Hackeři vám ukradnou obličej, aby odemkli všechny vaše citlivé aplikace, jak se chránit

Technologie rozpoznávání obličeje, integrovaná do našeho každodenního života, je nyní cílem nové formy kybernetického útoku. Zjistěte, jak zabezpečit svou digitální identitu tváří v tvář této vznikající hrozbě.

krádež rozpoznávání obličeje
Zdroj: 123rf

Rozpoznávání obličeje se stalo moderní vymožeností, která nám umožňuje rychlý a bezpečný přístup k našim osobním zařízením a účtům. Od otevření našich chytrých telefonů až po validace bankovních transakcíTato technologie je založena na unikátní analýze našich rysů obličeje. Jeho snadné použití a rychlost vedly k jeho širokému přijetí a nahradily tradiční metody ověřování zdánlivě bezpečnější řešení a praktičtější.

Tento pokrok však není bez rizik. Kyberzločinci vyvinuli sofistikované metody vydávat se za identitu obličeje uživatelů. K tvorbě využívají umělou inteligenci a deepfake technologie digitální reprodukce nebo velmi realistické animace obličeje osoby a nezákonně přistupovat k citlivým osobním informacím. Tento typ podvodu, který vypadal jako sci-fi, se stal znepokojivou realitou a upozornil na zranitelnost našich digitálních bezpečnostních systémů.

Musíte si dávat pozor na známky sociálního inženýrství, abyste se vyhnuli hacknutí vašich biometrických údajů

Schopnost hackerů věrně reprodukovat vzhled obětí a bláznivé systémy rozpoznávání obličejů odhaluje slabá místa těchto autentizačních metod. Nebezpečí je o to reálnější, že útoky se neomezují na institucionální nebo podnikové cíle, ale ovlivňují i ​​jednotlivé uživatele.

Pro bojovat proti této nové formě kybernetické hrozby, je nezbytné být ostražitý a informovaný. Vyhněte se stahování aplikací z neznámých zdrojů a buďte opatrní ohledně oprávnění, která udělujete aplikacím na svých zařízeních. Pravidelně aktualizujte své systémy a aplikace, abyste mohli využívat nejnovější bezpečnostní ochrany.

Buďte také skeptičtí k žádostem o neočekávaná biometrická ověření a naučit se rozpoznávat znaky sociálního inženýrství, které často používají podvodníci k pasti svých obětí. Nakonec zvažte použití dvoufaktorových ověřovacích metod.

Rozpoznání známek sociálního inženýrství znamená věnovat pozornost věcem jako:

  • Neočekávané požadavky : Dejte si pozor na zprávy nebo hovory, které náhle požadují osobní nebo citlivé informace, zejména pokud uvádějí naléhavou nebo okamžitou nutnost.
  • Podezřelé e-maily : Dávejte si pozor na e-maily od neznámých odesílatelů nebo na e-maily, které vypadají, že pocházejí od legitimních subjektů, ale obsahují pravopisné chyby, špatnou gramatiku nebo mírně pozměněné e-mailové adresy.
  • Odkazy a přílohy : Neklikejte na odkazy nebo neotevírejte přílohy v nevyžádaných e-mailech nebo zprávách, aniž byste ověřili jejich pravost.
  • Požadavky na připojení : Buďte opatrní s žádostmi o připojení nebo zprávami na sociálních médiích, které pocházejí od cizích lidí nebo se zdají neobvyklé, i když pocházejí od přátel nebo kontaktů.
  • Poplašné zprávy : udělejte krok zpět od zpráv, které využívají silné emoce, jako je strach, naléhavost nebo zvědavost, aby vás povzbudily k rychlému jednání.
  • Neplánované kontroly : Buďte skeptičtí k žádostem o ověření nebo potvrzení citlivých informací, pokud jste proces nezahájili.
  • Nabídky jsou příliš dobré, než aby to byla pravda : Dejte si pozor na lákavé nabídky, které se zdají být příliš dobré na to, aby byly pravdivé, často používané k nalákání obětí.

Zdroj: techradar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *