jak přenést aplikace a nastavení do nového smartphonu

Změnili jste svůj smartphone s Androidem? Zjistěte, jak během několika minut snadno přenést všechna data, aplikace, nastavení a kontakty ze starého smartphonu do nového.

Kredity: Unsplash

Když si koupíte nový smartphone, obvykle se musíte vzdát všech dat na starém zařízení. Existují ale řešení, jak nezačínat od nuly.

Ptáte se jak přeneste svá data do svého nového smartphonu Android ? V tomto novém tutoriálu vám doporučujeme, abyste to udělali přes nástroje, které již máte k dispozici, aniž byste cokoliv instalovali.

Pokud je váš účet Google správně nakonfigurován, vaše data se automaticky synchronizují. Všechny vaše aplikace, kontakty nebo dokonce fotografie lze velmi jednoduše obnovit a přenést do nového smartphonu.

Disk Google

Bez ohledu na značku vašeho smartphonu je nepochybně nejlepším řešením použití nástrojů Google. V nastavení smartphonu s Androidem si můžete vybrat, zda chcete nebo nechcete aktivovat automatické zálohování obsahu na vašem zařízení (SMS/MMS, fotky/videa, aplikace, historie hovorů atd.) na Disk Google. Všechny své údaje pak budete moci najít online.

Na vašem starém smartphonu Android:

 1. Zkontrolujte, zda je smartphone správně připojen k a účet Google a je připojen přes WiFi
 2. Jít do Nastavení > Google
 3. Pokud jste nikdy předtím automatické zálohování nekonfigurovali, budete požádáni o jeho povolení. Záloha Google One. Postupujte podle pokynů na obrazovce.
 4. aktivovat Zálohujte na Disk Google pokud to již nebylo provedeno
 5. lis na Zálohovat nyní. Vaše zařízení bude zálohovat, ale nezapomeňte, že automatické zálohování se provádí pravidelně, když jste připojeni k WiFi.

Pozornost : tato funkce vám umožňuje zálohovat vaše aplikace, SMS a MMS, historii hovorů, nastavení zařízení (vaše preference, včetně tapety), kontakty, kalendáře atd.

Zálohování fotek a videí se provádí ve Fotkách Google. Pokud jde o vaše osobní soubory a další data, zkopírujte je na bezpečné místo (externí pevný disk, Disk Google atd.).

Na vašem novém smartphonu:

 1. Propojte svůj účet Google do vašeho nového smartphonu během nastavování
 2. Podle pokynů na obrazovce obnovte zálohu, kontakty, nastavení a aplikace
 3. Ke svým fotografiím máte přístup v aplikaci Fotky Google a zbytek vašich osobních souborů Disk Google pokud jste tam předtím uložili svá data.

Pokud máte a iPhone, automatické zálohování z vašeho nastavení není možné. Můžete si však stáhnout Disk Google a provést zálohu přímo z aplikace.

Výrobci to obecně usnadňují přenos dat mezi dvěma smartphony, ať už jsou stejné značky nebo ne. Online zálohování dat tedy nebude nutné.

Operace je u jednotlivých aplikací velmi podobná. Do svých dvou chytrých telefonů si budete muset stáhnout zálohovací aplikaci výrobce. U starého zařízení musíte vybrat „Odeslat data“ nebo „Starý telefon“. A na novém smartphonu musíte vybrat „Přijímat data“ nebo „Nový telefon“.

V závislosti na aplikaci bude přenos proveden buď pomocí USB kabelu nebo bezdrátově přes Wifi, případně pomocí QR kódu. Kromě fotografií, videí, SMS/MMS a aplikací můžete synchronizovat všechna vaše nastavení. Můžete tedy přenášet WiFi identifikátory, poznámky, alarmy nebo třeba tapety.

 • Samsung : Smart Switch Mobile.
 • Huawei/Honor : Klon telefonu.
 • Xiaomi : Mi Mover.
 • Oppo : Klonování telefonu.
 • OnePlus : Klonování telefonu.
 • Sony : Xperia Transfer Mobile.

Naši další průvodci pro přenos vašich dat

Pokud řešení uvedená v této příručce nestačí, zde jsou další metody a návody, jak jít v přenosu dat dále:

Můžete se také podívat na naši podrobnější metodu zálohování všech souborů na vašem smartphonu Android.

Povedlo se ti to? Setkáváte se s obtížemi? Neváhejte se podělit o své názory v komentářích. Proto tento návod aktualizujeme, abychom jej vylepšili.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *