Jak stahovat videa z YouTube ke sledování offline

Stahování videí z YouTube vám umožňuje prohlížet si je na jakémkoli zařízení, s připojením k internetu nebo bez něj, zahrnout je do jiného videa (se svolením autora) a mnoho dalšího. Stahování videí z platformy je poměrně jednoduché – i když tato praxe oficiálně nepovoluje – díky online službám. V tomto rychlém tutoriálu vás zveme ke stažení vašich oblíbených videí z YouTube během okamžiku, a to jak na PC, tak na chytrém telefonu.

Youtube
Kredity: Unsplash

YouTube běžně neumožňuje stahovat videa do počítače nebo smartphonu. Existuje pouze jedna výjimka, jejíž použití je omezené: předplatné YouTube Premium, které vám to umožňuje sledujte videa dle vlastního výběru offline. Stahování, které si budete moci přečíst pouze v oficiální aplikaci. Stažení videa z YouTube však může být mimořádně praktické, zejména při cestování letadlem nebo při omezeném připojení k internetu.

Naštěstí existuje několik alternativních metod stáhněte si zdarma video z YouTube takže jej můžete později sledovat offline. Některé z nich například vyžadují použití bezplatných služeb a nástrojů dostupných na webu. Rozšíření v různých prohlížečích, jako je plugin Video DownloadHelper v prohlížeči Mozilla Firefox, také nabízejí podobnou funkci.

Stáhněte si video z YouTube přes YouTube Premium

Pokud jste předplatitelem služby YouTube Premium, možná nevíte, že si na platformě můžete stáhnout jakékoli video YouTube bez dalších nákladů. Upozorňujeme však, že tato funkce je k dispozici také na PC a také na vašem smartphonu/tabletu se systémem Android a iOS.

K tomu není nic jednoduššího. Jakmile budete na videu dle vašeho výběru, uvidíte tlačítko Stažení který je ve spodní části přehrávače mezi tlačítky „Sdílet“ a „Uložit“. Klikněte na něj a vyberte si z různých nabízených kvalit:

 • Nízká (144p)
 • Střední (360p)
 • Vysoká (720p)
 • Full HD (1080p)

Všimněte si, že platforma zatím neumožňuje stahovat videa ve 4K. Po dokončení stahování najdete své video na kartě Stahování umístěný v nabídce Knihovna přístupné prostřednictvím hamburgerové nabídky na PC nebo pomocí zkratek ve spodní části obrazovky na chytrém telefonu.

Vezměte prosím na vědomí, že stažená videa je možné synchronizovat mezi různými zařízeními. Praktické, pokud máte například dva smartphony. Chcete-li to provést, klikněte na tři tečky umístěné v pravém horním rohu aplikace a poté klikněte Vyberte videa. Vyberte ty, které chcete, a klikněte Uložit A Přidat do zařízení pro synchronizaci vybraných videí s ostatními zařízeními. Upozorňujeme, že stažená videa budou službou YouTube automaticky smazána po 30 dnech.

YoutubeYoutube
Poděkování: YouTube

Stáhněte si video z YouTube pomocí bezplatných online služeb

Pokud nejste předplatitelem služby YouTube Premium, existuje několik bezplatných online služeb a nástrojů, které vám umožní stahovat vaše oblíbená videa z YouTube. Protože návrhů je extrémně mnoho, vybrali jsme dva online nástroje, které se snadno používají, jsou rychlé a efektivní: OnlineVideoConverter a ClipConverter. Postup je u obou webů podobný.

 • Přejděte na webovou stránku onlinevideoconverter.pro
 • Zkopírujte a vložte odkaz na své video YouTube do vstupního pole určeného pro tento účel
 • Poté vyberte požadovaný formát zvuku nebo videa
 • Poté stiskněte tlačítko Konvertovat spustit proces konverze vašeho videa
 • Pak klikněte Staženípak dál Uložení souboru zahájíte stahování videa
online video konvertoronline video konvertor
Kredity: Capture Online Video Converter

Na ClipConverter zůstává proces stejný:

 • Zkopírujte a vložte odkaz vašeho videa YouTube ve vstupním poli
 • Vyberte si mezi různými dostupnými kvalitami (360p, 720p a 1080p)
 • Poté klikněte na audio formát nebo video formát tvé volby
 • Pokud si přejete, můžete zadat záznam a ukončit TimeCode a stáhnout pouze část příslušného videa
 • Klikněte na Start k zahájení procesu. Pamatujte, že operace může trvat několik minut
klipový převodníkklipový převodník
Kredity: Capture ClipConverter

Na chytrých telefonech se systémem Android jsou kroky identické, kromě toho, že svá videa najdete v aplikaci Stahování nebo ve správci souborů. Na iOS však budete muset nainstalovat Documents by Readle z App Store. Tato aplikace vám to umožňuje snadno stahovat soubory Chcete-li si je přečíst na svém iPhonu nebo iPadu:

 • Jakmile aplikace Dokumenty od Readle nainstalovaný, spusťte jej a klikněte na modrou ikonu kompasu umístěnou vpravo dole. Tím se otevře interní prohlížeč zabudovaný v aplikaci
 • To je hotovo, vše, co musíte udělat, je reprodukovat procesy popsané výše
 • Svá videa najdete v složku Stažené soubory z aplikace Dokumenty
 • Pamatujte, že se nedoporučuje měnit cílové umístění, jinak se setkáte s problémy při čtení souborů.
dokumenty podle readdledokumenty podle readdle
Kredity: Dokumenty od Readdle

Stáhněte si video z YouTube pomocí rozšíření prohlížeče

Samozřejmě existuje také mnoho rozšíření ve vašich oblíbených prohlížečích, jako je Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge, které vám umožní snadno stahovat videa z YouTube. A nechybí ani možnosti mezi VLC Video Downloader, vGet Extension a Save From Net. Z naší strany oceňujeme Stáhněte si VideoHelper pro jeho snadné použití. Upozorňujeme, že tento nástroj je k dispozici ve třech výše uvedených prohlížečích.

 • Uvidíme se v úložiště rozšíření vašeho prohlížeče za účelem stažení Pomocník pro stahování videa nebo přímo na oficiálních stránkách
 • Po dokončení instalace se v pravém horním rohu obrazovky objeví ikona Pomocníka pro stahování videa
 • Nyní přejděte na stránku videa YouTube podle vašeho výběru
 • Opětovným kliknutím na ikonu Pomocníka pro stahování videa získat návrhy různých formátů videa kam nahrát video a pokračovat ve stahování
 • V závislosti na vašem prohlížeči budete požádáni o instalaci doprovodné aplikace
 • Všimněte si, že Video Download Helper je zdarma, ale má určitá omezení. Prémiová verze je nabízena za 14 EUR splatných jednou (doživotní licence).
pomocník pro stahování videapomocník pro stahování videa
Kredity: Capture Video Download Helper

Samozřejmě stále existuje mnoho způsobů, jak snadno a zdarma stahovat videa z YouTube. Neváhejte se s námi podělit o své osobní techniky v komentářích!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *