalo. A to z prostého důvodu: naše televize se ve skutečnosti hodně změnily. Pryč jsou dny, kdy jsme jednoduše požádali naše dálkové ovládání o změnu kanálu a vypnutí televize, když jsme seděli na gauči.

Od této chvíle nám náš dálkový ovladač musí umožňovat psaní na klávesnici, což je obzvláště nepříjemné, protože je velmi neergonomické, procházet různými aplikacemi, připojovat se k WiFi síti, aktivovat či deaktivovat parametry… Nemluvě četné nepříjemnosti, které s sebou periferní zařízení přináší, ať už je to pravidelná výměna baterií nebo tradiční ztráta mezi polštáři pohovky.

Na stejné téma – Android TV: Aplikace Filmy a TV Google Play zmizí, co se stane s vašimi filmy?

Proč proměnit svůj smartphone v dálkový ovladač vaší chytré televize

Jistě jste pochopili, váš starý dobrý dálkový ovladač jistě ukazuje váhu let ve srovnání s vaší zbrusu novou chytrou televizí. Každý, kdo někdy zkoušel hledat film na streamovací platformě nebo video na YouTube, již problém identifikoval: navigace pomocí dálkového ovládání na chytré televizi je obzvláště nepříjemná.

Může to být také tím, že jste špatně umístili dálkový ovladač, nebo že již nemáte po ruce baterie, zkrátka, že potřebujete výměnu. V tomto případě váš smartphone odvede svou práci velmi dobře, ne-li lépe. Budete pak moci přímo používat jeho klávesnici, snadněji procházet aplikacemi, kopírovat a vkládat text, rychle duplikovat obrazovku na vaší televizi… O výhody není nouze.

Ať už máte smartphone se systémem Android nebo iPhone, stále budete muset respektovat zásadní podmínku pro výměnu dálkového ovladače. Váš smartphone a vaše chytrá televize musí být připojeny ke stejné WiFi síti, aby mohly být spárovány. Vzhledem k tomu, že jsou obě zařízení pod jednou střechou, by to samozřejmě nemělo představovat příliš velký problém. Pokud ale máte ve zvyku doma používat mobilní data, byli jste varováni.

Jak proměnit svůj smartphone v dálkové ovládání pro Android TV

Ať už máte smartphone se systémem Android nebo iPhone, postup je stejný, abyste jej přeměnili na dálkový ovladač. Tady je:

 1. Otevři to Obchod Play
 2. Stáhněte si aplikaci Google TV
 3. Pokud váš smartphone zahlédl vaši televizi, tlačítko 1 TV v blízkosti se zobrazí vpravo dole
 4. V opačném případě stiskněte tlačítko Dálkový
 5. Poté vyberte Vyhledávání zařízení
 6. V zobrazeném seznamu klepněte na název Smart TV
 7. Zadejte kód, který se poté zobrazí na vašem televizoru

Váš smartphone je nyní připojen k televizoru. Můžete jej použít jako dálkové ovládání.

Jak proměnit svůj smartphone v dálkový ovladač pro Apple TV

Tentokrát se postup u iPhone a smartphonu Android liší. První má integrované řešení pro ovládání vaší Apple TV na dálku, což není případ druhého.

Se smartphonem se systémem Android

 1. Otevři to Obchod Play
 2. Stáhněte si aplikaci Dálkové ovládání pro Apple TV
 3. Otevřete aplikaci, automaticky vyhledá váš televizor
 4. Vyberte druhé ze seznamu dostupných zařízení
 5. Postupujte podle pokynů na obrazovce

S iPhonem

 1. Otevři to kontrolní centrum
 2. Zmáčkni tlačítko Apple TV Remote vpravo dole
 3. Vyberte svou Apple TV ze seznamu dostupných zařízení
 4. Zadejte kód, který se poté zobrazí na vašem televizoru

Všimněte si, že tato poslední manipulace funguje také na iPadu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *