Jak přenést SMS a MMS do nového smartphonu Android

Při přechodu na nový smartphone se systémem Android se často bojíte ztráty dat, zejména SMS a MMS. V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak uložit tyto cenné zprávy, když si koupíte nový telefon.

přenos sms mms android

Přeneste své SMS pomocí nástroje Android

Pokud váš starý telefon používal Android 8 nebo vyšší, přenos SMS bude hračka. Vaše data se totiž pravidelně ukládají do cloudu a když zadáte svůj účet ve zbrusu novém smartphonu, můžete je snadno najít. Než tak učiníte, nezapomeňte zálohovat své předchozí zařízení do cloudu na adrese NastaveníPak Systém Nebo Google (to může záviset na výrobci), pak Zálohujte zařízení.

Uložit do GoogluUložit do Googlu

Čtěte také: jak uložit SMS na Android?

Chcete-li to provést, jednoduše spusťte svůj nový smartphone. Jednou z prvních nabízených možností je přihlášení ke svému účtu Google (Gmail). Smartphone poté nabídne obnovení vašich dat prostřednictvím předchozí zálohy. Stačí si vybrat ten nejnovější ze starého smartphonu.

Všechny aplikace, ale i jejich data, zůstanou zachovány. Pokud používáte základní Android SMS aplikaci, vaše zprávy se automaticky přenesou do nového smartphonu, pokud si to zvolíte v pokročilých možnostech. Upozorňujeme, že tato data je také možné obnovit, pokud pocházíte z iPhone. Chcete-li to provést, musíte před spuštěním deaktivovat iMessage.

Přeneste své SMS a MMS do nového smartphonu Android pomocí funkce Backup & Restore

Pokud je váš smartphone příliš starý nebo nepoužíváte aplikaci Google SMS, existuje jiný způsob, o něco delší, ale neméně účinný. Musíte použít aplikaci třetí strany SMS Backup & Restore, sázka na jistotu, která vám umožní přenést všechna tato data bez ztráty.

1. Zálohujte své SMS a MMS

uložit obnovit smsuložit obnovit sms

 • Nainstalujte Zálohování a obnovení SMS prostřednictvím obchodu Google Play
 • Zahájení Zálohování a obnovení SMS
 • Dotek K ochraně

Poté si můžete vybrat místo uložení – pokud máte v počítači microSD port, doporučujeme spíše slot pro microSD než vnitřní paměť; Je to prostě praktičtější! Nezapomeňte zkontrolovat Zahrnout zprávy MMS na obrazovce Vytvořte novou zálohu pokud chcete, aby tam byly MMS.

2. Přeneste své SMS a MMS do počítače

 • Připojte svůj smartphone nebo kartu microSD obsahující zálohu k počítači
 • Zkopírujte soubor .xml Zálohování na plochu

3. Obnovte své SMS a MMS do nového smartphonu Android

 • Připojte svůj nový smartphone Android nebo jeho microSD kartu k počítači
 • Nahrajte soubor .xml z vaší plochy
 • Nainstalujte Zálohování a obnovení SMS prostřednictvím obchodu Google Play
 • Zahájení Zálohování a obnovení SMS
 • Dotek Obnovit
 • Vyberte umístění, kde se soubor nachází .xml obsahující vaše SMS/MMS

Přeneste své SMS a MMS do nového smartphonu OnePlus, Huawei, Samsung nebo iPhone

Než se pustíte do tohoto složitého postupu, můžete také zkusit projít řešení výrobce. Několik oficiálních aplikací usnadňuje přenos vašich SMS/MMS na určité značky smartphonů Android nebo iPhone:

Tyto aplikace je třeba nainstalovat na váš starý telefon a přenos se provede buď přes NFC, nebo přes Cloud při prvním spuštění nového zařízení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *