Galaxy S24 Ultra je nejodolnější smartphone na trhu, odolný vůči videu

Samsung udělal svůj Galaxy S24 Ultra mnohem odolnější než předchozí modely. Různá vylepšení materiálů z něj udělala dosud nejodolnější zařízení, jak právě ukázal nový extrémní test.

Kredit: JerryRigEverything

Samsung u svého Galaxy S24 Ultra vylepšil nejen některé vnitřní součásti smartphonu, ale především použil stále odolnější materiály na vnější straně. Smartphone je pozoruhodně první v řadě, který používá titanový rám, ale především zcela nový displej chráněný sklem Gorilla Armor.

JerryRigEverything, kanál YouTube hostovaný Zachem Nelsonem, je známý Vyzkoušejte odolnost různých pomůcek jejich poškrábáním, pálením a ohýbáním. Galaxy S24 Ultra si proto v novém videu nepřekvapivě zahrál na pokusného králíka.

Displej Galaxy S24 Ultra je odolnější než jeho konkurenti

Ve svých testech má Nelson heslo, které používá pokaždé, když svými nástroji poškrábe displej telefonu: „ Škrábance na úrovni 6, hlubší drážky na úrovni 7 “. Zde odkazuje Mohsova stupnice tvrdosti. Sklo se obvykle poškrábe na úrovni 6 a 7, safír na úrovni 9 a diamant na úrovni 10.

Kredit: JerryRigEverything

Galaxy S24 Ultra však už není jako ostatní. Displej telefonu, který je pokryt novým materiálem s názvem Corning Gorilla Armor, neškrábal na úrovni 6, ale na úrovni 7, s hlubšími drážkami na úrovni 8. To znamená, že obrazovka Galaxy S24 Ultra je nejodolnější, jaká kdy byla testována, a snadno odolá poškrábání od většiny každodenních předmětů, jako jsou klíče, mince nebo nože. Nelson skutečně použil mikroskop k bližšímu zkoumání škrábanců a potvrdil to Galaxy S24 Ultra měl lepší odolnost než předchozí modely.

S takto odolnou obrazovkou by si majitelé smartphonů měli dvakrát rozmyslet, než si koupí tvrzená skla, protože jsou stále méně užitečná. Pamatujte také, že Galaxy S24 Ultra má díky sklu Corning velmi nízkou odrazivost, což je pravděpodobně jedna z jeho nejpůsobivějších aktiv. Nalepení reflexního tvrzeného skla na displej by tedy odstranilo výhodu, kterou smartphone nabízí oproti svým konkurentům.

Galaxy S24 Ultra projde všemi testy odolnosti bez ohýbání

YouTuber také chválil titanový rám telefonu, který nazval „superlehký, super odolný a super cool“. Rám se jen tak nepoškrábe a dodává telefonu prémiový a elegantní vzhled. Fotoaparáty, tlačítka a reproduktory telefonu také přežily test poškrábání bez poškození.

Kredit: JerryRigEverything

Galaxy S24 Ultra také prošel testem hoření, jehož AMOLED displej se rychle vzpamatoval z plamene zapalovače. Telefon má také ultrazvukovou čtečku otisků prstů, která je zapuštěna pod obrazovkou po poškrábání fungoval bez problémů.

Konečně, Galaxy S24 Ultra prošel testem ohybu, protože se pod tlakem sotva prohnul a zůstal nedotčený. Nelson dospěl k závěru, že Galaxy S24 Ultra byl jedním z nejodolnějších telefonů, které kdy testoval, a překonal svého předchůdce, Galaxy S23 Ultra, pokud jde o odolnost.

Smartphone také funguje lépe než Apple iPhone 15 Pro Max. Poslední jmenovaný má také velmi odolnou obrazovku, Ceramic Shield, ale další testy pádů a poškrábání již ukázaly, že Gorilla Armor Galaxy S24 Ultra je odolnější. Ještě horší je, že iPhone 15 Pro Max během testu ohybu na JerryRigEverything viděl prasknout zadní sklo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *