datum vydání ve Francii, cena předplatného, ​​katalog, vše, co potřebujete vědět

Streamovací platforma Max, zrozená z popela HBO Max, ve Francii končí. Kdy přesně, za jaké ceny, s jakým katalogem a jaké originální programy? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete v našem kompletním souboru.

Warner's Max chce zvýšit cenu menším obsahem

Na začátku je HBO Max, dostupný ve Spojených státech od 27. května 2020. Tento nový konkurent v sektoru videa na vyžádání se tehdy postavil proti Netflixu, Amazon Prime Video, Hulu, Disney+ a mnoha dalším. Ale služba WarnerMedia má argumenty, které mohou předložit, aby vyčnívala z davu, založené zejména na síle a respektu inspirovaném v té době značkou HBO, zárukou kvality pro mnoho televizních nadšenců. Po mnoha dobrodružstvích je to konečně služba Max, na kterou ve Francii čekáme. Datum vydání, prémiová cena, katalog: projdeme bod po bodu, co potřebujete vědět o Max.

HBO Max je mrtvý, ať žije Max!

Ve Spojených státech se HBO Max stala velmi populární za pouhé dva roky. Platforma se vyšplhala na 4. místo za Netflix, Disney+ a Amazon Prime Video. V Evropě kanál oznamuje svůj příchod 8. září 2021. Problém: Francie není součástí seznamu. Šťastné země jsou Dánsko, Švédsko, Norsko, Finsko, Španělsko a Andorrské knížectví. V roce 2022 se k řadám připojí čtrnáct dalších zemí: Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko, Moldávie, Černá Hora, Severní Makedonie, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko.

A Francie? Situace ve Francii byla v té době podobná jako za Lamanšským průlivem. Ve Spojeném království HBO a Sky podepsaly smlouvu, která posledně jmenované poskytla exkluzivní vysílací práva na obsah HBO, z nichž některé jsou dokonce vysílány „živě“, ve stejnou dobu jako ve Spojených státech. Zde je pak HBO propojeno s Orange, který OCS vlastní. Stejně jako Sky má kanálový balíček exkluzivitu na programy HBO. Pamatujeme si, že OCS dokonce vysílalo poslední sezóny Game of Thrones současně se Spojenými státy, i když každý díl byl vysílán od 3:00 zde.

Ale všechny karty se zamíchají, když svět audiovizuální zábavy zasáhne zemětřesení: skupina Discovery kupuje Warner Bros.. Z fúze dvou entit vznikl obr Warner Bros. Objeva důsledky jsou velmi přímé. Jedním z nich je zrušení vysílání HBO Max ve Francii, ale nejen to. Film Netopýří ženanatočené, sestříhané a připravené k uvedení na HBO Max, je zrušeno novými manažery, kteří jej považují za nekvalitní.

Warner Bros. Discovery okamžitě oznámila smrt HBO Max, aby vytvořila novou streamovací službu s názvem Max. Ambicí platformy je nabídnout obecnější veřejný katalog a nevyhnutelně méně elitářský. Nakonec Discovery opravdu nepřikládá význam renomovaným programům HBO, jako je Hra o trůny, Drát nebo The Last of Us. Max konečně vychází ve Spojených státech 23. května 2023.

hbo max launch europehbo max launch europe
Poděkování: Warner Media

Kdy vyjde Max ve Francii?

Trvalo to do října 2023, než Warner Bros. Discovery konečně pustí: Max dorazí do Francie v roce 2024. V tuto chvíli nemáme přesné datum, ale víme, že vydání služby se kryje s datem Olympijské hry v Paříži. Streamovací služba plánuje prostřednictvím vysílání sportovních událostí, včetně olympijských her Eurosport která patří do skupiny.

Toto okno vydání nedávno potvrdil globální šéf streamování Warner JB Perrette. Max bude skutečně k dispozici ve Francii před létem 2024.

Kolik stojí předplatné Max?

Ceny zatím nebyly oficiálně oznámeny, takže můžeme jen odhadovat, jaká by byla případná cena Maxe ve Francii. Ve Spojených státech existují 3 vzorce:

 • S reklamami za 9,99 $ měsíčně: 2 obrazovky současně, kvalita HD.
 • Bez reklam za 15,99 $ měsíčně: 2 současné obrazovky, HD kvalita.
 • Bez reklam za 19,99 $ měsíčně: 4 simultánní obrazovky, kvalita 4K, zvuk Dolby Atmos a 100 stažení.

Podívejme se také na to, co dělá konkurence. Ceny Netflixu se pohybují od 5,99 do 19,99 eur měsíčně. V domě Disney+, předplatné je účtováno mezi 5,99 EUR a 11,99 EUR měsíčně nebo mezi 89,90 EUR a 119,90 EUR za rok. Na základě těchto příkladů a amerických cen můžeme předpokládat, aniž bychom příliš riskovali, že ve Francii Maximální ceny budou 9,99 EUR, 15,99 EUR a 19,99 EUR měsíčně. Stejné ceny jako v dolarech.

Přečtěte si také: Netflix, Amazon Prime Video, Canal+ Series, OCS, Disney+, Apple TV+, srovnání streamování videa

Jaké filmy a seriály katalog Max obsahuje?

Platforma vyplývající z fúze Warner Bros a Discovery, Max nutně nabízí velmi rozsáhlý katalog. Před převzetím společnost WarnerMedia ukončila spolupráci s Netflixem a dalšími službami pro streamování videa, aby obnovila práva na své licence, z nichž některé se tak nacházejí výhradně na Max, alespoň v USA. Až k nám Max dorazí, katalog bude nepochybně jiný pro programy od producentů mimo skupinu.

Na straně seriálu jsou samozřejmě zahrnuty pořady, které vysílal bývalý kanál HBO a které přispěly k budování jeho reputace: máme například Hru o trůny dostupnou ve 4K HDR. a Westworldnebo Soprány, The Wire, Sex and the City Nebo Šest stop pod. Najdeme zde i programy jako Watchmen, Veep nebo Silicon Valley. Jak je vidět, o kvalitu není nouze.

Hra o trůnyHra o trůny

Max také dostal do rukou extrémně populární série produkované jinými. Můžeme citovat Přátelé, Teorie velkého třesku, Rick a Morty, Čerstvý princ Bel-Air, Pretty Little Liars jakož i South Park. Pro americký start bylo dokonce plánováno dát dohromady obsazení Přátel pro show, což by bylo pro tuto službu velmi atraktivní produkt. Bohužel došlo k epidemii COVID-19 a jeho plány ztroskotaly.

teorie velkého třeskuteorie velkého třesku

U filmů se Max spoléhá především na katalog zesnulého Warner Bros. A tady jsme zase rozmazlení. Mezi stovkami nabízených filmů najdeme:

 • DC produkce: všechny Batman, Justice League, Man of Steel, Aquaman, Watchmen: Guardians, Black Adam, Wonder Woman, uznávaný Joker, nedávný a velmi kritizovaný The Flash…
 • Trilogie Matrix
 • Sága o Harrym Potterovi, včetně novějších filmů jako Fantastická zvířata
 • trilogie Pán prstenů
 • Trilogie Hobit
 • Filmy Studio Ghibli (k dispozici také na Netflixu)
 • Klasika: Casablanca, 2001, Vesmírná odysea, Američan v Paříži, Dobrodružství Robina Hooda, Občan Kane, King Kong, Ben-Hur, Bonnie a Clyde, Čaroděj ze země Oz…
 • A mnoho dalších.

gollum pán prstenůgollum pán prstenů

Jaké původní produkce na Maxovi?

Pokud je, jak je vidět trochu výše, Maxův katalog zcela kompletní a obsahuje mnoho kultovních inscenací, můžeme mu stále něco vyčítat: je obecně vidět a vidět znovu. Platforma v průběhu času stále přinesla desítky původních seriálů a filmů: reboot série Drbnaseriál o Zelená lucernasci-fi seriál Vychován Wolves (s Ridley Scott u kormidla), nový hudební film Tuk nebo dokonce novinky týkající se Tom a Jerry. Je tu něco pro každého, což je síla ve srovnání s Disney+, který je velmi zaměřený na velmi specifické licence a žánry.

U nás bude mít Max nárok na a Francouzská minisérie vytvořeno speciálně pro streamovací službu: Mýtoman z Bataclanu. V hlavní roli Laure Calamy. Seriál vypráví skutečný příběh ženy, která se vydávala za oběť pařížských útoků v listopadu 2015.

Přijetí Maxe ve Spojených státech

V době psaní tohoto článku je Max k dispozici pouze několik měsíců ve Spojených státech. Týden po příjezdu služby Warner Bros. Discovery tomu nasvědčuje 70 % předplatitelů přešlo z HBO Max. V srpnu 2023 skupina potvrzuje, že má ztratil 1,8 milionu předplatitelů od 23. května.

Pokud jde o samotný obsah, všichni se shodují na tom, že jsou kvalitní, ale média upozorňují na nedostatek skutečně nápadných originálních pořadů. I když později by se to mělo zlepšit. Víme, že Netflix vyčníval z konkurence svými originály (Stranger Things, House of Cards, Orange is the New Black, 13 Reasons Why, nověji The Witcher…), to je to, co přitahuje a udržuje uživatele (The Mandalorian má toto role například pro Disney+).

mandalorianská sezóna 2mandalorianská sezóna 2

Možná nadcházející příchod nové série Harry Potter a Hra o trůny změní situaci. Cena, pokud zůstane stejná jako ve Spojených státech, také riskuje, že se lidé budou krčit. V současné době není na Maxu dostatek kvalitních exkluzivit, které by ospravedlnily přidání zhruba dvaceti eur do měsíčního rozpočtu na streamování. Čekáme také na to, co se stane s Warner Pass umožňujícím přístup k seriálům ze staré služby HBO Amazon Prime Video.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *