iPhony dostávají novou možnost zabezpečení, jak to funguje

Apple vydal iOS 17.3, nejnovější verzi svého operačního systému pro iPhony. Tato aktualizace přichází s řadou vylepšení, ale nejpozoruhodnější je nová bezpečnostní funkce, jejímž cílem je chránit váš iPhone před krádeží a hackováním.

Nejlepší funkce ios 17
Kredity: Apple

Apple právě vydal svou novou aktualizaci iOS 17.3 a s ní i novou funkci nazvanou Ochrana proti krádeži zařízení. To přidává další vrstvu zabezpečení vašeho iPhone, když provádíte určité akce, které zahrnují váš účet iCloud nebo jiné citlivé informace.

Pokud například chcete zobrazit uložená hesla, požádat o kartu Apple nebo změnit heslo k Apple ID nebo přístupový kód pro iPhone, nyní budete muset k odemknutí telefonu použít otisk prstu nebo obličej.

Apple vylepšuje zabezpečení svých iPhonů s iOS 17.3

Tato funkce také přidává jednohodinovou čekací dobu, než budete moci tyto akce provést, a poté vás požádá o opětovné naskenování otisku prstu nebo obličeje. To pomáhá zajistit, že jste to vy, kdo se pokouší provést tyto akce, a ne někdo, kdo vám ukradl telefon a PIN.

Nová možnost funguje pouze tehdy, když jste mimo místa, která váš iPhone rozpoznává jako známá, jako je váš domov nebo pracoviště. Nemusíte se tedy bát čekací doby, když jste v bezpečném prostředí. Ochranu odcizeného zařízení můžete povolit tak, že přejdete do Nastavení, Face ID a přístupový kód a povolíte tuto funkci.

Nyní jej můžete aktivovat následujícím postupem:

  • Ujistěte se, že váš iPhone funguje s iOS verze 17.3.
  • Otevřete aplikaci Nastavení, přejděte dolů a klepněte na Face ID a heslo.
  • Ověřte se zadáním vašeho kódu
  • Na další stránce přejděte dolů a aktivujte možnostochrana odcizených zařízení “.

Co dalšího je nového v iOS 17.3?

Všimněte si, že iOS verze 17.3 také přináší nové funkce do aplikace Apple Music, jako je např seznamy skladeb pro spolupráci. Tato funkce vám a vašim přátelům umožňuje společně vytvářet a upravovat seznamy skladeb a sdílet svůj hudební vkus a objevy. Své přátele můžete pozvat, aby se připojili k vašim seznamům skladeb zasláním odkazu, a oni mohou přidávat, odebírat nebo přeskupovat skladby, jak chtějí. Tato možnost funguje na iOS 17.3 i macOS 14.3 Sonoma, nejnovější verzi operačního systému Apple pro Mac.

Další novinkou v iOS 17.3 je možnost streamovat obsah do televizorů ve vybraných hotelech. Tato funkce vám umožňuje používat váš iPhone ke sledování vašich oblíbených pořadů a filmů na velké obrazovce, aniž byste museli zapojovat kabel nebo používat aplikaci. Jednoduše naskenujte QR kód na televizoru a poté si vyberte, co chcete na svém iPhonu sledovat. Tato funkce je kompatibilní s veškerým obsahem, který podporuje AirPlay, jako je Apple TV+, Netflix, YouTube atd.

Apple také optimalizoval funkci Crash Detection dostupnou u modelů iPhone 14 a iPhone 15, aby zabránil její aktivaci při činnostech, které způsobují pohyby podobné těm, které se vyskytují při autonehodě. Nakonec také najdeme funkce reakce na emotikony, která umožňuje posluchačům přidat emotikon ke každé přehrávané skladbě. Existují standardní možnosti emodži s rychlým přístupem, jako je srdce a palec nahoru, ale tlačítko „+“ vám umožňuje přidat jakékoli emotikony.

Kromě iOS 17.3 vydal Apple také aktualizace pro starší verze iOS, jako je iOS 9, 15 a 16. Tyto aktualizace mohou zahrnovat bezpečnostní záplaty a opravy chyb, proto se doporučuje aktualizovat váš iPhone co nejdříve. Aktualizace můžete zkontrolovat v Nastavení, Obecné a Aktualizace softwaru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *