jak resetovat systém bez ztráty všech souborů

Pokud se zdá, že se váš počítač se systémem Windows 11 zpomaluje, řešením může být kompletní reset operačního systému. Naštěstí Windows 11 přichází s vestavěnou funkcí, která vám umožní rychle resetovat systém bez nutnosti dalšího softwaru, a dokonce si můžete zvolit, že si svá data ponecháte.

Kredit: 123RF

Pokud váš počítač běží Windows 11 se již nezdá tak hladký jako dříve, možná je to známka toho, že potřebuje dobré čištění. Mezi aplikacemi, které se hromadí, soubory, které zabírají místo, a různými nastaveními určitého softwaru může váš operační systém ztrácet výkon a efektivitu. k nápravě, Nejjednodušším řešením je resetování systému Windows 11.

Nepropadejte panice, neznamená to, že o všechno přijdete. Windows 11 a dokonce i Windows 10 před ním mají funkci, která vám umožní obnovit systém do nového stavu během několika minut. Aplikace a jejich nastavení budou vymazány, ale vaše osobní soubory zůstanou zachovány. A abyste mohli začít, nepotřebujete USB flash disk nebo DVD. Vše se děje z OS, bez externí podpory.

Před jakýmkoli resetem si pro jistotu zálohujte data

Než začnete, je to vždy Doporučuje se zálohovat nejdůležitější soubory pro případ, že by se něco pokazilo. S postupem, který vám popíšeme a který jsme od uvedení Windows 11 otestovali na desítkách počítačů, jsme nikdy neměli problém. Pokud máte velmi cenné soubory, buďte raději opatrní. Zálohování dat je velmi jednoduché. Obvykle jsou ve složkách Dokumenty, Obrázky, Hudba, Video, Stažené soubory atd. Stačí je zkopírovat na jiné médium než C:, disk, na kterém je nainstalován Windows.

Můžete je také uložit do cloudové úložiště, jako je OneDrive nebo Disk Google, které jsou velmi praktické. Microsoft nabízí 5 GB úložného prostoru, zatímco Google vám dá 15 GB bez dalších nákladů. Můžete si také prohlédnout našeho průvodce nejlepšími cloudovými službami pro zálohování dat. Jinak můžete vždy používat externí média, jako je pevný disk nebo USB klíčenka.

Také nezapomeňte uložte si historii a hesla svého prohlížeče Firefox, Chrome, Edge nebo Opera. Všechny vám nabízejí možnost uložit vaše data a preference. Opět je to velmi snadné: stačí se přihlásit ke svému účtu prohlížeče (nebo si jej vytvořit, pokud ještě nemáte), takže se vše automaticky zálohuje do Cloudu a později je najdete.

JAK PŘEINSTALOVAT WINDOWS 11 BEZ SMAZÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Nyní, když jste si preventivně zálohovali svá data, vysvětlíme, jak resetovat Windows 11 bez ztráty osobních souborů. Postupujte podle následujícího postupu:

 • Klikněte na tlačítko Začít Windows 11 nalevo od hlavního panelu, úplně dole na obrazovce.

 • Zadejte ” Nastavení » v zobrazeném vyhledávacím panelu a poté klikněte na aplikaci se stejným názvem, která se zobrazí ve výsledcích. Upozorňujeme, že na tuto stránku můžete také přejít přímo pomocí jednoduché klávesové zkratky: [Windows] + [I].

 • Najděte sekci Windows Update vlevo dole a klikněte na něj. Pak přejděte na Pokročilé možnosti.

 • Poté vyberte Zotaveníníže Další možnosti.

 • V sekci Možnosti obnovy, najdete tlačítko Reset this PC. Klikněte na to.

 • Windows 11 poté otevře nové okno, ve kterém jsou nabízeny dvě možnosti: Uchovávejte mé souboryOr Smazat všechny. Zde, pokud nechcete o svá data přijít, klikněte na první možnost. Obnoví se pouze vaše aplikace a nastavení, ale vaše soubory si ponecháte.

 • Nyní máte opět na výběr ze dvou možností. Nejdříve, Nahrání do cloudu, což znamená, že přeinstalujete Windows 11 s nejnovější verzí dostupnou online. V opačném případě se můžete rozhodnout pro a Místní přesídlení. Ten bude používat stejnou verzi, která je již nainstalována na vašem počítači, ale pokud jste dlouho neaktualizovali, může být zastaralá. Proto vám doporučujeme, abyste se rozhodli pro Nahrání do cloudu.

 • Objeví se nová stránka s upozorněním na postup. Klikněte na Následující.
 • Nakonec klikněte Resetovat v novém okně, které se otevře po několika sekundách načítání.

 • Váš počítač se poté restartuje, aby se systém resetoval. Doba trvání procedury se liší a závisí na výkonu vašeho počítače, ale také na vašem internetovém připojení. Jakmile se počítač restartuje, stačí se přihlásit jako obvykle.
 • Měli byste vidět své osobní dokumenty vPrůzkumník souborů. Všimněte si také, že Windows 11 by měl na ploše zobrazovat zcela novou ikonu s názvem Smazané aplikace. Jak jeho název napovídá, je zde uveden seznam veškerého softwaru, který byl odstraněn z vašeho počítače během resetování systému, což je užitečné pro rychlou přeinstalaci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *