jak aktualizovat všechny nainstalované aplikace

Máte na svém PC nainstalované velké množství aplikací a chcete mít jistotu, že jsou všechny aktualizované? Není třeba nahlížet na webové stránky každého softwaru jeden po druhém: tento malý nástroj integrovaný do systému Windows vám umožňuje zkontrolovat, zda existují aktualizace vašich oblíbených aplikací, automaticky je stáhnout a nainstalovat.

Microsoft Winget

Když máme tendenci instalovat množství aplikací pod Windows 10 nebo Windows 11není snadné sledovat jejich vývoj a zorientujte se v jejich aktualizaci. Některý software samozřejmě provádí svou vlastní aktualizaci, jakmile spustíte operační systém (aktualizační nástroj funguje na pozadí), nebo jakmile spustíte příslušný software. To ale neplatí pro všechny aplikace.

A čím více softwaru nainstalujete pod Windows 10, tím více budete muset pamatovat na jeho pravidelnou aktualizaci. Zdlouhavá operace, a přesto tak nezbytná, abyste mohli těžit z nových funkcí a nejnovějších aktualizací zabezpečení. Naštěstí Microsoft vyvinul malou utilitku, která dokáže veškerou práci udělat za vás. Zde je návod, jak používat Winget : tento nástroj distribuovaný zdarma společností Microsoft umožňuje mimo jiné automatickou aktualizaci aplikací nainstalovaných na vašem PC.

Jak rychle aktualizovat nainstalované aplikace v systému Windows

Nejprve začněte tím, že se přesvědčíte, že je na vašem PC aplikace Winget:

 1. Chcete-li to provést, otevřete příkazový řádek z nabídky Start systému Windows 10 nebo Windows 11 nebo jednoduše zadejte objednávky (nebo dokonce cmd pokud spěcháte) z vyhledávacího pole na hlavním panelu. V okně, které se objeví, stačí zadat Winget. Pokud se zobrazí seznam příkazů, aplikace je nainstalována na vašem PC.Microsoft WingetMicrosoft Winget
 2. V opačném případě byste měli najít Winget v Microsoft Store (nejjednodušší možnost) nebo zapnuto Github, na této adrese: https://github.com/microsoft/winget-cli. Na pravé straně klikněte Vydání > Správce balíčků systému Windows. Měli byste tam najít soubor s příponou msixbundle. Je to tento spustitelný soubor, který si budete muset stáhnout a nainstalovat, abyste získali Winget.
 3. Jakmile je aplikace nainstalována, budete muset nejprve přijmout podmínky zdrojových smluv stisknutím klávesy Y.Microsoft WingetMicrosoft Winget
 4. Z příkazového řádku, který se zobrazí, můžete snadno zobrazit seznam všech aplikací již nainstalovaných v počítači, které vyžadují aktualizaci. Chcete-li to provést, zadejte následující příkaz:
  seznam wingetů – k dispozici upgradeMicrosoft WingetMicrosoft Winget
 5. Chcete-li automaticky stáhnout a nainstalovat kteroukoli z aplikací ve výše uvedeném seznamu, jednoduše zadejte následující příkaz:
  upgrade wingetu
  Namísto výrazu jednoduše zadejte název aplikace tak, jak je uveden v levém sloupci (ten, který je na snímku obrazovky znázorněn červeným rámečkem). Například v případě, který se týká nás, jsme zadáním příkazu spustili aktualizaci aplikace Teamviewer winget upgrade teamviewer.Microsoft WingetMicrosoft Winget
 6. Pokud je název aplikace složen z více pojmů oddělených mezerou, neváhejte použít uvozovky. Zadejte například příkaz upgrade wingetu „OpenVPN Connect“ k aktualizaci OpenVPN VPN.
 7. Poslední malý tip: spíše než aktualizovat každou aplikaci jednu po druhé, můžete operaci provést najednou. Chcete-li to provést, zadejte následující příkaz:
  upgrade wingetu – všeMicrosoft WingetMicrosoft Winget

Vytváření malý soubor s příponou .bat a po vložení tohoto posledního příkazového řádku máte nástroj schopný aktualizovat všechny vaše aplikace jediným kliknutím. Spusťte jej čas od času (nemusíte to dělat každý den) a aplikace na vašem PC se aktualizují automaticky a co nejsnadněji.

Proč aktualizovat své aplikace ve Windows?

Bez ohledu na operační systém je pravidelná aktualizace aplikací zásadní. Aktualizace vám může poskytnout nové vlastnostiVšechno opravou chyb zjištěné z předchozí verze (verzí) aplikace. Od té doby je ale také nezbytná aktualizacebyla objevena bezpečnostní chyba.

Kromě Wingetu je také možné aktualizovat aplikace pro Windows 10 a Windows 11 přes Microsoft Store. Chcete-li to provést, spusťte aplikaci Microsoft Store přístupnou z nabídky Start, poté z levé lišty přejděte na tlačítko Knihovna a poté klikněte na tlačítko Získejte aktualizace. Upozorňujeme však, že seznam aplikací, které mohou těžit z aktualizace, se liší od seznamu, který nabízí Winget. A to je normální, protože Microsoft Store se zaměřuje na své vlastní aplikace, zatímco Winget spoléhá na software identifikovaný komunitou.

Aktualizace aplikace Windows 11Aktualizace aplikace Windows 11

Další funkce Winget

Pokud jsme až dosud používali k používání Wingetu Windows 11 Command Prompt, vězte, že aplikace funguje i s Windows PowerShell.

Aplikace je nabitá funkcemi. Od aktualizace 23H2 Windows 11 vám to Winget umožňujeinstalovat balíčky aplikací, vždy prostřednictvím jednoduchého příkazového řádku (přesně jako Linux po desetiletí). Před jejich instalací však stále potřebujete vědět, zda je tento software k dispozici. Dobrou zprávou je, že Winget obsahuje svůj vlastní vyhledávač. Například příkaz Winget search VLC umožňuje zobrazit různé dostupné balíčky aplikace VLC. Příkaz Winget nainstalovat VLC vám pak umožní nainstalovat příslušný software.Microsoft WingetMicrosoft Winget

Mnoho dalších funkcí je také přístupných z Winget. Stačí zadat příkaz Winget pro podrobný popis nebo přejděte na web společnosti Microsoft na adrese https://learn.microsoft.com/fr-fr/windows/package-manager/winget/.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *