Jak se zdarma chránit proti online podvodům?

Tváří v tvář nárůstu online podvodů a příchodu umělé inteligence do taktiky podvodníků představuje Bitdefender Scamio, bezplatný chatbot využívající umělou inteligenci k odhalování podvodů. Scamio, který je schopen analyzovat e-maily, SMS a další, je přístupný bez stahování, s cílem účinně chránit před podvody.

Bitdefender Scamio

Vzestup online podvodů představuje skutečnou pohromu v naší digitální společnosti s významnými finančními a emocionálními důsledky pro oběti. V roce 2023 spotřebitelé vykázali ztráty přesahující 10 miliard USD kvůli podvodům, což představuje 14% nárůst oproti předchozímu roku. Mezi různými typy podvodů byly podvody s krádeží identity nejnákladnější s hlášenými ztrátami téměř 2,7 miliardy dolarů.

A pro ty, kteří si myslí, že jsou podváděni hlavně starší lidé: studie FTC (Federal Trade Commission) v roce 2023 ukázala, že obětí podvodů se častěji stávají mladí dospělí (20–29 let). tyto podvody. Každý by se tedy měl mít na pozoru a naučit se, jak se proti těmto novodobým hackerům chránit.

Strategie a opatření pro bezpečné procházení internetu

A abyste se ochránili před online podvody, je důležité porozumět nejběžnějším metodám, které podvodníci používají. Phishing například zahrnuje vydávání se za legitimní subjekty za účelem odcizení osobních a bankovních informací. Podvodníci často posílají e-maily nebo textové zprávy, které vypadají, že pocházejí od renomovaných organizací, s odkazy na falešné webové stránky, kde shromažďují vaše data.

Bitdefender ScamioBitdefender Scamio

E-mailové a SMS podvody také využívají falešná bezpečnostní upozornění nebo nabídky příliš dobré na to, aby byly pravdivé, aby nalákaly své oběti. Tyto zprávy jsou navrženy tak, aby vyvolaly pocit naléhavosti a vyzvaly příjemce, aby jednali rychle bez ověření.

Podvodné stránky a falešné online obchody navíc představují významnou hrozbu. Podvodníci vytvářejí webové stránky, které se zdají legitimní k prodeji neexistujících nebo padělaných produktů. Spotřebitele přitahují atraktivní nabídky, ale objednané produkty nejsou nikdy doručeny.

Mezi platební metody, které podvodníci upřednostňují, patří bankovní převody a kryptoměny. Tyto platební metody jsou často nevratné a anonymní, takže je obtížné získat zpět ztracené finanční prostředky. Při používání těchto platebních metod je proto nezbytné dbát zvýšené opatrnosti a před provedením transakce vždy ověřit pravost stránek a nabídek. Rada, která se pro mnohé snáze řekne, než udělá.

Bitdefender Scamio: váš bezplatný štít proti online podvodům

Bitdefender ScamioBitdefender Scamio

S ohledem na tuto skutečnost Bitdefender nedávno spustil zbrusu nový bezplatný nástroj: Bitdefender Scamio, inovativní online službu pro detekci podvodů, poháněnou umělou inteligencí.

Bitdefender Scamio se prezentuje jako bezplatný chatbot navržený tak, aby pomohl uživatelům ověřit pravost zdánlivě legitimních zpráv a nabídek, ať už přijatých e-mailem, odkazy v aplikaci, SMS nebo prostřednictvím aplikací pro zasílání zpráv. Tato služba využívá pokročilé technologie prevence a detekce hrozeb Bitdefenderu a poskytuje spolehlivý přehled o potenciálních pokusech o podvod pomocí analýzy e-mailů, textových zpráv, obrázků, jednotlivých odkazů a dokonce i QR kódů.

Bitdefender ScamioBitdefender Scamio

Používání Bitdefender Scamio je jednoduché a intuitivní. Nástroj je dostupný na jakémkoli zařízení nebo operačním systému prostřednictvím webového prohlížeče nebo Facebook Messengeru po rychlém nastavení účtu Bitdefender. Scamio zahrnuje pokročilé zpracování přirozeného jazyka pro přesné pochopení a interpretaci uživatelských konverzací, včetně jazykových nuancí a jemností často používaných při podvodech. K používání Scamio není vyžadováno žádné stahování ani předchozí přístup k žádnému produktu Bitdefender.

Bitdefender popisuje rychlé přijetí umělé inteligence kyberzločinci jako skutečnou změnu hry, díky níž jsou online podvody, které byly kdysi snadno identifikovatelné, obtížně odhalitelné pouhým okem. Scamio si klade za cíl znovu vyvážit herní pole poskytováním spolehlivé pravděpodobnosti škodlivé činnosti na základě obsahu zprávy a kontextu. Je to jako mít osobního asistenta, na kterého se můžete vždy spolehnout, že vám pomůže ochránit váš digitální život.

Tento článek je sponzorovaný příspěvek, který vám přináší Bitdefender.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *