jak snadno najít kód WiFi

Windows 11 a 10 velmi usnadňují nalezení kódu WiFi, aniž byste museli pokaždé tento kód hledat na štítku nalepeném pod vaší krabicí nebo na nálepce na lednici v kuchyni. Windows tento kód ve skutečnosti zná a stačí zadat malý příkaz do Cmd nebo Powershell, abyste během okamžiku získali slavný klíč. Dost na to, aby to usnadnilo vašim hostům, kteří se chtějí připojit k internetu. V tomto expresním tutoriálu vám vysvětlíme, jak na to!

Windows 10 heslo wifi

Už vás nebaví vracet svou internetovou schránku pokaždé, když vás host požádá o připojení k WiFi ? Systém Windows poskytuje přístup k nabídce, která velmi usnadňuje nalezení jakéhokoli hesla, které bylo zadáno v počítači. Tuto možnost najdete ve vlastnostech WiFi.

Alternativní relativně jednoduché také umožňuje najít váš WiFi kódza předpokladu, že používáte příkazový řádek Cmd/Powershell. Ukážeme vám oba způsoby.

Jak najít kód WiFi ve Windows 11 a 10

Metoda č. 1: Prostřednictvím nastavení systému Windows

Je to velmi jednoduché:

 • Přejděte do Nastavení (Windows Key + I)
 • V levém menu přejděte na Síť a internet
 • Klikněte na své WiFi připojení přechodem na Vlastnosti [Nom du WiFi]
 • Přejděte dolů a klikněte Zobrazit na úrovni linky Ukažte bezpečnostní klíč WiFi

Zobrazit heslo WiFiZobrazit heslo WiFi

 • Na obrazovce se zobrazí vaše síťové heslo
 • Poté můžete kód zkopírovat a vložit.

Metoda #2: Pomocí příkazového řádku Cmd

Pro to :

 • Otevřete svůj oblíbený příkazový řádek (Powershell nebo Cmd)
 • Zadejte následující příkaz a nahraďte SSID názvem sítě WiFi

netsh wlan show profile name="SSID" key=clear

 • Vzácný sezam najdete v sekci Bezpečnostní nastavení na lince Klíčový obsah jako na obrázku

Windows 10 heslo wifiWindows 10 heslo wifi

Bonusy

Jestli chceš sdílejte svůj klíč co nejrychleji se svými přáteli, není nezbytně nutné procházet utrpením ručního kopírování znak po znaku. Existuje několik řešení pro zkopírování klíče do počítače v závislosti na vašich potřebách, potřebném zabezpečení a situacích. Jak ? Zde jsou některá řešení:

 • Používejte aplikace, které synchronizují schránku, jako např PushbulletOr Clipbrd Například. Výhodou je, že jsou relativně bezpečné. Nevýhodou je, že vaši hosté si také musí nainstalovat doprovodnou aplikaci, aby fungovala (a to nemusí být příliš praktické)
 • Vygenerujte si QR kód: můžete použít například stránku QR-Code-Generator – vaši hosté jednoduše naskenují kód pomocí fotoaplikace a přímo získají WiFi kód a zkopírují jej a vloží do svého Nastavení
 • Používejte online služby copy-paste: pokud nezáleží na zabezpečení vašeho WiFi klíče (přece jen stále potřebujete vědět, kde se váš box nachází…), můžete využít služeb jako Pastebin. Tyto platformy mají výhodu v tom, že jsou velmi rychlé a praktické a nevyžadují žádnou instalaci. Na konci operace zkrácená adresa umožní najít kód, kdekoli je to nutné. Někdo se zlými úmysly by však mohl narazit na váš klíč – i když opět není normálně možné z takových služeb získat osobní údaje, jako je vaše poloha.

Přečtěte si také: Jak stáhnout obraz instalačního disku Windows 10 .ISO

Uspěli jste? Používáte tento velmi užitečný příkaz? Mluvte o tom v komentářích!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *