datum vydání, příběh, obsazení, vše, co potřebujete vědět o tajemné sérii

The Acolyte je jednou z dalších sérií Star Wars, které se objeví na našich obrazovkách. Velmi slibný výtvor, vzhledem k tomu, že se bude odehrávat v dosud neprobádaném období ságy. Děláme inventuru toho, co se o tom dá vědět.

Akolyta

Sérií Star Wars začíná být poměrně dost. Mezi všemi výtvory je jeden stále velmi tajemný. Její jméno ? Akolyta.

Tato série má dvě zvláštnosti. Nejprve se zaměří na velmi temnou část vesmíru a ponoří nás přímo do hlubin temné strany. Za druhé, bude se konat do období, které na plátně ještě nebylo vidět: Vysoká republika.

AkolytaAkolyta

V tomto souboru provedeme inventuru všeho, co je o této velmi slibné sérii vědět. Jste připraveni, mladí padawani?

Kdy vyjde The Acolyte?

Akolytka se objeví na obrazovkách dne 4. června 2024.

AkolytaAkolyta

Na jaké platformě se bude The Acolyte vysílat?

Stejně jako všechny série Star Wars, The Acolyte bude streamovat na Disney+. Předplatné je 8,99 eur měsíčně nebo 89,90 eur ročně.

Z kolika epizod se bude jakolyt skládat?

pro tuto chvíli Lucasfilm neuvedl počet epizod pro první sezónu The Acolyte. Pro série Star Wars neexistují žádná pravidla. Například Mando se skládá z 8 epizod za sezónu, zatímco Andor jich má 12 a Obi-Wan 6. Zkrátka možné je všechno.

AkolytaAkolyta

Je již naplánovaná 2. sezóna The Acolyte?

Lucasfilm si objednal pouze jednu sezónu pro Akolytu. Zatím není známo, zda půjde o minisérii, nebo zda by mohla být obnovena.

Kdo bude v obsazení The Acolyte?

Akolytka má zajímavé obsazení. Titulní roli hraje Amandla Stenberg, mladá herečka, kterou už bylo možné vidět ve filmech Hunger Games a The Hate U Give. Doprovází ji Lee Jung-Jae, jihokorejský herec, který měl obrovský úspěch v hlavní roli v seriálu Squid Game.

AkolytaAkolyta

Na účtence najdeme další více či méně známé herce, jako Rebecca Henderson, která hraje Vernestra Rwoh (postava objevující se v několika románech) nebo dokonce Carrie-Anne Moss (Matrix) v neznámé roli. Zajímavost: Joonas Suotamo, který hrál Chewbacca v postlogii a v Solo, si znovu oblékne kostým, aby si zahrál dalšího wookie.

Kdo bude v čele The Acolyte?

Akolyta je a sérii napsal, upravil a režíroval Leslye Headland, který je nejlépe známý svou prací na seriálu Ruská panenka. Tvůrce poskytl podrobnosti o tónu jejího dítěte během oslav Star Wars v dubnu 2023. Říká, že The Acolyte bude trochu jako Frozen meets Kill Bill, vše z pohledu padoucha. Vše bude inspirováno starými samurajskými filmy… co může být pro Star Wars logičtější?

AkolytaAkolyta
Ruská panenka

O čem je The Akolyte?

Příběh The Acolyte je v současnosti velmi tajemný. Víme jen to budeme sledovat Jediho a jeho bývalého padawana během trestního vyšetřování. Naši dva přátelé si postupně uvědomí existenci většího spiknutí, možná zahrnujícího Sithy. Co vysvětluje jejich náhlé znovuobjevení během Epizody I?

Čtěte také – Star Wars: v jakém pořadí sledovat filmy a seriály na Disney+?

Kdy se The Acolyte odehrává na časové ose?

Zvláštností The Acolyte je, že se odehrává za éry Vysoké republiky, nebo 100 let před Skrytou hrozbou (epizoda I). V tomto období je republika na vrcholu své moci, stejně jako řád Jedi, ozbrojené křídlo demokracie. Samozřejmě jsou tu nějaké převraty, jako je válka proti Nihilům (frakce pirátů), ale pořád je to zlatý věk. Sithové nejsou nic jiného než vzdálená vzpomínka, vymýcená před staletími… alespoň na pohled.

AkolytaAkolyta

Toto období je zde poprvé adaptováno na obrazovce, ale není nové. Vskutku, je již prozkoumána značkou La Haute République. Tento redakční projekt, který byl zahájen v roce 2021, zkoumá zcela novou část vesmíru Star Wars pomocí románů nebo komiksů. Cílem je ukázat, jak vypadal svět pár set let před Epizodou I, období do té doby velmi málo prozkoumané.

AkolytaAkolyta

Jaké jsou projekty Star Wars po The Acolyte?

Další série Star Wars vyjdou po The Acolyte. Víme, že Ahsoka a Andor budou těžit z druhé sezóny a že série Skeleton Crew s Judem Lawem dorazí v roce 2024. Disney se také chce vrátit na velké plátno s několika filmovými projekty:

První je Epizoda X, která neříká její název. 15 let po The Rise of Skywalker najdeme Rey (Daisy Ridley), jak se snaží obnovit řád Jediů. Film bude režírovat Sharmeen Obaid-Chinoy (Ms Marvel) a bude mít nelehký úkol vrátit pořádek do nepořádku, kterým byla Epizoda IX. Možná začátek nového oblouku pro ságu?

AkolytaAkolyta

Další projekt se bude soustřeďovat kolem prvního Jediho, nebo roky před obdobím, které známe. Režírovat ho bude James Mangold, kterému vděčíme za Copland, Logan a Indiana Jones 5.

Čtěte také – Star Wars: série a filmy, které brzy dorazí na Disney+

V nadcházejících letech dorazí do kin také film The Mandalorian & Grogu. Toto může být dokonce první, kdo se objeví v seznamu, který zavádíme. Ba co víc, film Dědic říše, který uzavře Thrawnův příběh, je stále ve vývoji, stejně jako mysteriózní projekt Taika Waititiho. Konečně, film Rogue Squadron, který nese Patty Jenkins, je po nějaké době opuštěný zpět na trať. Zkrátka bude co dělat!

MandoMando

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *