hrozný malware zbavuje podvodníky jejich kryptoměn

Activision, americký vydavatel Call of Duty a dalších populárních her, aktuálně vyšetřuje hackerskou kampaň. Podle prvních prvků jsou cílení hráči postiženi malwarem schopným ukrást jejich identifikátory, ale také jejich kryptoměnová aktiva. Překvapivě by se zaměřovali pouze na podvodníky.

call of duty malware
Kredity: Activision Blizzard

Call of Duty Warzone, ale také multiplayerové režimy kanonických epizod, jako je Modern Warfare 3, nejsou ušetřeny podvádění. Tato pohroma ničí hry milionů hráčů po celém světě, kteří se díky tomu pravidelně ocitají tváří v tvář nepřekonatelným soupeřům aimboty, wallhacky a podobně.

V posledních letech americký vydavatel s různou mírou úspěchu zintenzivnil opatření proti „hackerům“. Pamatujeme si například tuto původní funkcionalitu přidanou v listopadu 2023 do Ricochet, Anti-cheat software společnosti Activision. Pokřtěný Splat, tato funkce připravila podvodníky o padák před shozením na mapu ve Warzone, což mělo za následek smrtelný pád. Sebemenší skok byl pro všechny přeživší také synonymem smrtelného pádu.

Válka Activisionu proti podvádění se také odehrávala na právní frontě. V únoru 2023 dostal vydavatel slavného podvodného softwaru pokutu 3 miliony eur. Silná zpráva pro všechny ostatní vydavatele.

Malware se zaměřuje na miliony podvodníků ve hrách Call of Duty a Activision

A ironicky jsme se právě dozvěděli, že masivní hackerská kampaň aktuálně ovlivňuje více než 5 milionů hráčů Call of Duty. A všichni mají zjevně jedno společné: podvádějí. Jak vysvětluje účet VX-Underground na X (Twitter), poskytovatel cheatového softwaru (Phantom Overlay) byl upozorněn na podvodnou aktivitu, když uživatelské účty začaly neoprávněně nakupovat.

Z toho, co víme, Hackeři vydali zdánlivě pravý cheat software, který ve skutečnosti obsahoval malware. Dotyčný malware byl použit ke krádeži přihlašovacích údajů cílených hráčů v několika hrách Activision-Blizzard, jako je Call of Duty, Diablo IV, World of Warcraft Nebo Overwatch. Podle specialisty na IT bezpečnost více než 3,6 milionu účtů Battle.net byly kompromitovány, stejně jako byly 560 000 účtů Activision.

Ale to není všechno. Někteří dotčení uživatelé také tvrdí, že se stali obětí krypto-drainingu. Jinými slovy, jejich kryptoměnová aktiva byla vyprázdněna. V tuto chvíli netušíme výši škody. Pamatujte, že v roce 2018 byli hráči Fortnite zasaženi podobným malwarem.

Activision vyšetřuje s poskytovateli cheatového softwaru

Všimněte si, že Activision si je této záležitosti vědom, americký vydavatel dokonce spolupracuje s dodavateli podvádějícího softwaru (všechno uvidíme), aby pomohl postiženým uživatelům.

Jsme si vědomi toho, že přihlašovací údaje některých hráčů v tomto odvětví mohou být ohroženy malwarem při stahování nebo používání neautorizovaného softwaru,“ prohlásil mluvčí Activision našim kolegům v TechCrunch. Ve své tiskové zprávě americký vydavatel nicméně ujišťuje, že tyto servery „zůstat v bezpečí a bez kompromisů“. Cíleným hráčům navíc radí, aby posílili zabezpečení svého účtu změnou hesla a aktivací dvoufaktorové autentizace.

Zdroj: TechCrunch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *