Google se chce postavit Steam a Epic se svými vlastními PC hrami

Google tento týden pořádá svůj Google for Games Developer Summit, a proto právě učinil řadu oznámení ohledně svých služeb Google Play. Jedním z největších je přidání počítačových her do jeho služby Hry Google Play.

google-play-games-pc

Po ukončení služby Stadia, cloudové herní služby Google, si mnozí mysleli, že technologický gigant by mohl opustit herní byznys. Nedávné kroky společnosti Google však naznačují nejen pokračující zájem, ale také obnovený závazek k hraní her, zejména na PC.

V roce 2022 společnost Google spustila Hry Play pro PC, které znamenaly největší vpád do počítačových her. Tato platforma umožnila uživatelům užívat si hry pro Android na PC a tituly jako „Lineage2M“, „Odin: Valhalla Rising“ a „Genshin Impact“ byly mezi prvními přijatými. Nicméně, Google nyní doufá, že půjde dále.

Google chce nativní počítačové hry

Na svém výročním Game Developer Summit společnost oznámila plány na rozšíření svého katalogu nativních PC her. Tato expanze není jen o kvantitě; toto je volání do zbraně pro vývojáře všude, pozvání k publikování jejich původních her na platformě Google. Přestože konkrétní časová osa zatím nebyla odhalena, zpráva je jasná: Google bere hraní na PC vážně. Oznámení také přichází těsně poté, co Microsoft oznámil konec podpory pro subsystém Windows pro Android, který umožňoval hraní her pro Android na Windows 11.

Google asi nechce nejen nabízet alternativu k Steam nebo Epic. Google s využitím svého ekosystému slibuje bezproblémovou integraci s uživatelskými účty Google, což umožňuje jednotné prostředí napříč všemi zařízeními. Možnost používat platební metody v Obchodě Play a přistupovat k obsahu Play Pass na PC by mohla změnit hru a přilákat na svou platformu novou vlnu hráčů.

Google toho využívá ke zlepšení Her Play

Oznámil to také Google řešení jednoho z největších problémů, kterým hráči čelí: synchronizace postupu. Díky vylepšením herních služeb Play se nyní mohou hráči pohybovat mezi zařízeními, aniž by přišli o svůj postup, úspěchy nebo přizpůsobení. Toto vylepšení přináší výhody nejen hráčům, ale také zjednodušuje úkol vývojářů a odstraňuje nutnost integrovat složité databáze.

Google PlayGoogle Play
Kredity: 123RF

Vývojáři mají nyní větší flexibilitu při integraci více možností připojení prostřednictvím herních služeb Play. To umožňuje uživatelům používat preferovaný způsob přihlašování a postup ve hře a úspěchy se mezi zařízeními hladce synchronizují. Hráči mohou pokračovat tam, kde skončili, bez ohledu na zařízení, ze kterého se přihlásili.

Aktualizace se také dočkala předplatitelská služba Play Pass. Za 5 $ měsíčně si nyní předplatitelé užijí exkluzivní nabídky ve hrách a slevy na špičkové tituly, jako jsou „EA Sports FC Mobile“ a „Roblox“. Google také zajišťuje, aby hráči byli informováni o nejnovějších aktualizacích a obsahu. Obchod Play nyní nabídne relevantní videa YouTube pro nejoblíbenější hry.

Přečtěte si také – Po zabití Stadie se Google chce stále soustředit na streamování videoher přes YouTube

Google udělá reklamy ještě zajímavějšími

Konečně, Google slibuje změny ve službě AdMob, reklamy ve hře, tím, že nabízí interaktivní prvky, které se hladce integrují do herního zážitku, aniž by docházelo k rušivým vyskakovacím oknům nebo přerušování videa. Některé reklamy by proto nyní měly být schopen být integrován do malých částí herního rozhraníspíše než zabírat celou obrazovku.

Google vysvětluje, že „ Vydavatelé budou moci přetvořit reklamní zážitek ve hře a zobrazit reklamu, která přirozeně zapadne do herního prostředí. Tento systém funguje ve všech herních žánrech s mnoha možnostmi umístění, jako jsou pauzy, úroveň postupu a mnoho dalšího. “.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *