Gemini je stále daleko od úplného nahrazení Asistenta Google, zde je důvod

Pokud jste si mysleli, že Gemini, nová AI od Googlu, je mnohem chytřejší než Google Assistant, zamyslete se znovu. Nový asistent není vůbec schopen vykonávat některé úkoly.

Víme, že Google Assistant by mohl být brzy nahrazen Gemini, novým asistentem poháněným umělou inteligencí, který Google vyvíjí v rámci svých generativních projektů AI. Ten druhý, který je již několik týdnů k dispozici ke stažení, má být pokročilejší a všestrannější než Google Assistantale zatím nakonec zklamal a frustroval uživatele svými omezeními a nedostatky.

Google Assistant je jednou z nejoblíbenějších a nejužitečnějších funkcí zařízení Android. Dokáže odpovídat na otázky, ovládat chytrá zařízení, přehrávat hudbu atd. Jednou z jeho nejpraktičtějších funkcí je schopnost identifikovat skladby, které hrají kolem vás. Stačí říct „Hej Google, co je to za píseň?“ získat jméno, interpreta a odkazy k poslechu písně na různých platformách, jako je slavný Shazam. Problém je v tom, že Blíženci toho stále nejsou schopni.

Blíženci neumí rozpoznat skladby jako Google Assistant

Podle zprávy od TechCrunch Gemini neplní tento jednoduchý úkol, který Google Assistant dělá už roky. Místo toho, aby vám řekl, která skladba hraje, Gemini navrhuje různé aplikace, které můžete použít k identifikaci skladby, jako je Shazam, SoundHound nebo Musixmatch.

Poskytuje také tipy, jak tyto aplikace používat, například držet telefon blízko reproduktoru nebo používat sluchátka. To je zjevně velmi neintuitivní a nepraktický způsob použití virtuální asistentky, která má odpovídat na všechny vaše otázky.

gmail pro blížencegmail pro blížence
Zdroj: Google

Smyslem používání Google Assistant je získat rychlé a snadné odpovědi aniž byste museli přepínat na jiné aplikace nebo provádět další krokyale Gemini vyžaduje, abyste si stáhli, nainstalovali, registrovali a používali další aplikace, abyste našli název skladby. V době, kdy to uděláte, může být skladba již hotová.

Gemini někdy dokonce navrhuje, abyste místo toho použili Asistenta Google, což zcela marí účel použití Gemini jako náhrady. Zdá se, že Gemini tedy ještě není připravena zaujmout místo Google Assistant a že potřebuje ještě hodně vylepšení.

Gemini je stále nedokonalý, jeho plošné uvedení by se dalo odložit

Neschopnost Gemini identifikovat skladby není zdaleka jedinou chybou nové umělé inteligence. Gemini je stále velmi nový a nedokončený produkt a Google jej pravděpodobně uvedl na trh, aniž by jej vypiloval. Skutečně jsme viděli např Teprve před několika dny byla umělá inteligence považována za příliš „probuzenou“ při generování obrázků, což Google přimělo k naléhavé deaktivaci funkce.

Gemini má být pro ambice Googlu v oblasti umělé inteligence krokem vpřed, ale zatím mi to připadá jako krok zpět pro uživatelskou zkušenost Googlu. Blíženci však mohli být odpuštěni nabídkou funkcí, které nebyly dostupné s Google Assistant. Společnost nedávno integrovala Gemini do Gmailu, Dokumentů a dalších aplikací s cílem nechat AI dělat práci za vás. Zejména ji můžete nechat provádět běžné úkoly, ale V současné době musíte platit, abyste jej mohli používat v kompatibilních aplikacích Google. Zatím jsme jej tedy nemohli používat pro sebe, kromě jeho integrace do smartphonu místo Google Assistant, ale pokud se naskytne příležitost, tak to neuděláme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *