Google uvádí na trh Android 14 QPR3 Beta 2, zde je vše nové v aktualizaci

Google právě vydal zbrusu novou aktualizaci Android 14, která je stále dostupná pouze pro ty, kteří procházejí beta programem Androidu.

Android 14
Kredity: Google

Google vydává novou aktualizaci pro svůj operační systém Android 14, který je stále ve fázi beta testování. Aktualizace s názvem QPR3 Beta 2 je Dostupné pro všechna podporovaná zařízení Pixel, od Pixel 5a po Pixel 8 Pro. Aktualizace přináší některé nové funkce a opravy pro Android 14, těsně před příchodem Androidu 15.

Android 14 QPR3 Beta 2 je součástí čtvrtletních předběžných verzí Google, které jsou navrženy tak, aby uživatelům a vývojářům umožnily ochutnat nejnovější funkce a vylepšení systému Android. Tato vydání se liší od „feature dropů“ od Googlu, což jsou pravidelné aktualizace, které do zařízení Pixel přidávají nové funkce a vylepšení.

Co je nového v Androidu 14 QPR3 Beta 2?

Podle Googlu je Android 14 QPR3 Beta 2 vhodný pro běžné použití a uživatelé si jej mohou bez většího rizika nainstalovat na své denní ovladače. Uživatelé by si však měli uvědomit, že beta software může mít stále nějaké chyby a problémy, a měli by si před aktualizací zálohovat svá data.

Zde jsou některé z nových funkcí a oprav, které Android 14 QPR3 Beta 2 přináší:

  • Opraven problém, který někdy způsoboval selhání nebo neočekávané restartování zařízení, ať už náhodně nebo při aktualizaci aplikací po flashování zařízení.
  • Opraven problém, který způsoboval, že se po spuštění zařízení z flash verze nebo přepnutí na sekundárního uživatele objevila prázdná černá obrazovka.
  • Opraveny problémy, které narušovaly gesto „Probuzení dvojitým klepnutím“ a odemykání otiskem prstu, když byl povolen režim vždy zapnutého displeje.
  • Opraven problém, který někdy způsoboval nesprávné zobrazení informací o baterii v nastavení systému, stavovém řádku a zamykací obrazovce.
  • Opraven problém bránící správnému fungování přenosů mezi zařízeními a zálohování a obnovy.
  • Různé opravy problémů ovlivňujících stabilitu systému, výkon a kvalitu fotoaparátu.

Android 14 QPR3 Beta 2 již blokuje některé smartphony

Uživatelé, kteří si chtějí nainstalovat Android 14 QPR3 Beta 2, tak mohou učinit dvěma způsoby: načtením aktualizace ze svého počítače nebo stažením aktualizace bezdrátově (OTA) z jejich zařízení.

Aplikace pro Android 14 se otevírají rychleji ARTAplikace pro Android 14 se otevírají rychleji ART
Kredity: 123RF

Někteří uživatelé však hlásili, že se tato aktualizace provádí pomocí sideloadingu by se jejich zařízení po restartu mohlo zaseknout na logu Google. Google nepotvrdil příčinu tohoto problému, ale doporučil uživatelům, aby se aktualizaci na svých primárních zařízeních až do odvolání vyhýbali. Zdá se, že aktualizace OTA, dostupná z Nastavení > Systém > Aktualizace softwaru > Aktualizace systému, funguje dobře.

Uživatelé, kteří si nainstalují Android 14 QPR3 Beta 2, mohou také poskytovat zpětnou vazbu a hlásit problémy prostřednictvím aplikace Android Beta Feedback na svých zařízeních Pixel. Aktualizace přichází s bezpečnostní opravou z března 2024která obsahuje nejnovější opravy zabezpečení a vylepšení pro Android.

Mělo by se jednat o jednu z posledních aktualizací Androidu 14, protože Google již začíná nasazovat první verze Androidu 15. Před pár týdny byl zpřístupněn Developer Preview 1 pro kompatibilní zařízení Pixel. Google bohužel využil příležitosti a opustil svůj Pixel 5a, způsobilé jsou pouze pixely vybavené čipy Tensor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *