jak odebrat všechny funkce AI nainstalované ve výchozím nastavení

Pokud netoužíte používat Copilot a AI obecně v systému Windows, všechny nejnovější funkce přidané systémem Windows vám jistě připadají jako bloatware: aplikace nainstalovaná ve výchozím nastavení, kterou nelze tradičním způsobem odstranit. Naštěstí, jako každý bloatware, je skutečně možné všechny tyto nové funkce odinstalovat.

Druhý pilot ChatGPT Turbo
Kredity: Microsoft

Jak to často bývá, když Windows dosáhne nového významného milníku ve své existenci, Microsoftu trochu chybí jemnost při propagaci příchodu Copilota a všech funkcí AI, které jej doprovázejí. Je to velmi jednoduché: od představení asistenta může nyní každý kout Windows spravovat umělá inteligence. Najdeme to v nabídce Start, na hlavním panelu a dokonce i na našich budoucích klávesnicích.

Vše samozřejmě doprovází poměrně agresivní reklama, aby vám neunikla nejnovější velká revoluce Windows. Stručně řečeno, v tomto okamžiku je předávkování Copilotem naprosto pochopitelné. Také, i když jste možná chtěli vynutit instalaci AI před jejím globálním zavedením, možná se nyní snažíte ji zcela odstranit z vašeho PC. Dobrá zpráva: je to zcela možné.

Jak odinstalovat Copilot z Windows

Věc není tak triviální, jak se zdá. Windows skutečně nenabízí žádnou nativní možnost odstranění nebo dokonce deaktivace funkcí AI ve svém systému. V tomto smyslu lze Copilot považovat téměř za bloatware, tyto aplikace nainstalované ve výchozím nastavení, které nemůžete ze svého zařízení odstranit. Naštěstí existuje utilita třetí strany, která umožňuje odinstalovat všechny tyto invazivní aplikace z Windows.

Na stejné téma — Copilot: váš počítač musí mít alespoň 16 GB RAM, aby mohl provozovat všechny funkce AI

Bloatynosy, jak se nazývá, má však některá vylepšení ve své nejnovější verzi, která je aktuálně dostupná na Githubu. Je pozoruhodné, že jeho vývojář přidal možnost odebrat všechny funkce systému Windows. Proto také nový název nástroje: BloatynosyAI. Po instalaci do počítače vám jednoduché vyhledávání umožní odstranit všechny funkce, které již nechcete vidět. Jak na to:

  1. Navštivte stránku BloatynosyAI Github kliknutím na odkaz níže
  2. Stáhněte si aplikaci kliknutím na BloatynosyAI.zip v dolní části stránky
  3. Po dokončení stahování klikněte pravým tlačítkem na složku a vyberte Extrahujte vše
  4. Klikněte na OK v okně, které se otevře
  5. Otevřete nově vytvořenou složku a klikněte BloatynosyAI.exe ke spuštění aplikace
  6. Pokud se aplikace otevře správně, přejděte přímo ke kroku 9
  7. Pokud se při spuštění zobrazí chybová zpráva, že systém Windows nemohl načíst webview2loader.dll DLL, kliknutím na tento odkaz stáhněte chybějící soubor
  8. Poté vložte stažený soubor DLL soubor Bloatynosy
  9. Jakmile se aplikace otevře, zadejte MÍT ve vyhledávací liště
  10. Klikněte na všechny funkce, které chcete odebrat

bloatynosyaibloatynosyai

V dolní části okna se poté zobrazí zpráva potvrzující, že funkce byla ze systému Windows odstraněna. K nalezení jako před invazí Copilota pak bude stačit jednoduchý restart vašeho PC. Jako za starých dobrých časů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *