Jak používat WhatsApp na PC nebo Mac

Je velmi pohodlné odpovídat na zprávy WhatsApp z vašeho PC nebo Mac, zejménaf trávíte velkou část dní na počítači. To pomáhá omezit přepínání mezi dvěma obrazovkami. Ať už používáte Windows, MacOS nebo dokonce Linux, řekneme vám, jak nakonfigurovat aplikaci, abyste ji používali s pohodlím vaší velké klávesnice.

WhatsApp na PC

WhatsApp je především a mobilní aplikace, ale stejně jako klasické sociální sítě má verzi pro počítače. Můžete si jej stáhnout na Windows a macOS nebo použít webového klienta, který vám umožní připojit se z libovolného webového prohlížeče bez ohledu na operační systém.

Jak používat WhatsApp na Windows, Mac nebo Linux PC

Funkčnost se v posledních letech hodně vyvinula. WhatsApp se v roce 2022 stal multiplatformní aplikací. Zatímco zpočátku jste museli nechat svůj smartphone připojený k internetu, abyste měli přístup ke svým zprávám na PC nebo Mac, tato podmínka již není povinná.

WhatsApp Web a aplikace Desktop získaly svou nezávislost. Je však nezbytné vytvořit spojení mezi smartphonem a počítačem během prvního připojení. Stačí jednou a je to. Poté můžete svůj smartphone vypnout, pokud chcete. Nadále bude možné odesílat a přijímat zprávy z PC.

Whatsapp na PC, Mac a prohlížečiWhatsapp na PC, Mac a prohlížeči

Chcete-li to provést, máte na výběr mezi webovou verzí WhatsApp dostupnou na: web.whatsapp.com a aplikaci, kterou lze stáhnout na Windows a macOS kliknutím na tento odkaz.

  • Tak jděte do web.whatsapp.com nebo po instalaci spusťte aplikaci na vašem PC.
  • Při prvním spuštění budete muset naskenovat QR kód pomocí smartphonu, abyste vytvořili propojení s vaším účtem.
  • Otevřete tedy WhatsApp na svém smartphonu Android nebo iPhone.
  • Na Androidu klepněte na tři tečky nahoře, vpravo a potom klepněte Připojená zařízení. Poté stiskněte Připojte zařízení.
  • Na iPhonu klepněte na Nastavení dole, vpravo pak dál Připojená zařízení > Připojit zařízení.
  • Upravte objektiv fotoaparátu tak, aby naskenoval QR zobrazený na obrazovce počítače.
  • Počkejte, až se vaše zprávy synchronizují.

A tady to je! Nyní můžete přímo psát zprávy ze svého účtu WhatsApp, zveřejňovat stavy a zobrazovat stavy svých kontaktních přátel atd. Vezměte prosím na vědomí, že je možné připojit až 4 zařízení současně. Takže opakujte proces na jiných PC a bude to fungovat.

Čtěte také: WhatsApp – jak zjistit, zda vás kontakt blokuje

Jaké funkce jsou součástí verzí WhatsApp pro Windows, Mac a webových aplikací?

Aplikace WhatsApp pro Windows, Mac a webové aplikace nabízejí víceméně stejné služby jako aplikace pro Android a iOS. Je zřejmé, že granularita není stejná. Za prvé, samozřejmě můžete psát zprávy ve stávajících vláknech (všechny vaše staré zprávy jsou přístupné) nebo vytvářet nové diskuze výběrem profilu kontaktu nebo dokonce vytvářet diskusní skupiny.

Chcete-li vytvořit skupinu, můžete kliknout na tři svislé tečky v levé horní části rozhraní. Poté klikněte na Nová skupina. Povolit můžete, ať už používáte nativního webového klienta Windows, macOS nebo WhatsApp oznámení pro upozornění na nové zprávy. Tato upozornění se zobrazují tak, jak jste zvyklí: vpravo nahoře pro uživatele Mac a vpravo dole pro majitele PC.

Můžete samozřejmě přistupovat k stavy whatsapp svých přátel nebo je zveřejnit. Webovému klientovi WhatsApp a desktopové aplikaci však chybí hlavní funkce: možnost uskutečňovat video nebo audio hovory.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *