jak posílat zprávy zdarma z webu

V dnešní době naprostá většina tarifů nabízí neomezené SMS. Někdy však nemůžeme používat svůj chytrý telefon k chatování s našimi blízkými. Naštěstí existují řešení pro bezplatné odesílání zpráv z webu prostřednictvím aplikací nebo online služeb. Vysvětlivky.

sms poslat návod zdarma
Poděkování: Adobe Stock

Jako mnoho uživatelů již nemusíte nutně upřednostňovat SMS k chatování se svými blízkými. Protože, aplikací pro rychlé zasílání zpráv je dnes celá řadamezi Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram nebo Signal.

Počítat můžeme i s proprietárními systémy Applu a Google, konkrétně Google Messages a iMessage, které umožňují komunikovat bez použití mobilní sítě.

sms poslat návod zdarmasms poslat návod zdarma
Kredity: Arcep

Všimněte si, že čísla potvrzují toto neustálé a progresivní rozčarování z SMS rok co rok. Pokud máme věřit Arcepově observatoři trhu elektronických komunikací ve Francii ve 3. čtvrtletí roku 2023,Využití SMS stále klesá. Od roku 2021 setrváváme v poklesu – 6 % a – 10 % ročně přibližně. Průměrná spotřeba SMS na jednoho účastníka navíc aktuálně činí 104 SMS za měsíc, neboli -12 SMS za rok.

V dnešní době naprostá většina tarifů nabízí neomezené SMS. U nejlevnějších nabídek to však vždy neplatí. Jak ale můžete pokračovat v komunikaci, když je vaše obálka SMS hotová nebo například bez vašeho smartphonu? Zde je několik řešení, jak posílat SMS zdarma.

Jak již bylo řečeno, vždy existuje několik alternativ, jak zdarma posílat SMS prostřednictvím online služeb. Existuje mnoho platforem vyhrazených pro tuto funkci:

 • MyTexts
 • SMS zdarma
 • MySMSFree
 • SMSGott
 • AFreeSMS
 • e-FreeSMS
 • Poslat SMS nyní

sms poslat návod zdarmasms poslat návod zdarma

Například v případě MesTextos nemůže být obsluha jednodušší. Stačí uvést zemi původu, zadejte telefonní číslo svého korespondenta a napište zprávu (v rámci limitu 128 znaků) před odesláním. Totéž platí pro Free SMS (platforma umožňuje psát delší zprávy, až 160 znaků). Co se týče MySMSFree, zůstáváme u stejného procesu, s tím rozdílem, že před potvrzením odeslání zprávy budete muset zadat svou e-mailovou adresu.

sms poslat návod zdarmasms poslat návod zdarma

Pokud v absolutním vyjádření představují tyto služby provizorní řešení pro odesílání SMS bez použití chytrého telefonu, přesto vám doporučujeme zvážit je jako poslední možnost. Jak přísloví praví, „když je to zdarma, jste produktem“.

Kromě toho budou tyto platformy samozřejmě používat vaše osobní údaje, jako jsou vaše telefonní kontaktní údaje nebo vaše e-mailová adresa reklamní cíle (v nejlepším případě…). Kromě toho je MonSMSGruit v tomto bodě transparentní a uvádí, že „vaše údaje mohou být uloženy a konzultovány 135 dodavateli TCF a 64 reklamními partnery“. Kromě toho neexistuje žádná záruka, že vaši příjemci nutně obdrží vaše zprávy, někteří operátoři skutečně blokují komunikaci odesílanou tímto typem platformy.

sms poslat návod zdarmasms poslat návod zdarma

V nepřítomnosti vašeho smartphonu můžete k odesílání SMS velmi dobře využít PC. Ale pozor, zde upozorněme, že toto řešení je přímo navázáno na váš mobilní tarif. Jinými slovy, je nezbytně nutné mít zbývající „kredit“, abyste jej mohli využít.

Na iPhone

Pokud například vlastníte iPhone, je možné nakonfigurovat vaše zařízení pro příjem a odesílání SMS/MMS na vašem Macu (pouze). Všechno tudy projde iMessagesproprietární aplikace společnosti Apple.

Než budete pokračovat, mějte na paměti, že budete muset zaškrtnout dvě políčka:

 • váš iPhone musí být alespoň pod iOS 8.1 nebo novější
 • váš iPhone a Mac musí být přihlášeni k iMessage se stejným Apple ID

sms poslat návod zdarmasms poslat návod zdarma

Jakmile to uděláte, postupujte podle následujícího postupu:

 • Z vašeho iPhone přistupujte k Nastavení pak přejděte do kategorie Zprávy
 • Zde funkci povolte SMS přenos zaškrtnutím políčka
 • Poté najděte svůj Mac v seznamu nabízených zařízení
 • Pokud nepoužíváte dvoufaktorové ověřování, na vašem Macu se zobrazí šestimístný aktivační kód. Zadejte jej do svého iPhone a klepněte na Dovolit

Na Androidu

Pokud jste více v kempu Android, vše se bude dít přes webovou verzi Google Messages, aplikaci pro zasílání zpráv amerického giganta. Když posíláte textové zprávy pomocí Google Messages pro web, je navázáno spojení mezi vaším počítačem a smartphonem Android.

Stejně jako u iMessages musíte splnit několik podmínek:

 • ujistěte se, že používáte nejnovější dostupnou verzi zpráv Google
 • mít smartphone Android 5.0 nebo později
 • použijte jeden z následujících prohlížečů: Chrome, Mozilla Firefox, Safari nebo Microsoft Edge

Nyní se podívejme, jak nakonfigurovat Zprávy Google pro web:

 • Na smartphonu otevřete Zprávy Google
 • Vpravo nahoře klepněte na nabídku účtu > Spárujte zařízení
 • Nyní přejděte do svého počítače a ve svém prohlížeči otevřete Zprávy Google pro web (mezi těmi, které jsou uvedeny v seznamu výše)
 • Přihlaste se ke službě pomocí zvoleného účtu Google na svém smartphonu
 • Kliknutím na Propojit s mým účtem zobrazíte v telefonu tři různé emotikony. Klepněte na ten, který se objeví na obrazovce vašeho počítače

sms poslat návod zdarmasms poslat návod zdarma

Upozorňujeme, že existuje jiná, ještě rychlejší metoda. Ve skutečnosti stačí na počítači vybrat možnost Připojit pomocí QR kódu. Princip je jednoduchý: naskenujte pomocí telefonu QR kód zobrazený na vašem PC/Mac a okamžitě proveďte spojení.

sms poslat návod zdarmasms poslat návod zdarma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *