Google představuje AI schopnou hrát videohry jako člověk

Google DeepMind, divize giganta specializujícího se na AI, právě představila SIMA, umělou inteligenci schopnou získat dovednosti pro hraní videoher jako člověk.

google sima ai videohra
Poděkování: Adobe Stock

Jak možná víte, stejně jako mnoho gigantů ze Silicon Valley se i Google vrhl po hlavě do vývoje AI. Po Bardu, své první konverzační AI na ChatGPT, představil Google na začátku roku Gemini.

Abych to shrnul, tato AI se prezentuje jako vylepšená verze Barda a zejména obsahuje vynikající schopnosti pro porozumění, uvažování, syntézu a dokonce kódování. Ale to není vše, protože Google se také snaží využít potenciál umělé inteligence v jiné oblasti: videohru.

Jen před několika týdny společnost Mountain View představila Genie, AI schopnou vytvářet videohry z mnoha médií, jako jsou textové dotazy, fotografie nebo kresby. A tuto středu, 13. března 2024, divize Google DeepMind právě představila své nové pokroky.

SIMA, nové šílenství Googlu

Dceřiná společnost specializující se na AI dnes skutečně odhalila SIMAPro Škálovatelný, instruktovatelný, Multiworld Agent. Za touto zkratkou se skrývá supervýkonná umělá inteligence naučit dovednosti hrát videohry jako by to udělal člověk. SIMA k tomu spoléhá na jazykové modely Google, ale také na analýzu 3D světů a rozpoznávání obrázků a videí.

Pro trénování SIMA mají týmy Google DeepMind spolupracoval s osmi ateliéry známý hráčům jako Hello Games, Embracer, Tuxedo Labs a Coffee Stain. Výzkumníci byli zejména schopni propojit SIMA s určitými cennými papíry, jako je např No Man’s Sky, Teardown, Valheim nebo dokonce Goat Simulator 3 s cílem naučit ho základy hratelnosti každé hry.

Každá hra v portfoliu SIMA nabízí nový interaktivní svět, včetně řady dovedností, které je třeba se naučit, od jednoduchého pohybu a používání menu až po těžbu určitých zdrojů, pilotování vesmírné lodi nebo výrobu helmy. vysvětluje Google Deep Mind.

Přečtěte si také: Google již nechce spam nebo obsah generovaný AI ve výsledcích vyhledávání

AI schopná hrát jako lidé

SIMA navíc ke hraní nepotřebuje přístup ke zdrojovému kódu hry ani vlastní API. Vyžaduje pouze dva vstupy: obrázky na obrazovce a jednoduché pokyny v přirozeném jazyce poskytnuté uživatelem.SIMA používá výstupy klávesnice a myši k ovládání ústřední postavy hry, aby mohla provádět tyto pokyny. Toto jednoduché rozhraní používají lidé, což znamená, že SIMA může potenciálně interagovat s jakýmkoli virtuálním prostředím,“ ujišťuje společnost.

SIMA má momentálně ve svém arzenálu přibližně 600 základních dovedností, jako je pohyb, lezení po žebříku nebo otevření nabídky pro zobrazení mapy. Nakonec to možná dokáže k provádění složitějších úkolů a zejména výměnu s ostatními hráči. Podle Frédérica Besse, spolumanažera projektu, by SIMA neměla být vnímána jako NPC, ale spíše jako plnohodnotného hráče, který může mít konkrétní dopad na svět, ve kterém působí.Výsledky SIMA ukazují potenciál pro vývoj nové vlny univerzálních agentů AI zaměřených na jazyk. Toto je výzkum v rané fázi a těšíme se na další vývoj SIMA v jiných školicích prostředích a začlenění výkonnějších modelů,“ uzavírá Google DeepMind.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *