hacknutá data 43 milionů uživatelů, můžete být jedním z nich

France Travail, nová platforma, která nahrazuje Pôle Emploi, se právě stala obětí velkého kybernetického útoku. Podle instituce budou pravděpodobně zveřejněny osobní údaje milionů lidí.

hackování práce ve Francii
Poděkování: Adobe Stock

Je zřejmé, že vlna kybernetických útoků proti francouzským institucím neskončila. Z dobrého důvodu, po hacknutí několika vládních stránek proruskými hackery, ke kterému došlo tento víkend, jsme se právě dozvěděli, že je na řadě web France Travail, aby se stal obětí počítačového útoku.

Tato nová platforma, která výrazně nahradila Pôle Emploi, právě potvrdila špatné zprávy. Po příjezdu na web se zobrazí varovná zpráva: „Po kybernetickém útoku, jehož jsme se s Cap Emploi stali obětí, mohou být vaše osobní údaje zveřejněny,“ můžeme číst v preambuli.

hackování práce ve Franciihackování práce ve Francii

Přečtěte si také: Krádež dat sociálního zabezpečení – 33 milionů obětí, jaká jsou nebezpečí a jak se chránit

France Travail oběť velkého kybernetického útoku

France Travail to vysvětluje v oficiální tiskové zprávě osobní údaje milionů Francouzů byly potenciálně zveřejněny a riskují, že budou zneužity k nezákonným účelům, zejména jako součást phishingových kampaní. Přesněji řečeno všechny „uchazeči o zaměstnání aktuálně registrovaní u France Travail, lidé dříve registrovaní za posledních 20 let a také lidé, kteří nejsou registrováni na seznamech uchazečů o zaměstnání, ale mají místo pro kandidáty na francetravail.fr.“ jsou znepokojeni. Podle instituce se hackeři zmocnili databáze, která obsahuje osobní údaje 43 milionů lidí mezi 6. únorem a 5. březnem 2024.

Konkrétně se pirátům podařilo zmocnit se zejména:

  • křestní jméno a příjmení
  • číslo sociálního pojištění
  • od data narození
  • identifikátoru France Travail
  • e-mailové a poštovní adresy
  • telefonní čísla

Bankovní údaje ušetřeny…

Můžeme se utěšit, když to víme bankovní údaje a hesla nejsou podle nejnovějších zpráv ovlivněny. V důsledku toho by neměly existovat žádné hrozby týkající se odškodnění pro uchazeče o zaměstnání nebo přístupu do osobního prostoru francetravail.fr. Nicméně, a jak bylo řečeno výše, hackeři budou moci použít data, která byla dříve citována nastavení telefonních podvodů, krádeže identity nebo phishingové kampaně tím, že se prezentují například jako zaměstnanci France Travail…

Jak stanoví GDPR, France Travail okamžitě podala stížnost soudním orgánům zároveň zaslala oznámení CNIL. Úřad státního zastupitelství v Paříži dále zahájil předběžné vyšetřování a bylo svěřeno Brigádě pro počítačovou kriminalitu ředitelství PJ v Paříži pro tyto trestné činy:

  • porušení systémů automatizovaného zpracování údajů
  • podvodné shromažďování osobních údajů
  • zatajení majetku v důsledku trestného činu

Zájemci mohou také podat stížnost zjednodušeným postupem na následující adrese: https://www.cybermalveillance.gouv.fr/tous-nos-contenus/actualites/violation-de-donnees-personnelles-france-work-form -dopis-stížnost-202403

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *