Fyzická podpora je v anime odporná

V době, kdy fyzická média stále více upadají ve prospěch digitálních formátů, prodeje DVD a Blu-Ray anime a manga stále přitahují věrné zákazníky. Boj o fyzickou podporu, kterou vděčíme malým specializovaným strukturám.

fyzický prodej animovaných mang

Nenaučíme vás: fyzických médií rok od roku upadá ve prospěch digitálního formátu. Ve videohrách mnoho hráčů, ať už prodejců nebo výrobců konzolí, jasně ukázalo své rozčarování z fyzického.

V říjnu 2023 jsme například v našich sloupcích zmínili rozhodnutí Best Buy, jednoho z hlavních amerických maloobchodních řetězců se spotřební elektronikou, přestat od roku 2024 prodávat hry a filmy ve fyzické verzi.

Pokles fyzického vzhledu se rok od roku zvyšuje

V poslední době jsme měli od Microsoftu znepokojivý signál. Podle informací novináře Jeze Cordena firma z Redmondu uzavřela svá oddělení spojená s marketingem fyzických her pro Xbox. Další krok amerického giganta směrem k plně digitálnímu provedení, zatímco 100% digitální Xbox Series X se již připravuje.

Pokud jde o 7. umění, nástup streamovacích platforem jako Netflix, Disney+ nebo Amazon Prime Video poznamenal výskyt dalších děsivých fenoménů pro uchování kinematografických děl: živá vydání na platformách… A čisté a jednoduché zmizení určitých produkcí . Pamatujeme si například smazání četného obsahu Discovery v obchodě Sony PlayStation Store v USA z právních důvodů. V důsledku toho byli uživatelé zbaveni jejich filmů a seriálů, i když si je koupili za své peníze.

fyzický prodej animovaných mangfyzický prodej animovaných mang

Přečtěte si také: Mizení DVD zabíjí kinematografii

Postava odolává v anime a manze

Naštěstí, a jak uvedli naši kolegové z The Verge, stále existují struktury, které vedou kampaň za zachování fyzického a za přežití DVD/Blu-Ray trhu, zejména na straně anime a manga. Ve skutečnosti, značky jako Funimation, Viz Media nebo Discotek pracovat, například remaster klasické japonské animace než je nabídnout k prodeji ve vysoce kvalitních fyzických verzích.

Nezbytná konzervační práce, která také hodně dluží postprodukčním společnostem, jako je MediaOCD. Podle jejího generálního ředitele Justina Sevakise se s mnoha specializovanými vydavateli setkalo úspěch tím, že oslovíte malé komunity vášnivých fanoušků.

Podle něj velká studia nikdy nebudou uvažovat o fyzickém vydání, pokud odhady prodeje nepřekročí 50 000 kusů, ale „dobrý úspěch na trhu Blu-Ray se bude pohybovat kolem 5 000″ s menšími vydavateli.

Pronásleduje: “Nemluvíme zde o velkých číslech. Ale to je 5 000 lidí, kterým se toto anime nebo tato série opravdu líbilo. A protože jsou nadšeni myšlenkou takového fyzického vlastnictví médií, myslím, že je pro nás – lidi, kteří tyto produkty publikují – naprosto nezbytné, abychom vytvořili něco speciálního a definitivního.“ Pro tohoto milovníka mangy ze 70. a 80. let je jeho tvorba zásadní pro „zajistit, aby byly filmy zachovány a nebyly pomíjivé“. Připomínáme, že v roce 2023 byl fyzický trh s videem zastoupen ve Francii 52,3 milionu eur (-18,9 % ve srovnání s rokem 2022). 8,8 milionu kusů (-16,6 %).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *