datum vydání, příběh, hratelnost, vše, co potřebujete vědět o akční hře na hrdiny

Dragon’s Dogma je nová hra na hrdiny od studia Capcom. Titul, ve který už fanoušci nedoufali, protože se na něj tak dlouho čekalo. V tomto souboru uvádíme přehled toho, co potřebujete vědět, než se pustíte do tohoto dobrodružství.

Dračí dogma 2

Dragon’s Dogma 2 je vlajkovou lodí Capcomu pro začátek roku 2024. Druhá část licence oceňovaná kritiky a oceňovaná fanoušky. Jedná se o hru na hraní rolí v otevřeném světě která se zaměřuje na akci, na půli cesty mezi Skyrim a Devil May Cry.

V tomto souboru uděláme inventuru Dragon’s Dogma 2. Datum vydání, cena, hratelnost, podíváme se na základní věci, které byste měli vědět, než začnete.

Co je Dragon’s Dogma?

Než začneme, pojďme se podívat na to, co je Dragon’s Dogma. První díl byl původně vydán na Xbox 360 a PS3 v roce 2012, před vydáním ve vylepšené verzi (s větším obsahem a menším počtem chyb) v roce 2013 pod názvem Dark Arisen. Nyní jej lze nalézt na PC, PS4, Xbox a dokonce i na Switch.

Dragon’s Dogma představuje poměrně unikátní mix žánrů. 100% japonská hra, pro svůj vesmír čerpá inspiraci z evropské fantasy a pro svůj otevřený svět tituly jako Skyrim nebo Gothic. To vše posype bojovým systémem, který je téměř porazí jako Devil May Cry, a dokonce přidá špetku Shadow of the Colossus. Jeho vlajkovou lodí je systém pěšců. Každý hráč si vytvoří hlavního hrdinu a také pěšáka, sluhu, který je doprovází na jejich cestě. Ty druhé mohou naverbovat další hráči přes portál a získávat tak zkušenosti nebo předměty. Hráč může také nabírat pěšce od jiných dobrodruhů podle svých potřeb. Chybí mu kouzelník, jen si musí pomoci online.

Dračí dogma 2Dračí dogma 2

Příběh se odehrává v království Gransys. Hráč hraje postavu ze svého výtvoru, chudého rybáře, kterému drak ukradl srdce. Je na něm, aby se vydal za dobrodružstvím, aby ho získal zpět a zároveň zničil hrozbu. Scénář záminky pro epickou výpravu v rozsáhlém otevřeném světě plné vedlejších úkolů a příšer k zabití.

Dragon’s Dogma zaznamenalo komerční úspěch v průběhu svých reedic a získal kultovní status mezi hráči. Capcomu však trvalo dlouho, než se dočkal pokračování. Na novinky jsme museli čekat více než deset let. Pro více podrobností o licenci vás odkážeme na vynikající video z produkce Nostalgeek.

Kdy vychází Dragon’s Dogma 2?

Vydání Dragon’s Dogma 2 je naplánováno na 22. března 2024téměř dvanáct let po původní hře.

Dračí dogma 2Dračí dogma 2

Na jakých platformách vychází Dragon’s Dogma 2?

Dragon’s Dogma vychází na současné konzole, konkrétně PS5 a Xbox Series X. Přichází také na PC, přes Steam.

Dračí dogma 2Dračí dogma 2

Toto je 100% hra „nové generace“, není proto plánován pro PS4 nebo Xbox One, ani pro Switch.

Jaká je cena Dragon’s Dogma 2?

Dragon’s Dogma 2 se prodává ve dvou edicích: klasické a Deluxe. Poslední jmenovaný přináší do hry některé kosmetické prvky a předměty.

Dračí dogma 2Dračí dogma 2

Na konzolích se prodává základní edice 74,99 eur zatímco verze Deluxe je za cenu 84,99 eur. Na PC je základní edice 64,99 eur zatímco verze Deluxe je 74,99 eur.

Jaký je příběh Dragon’s Dogma 2?

Dragon’s Dogma 2 vypráví příběh povstalce, postavy, kterou jste vytvořili vy. Na začátku hry mu drak ukradl srdce a jeho úkolem je získat ho zpět a poté zachránit svět… Pokud vám to připomíná synopsi prvního dílu, je to normální! Dragon’s Dogma 2 není pokračováním první hry, ale přepisem, jako různé části Zeldy, které nakonec vždy vyprávějí stejný příběh.

Capcom to však slibuje vyprávění tohoto pokračování bude pokročilejší než ve hře z roku 2012s politickými intrikami, které v rámci scénáře nabudou na významu. Například Povstalec bude muset čelit uzurpátorovi, který se také vydává za Povstalce, aby usedl na trůn království Vermund.

Musíte hrát Dragon’s Dogma 1, abyste mohli hrát Dragon’s Dogma 2?

Dragon’s Dogma 2 je přepsáním 1, není nutné udělat to druhé, abychom všemu porozuměli. Je to úplně k ničemu! Nová hra Capcomu si klade za cíl přilákat fanoušky první hry, ale především čerstvé publikum. Takže nepropadejte panice, pokud jste neudělali svůj domácí úkol.

Dračí dogma 2Dračí dogma 2

Jaká je hra v Dragon’s Dogma 2?

Dragon’s Dogma 2 pokračuje v hraní prvního dílu, a přitom ho výrazně vylepšuje. Jedná se o adventuru z pohledu třetí osoby, kde hráč působí v rozsáhlém otevřeném světě. Jako v každém správném RPG nás čeká epický hlavní úkol, ale také množství vedlejších misí, které je třeba splnit.

Dračí dogma 2Dračí dogma 2

Zvláštnost Dragon’s Dogma 2, je to jeho ultra nervový bojový systéma především velmi různé v závislosti na třídách (celkem deset). Do davu se například vřítí válečník a seká mečem, zloděj musí vylézt na gigantické nepřátele, aby dosáhl jejich slabého místa, mág a lukostřelec stříkají své protivníky na dálku a dobyvatel používá techniky všech škol.

Zde jsou dostupné třídy:

  • Bojovník
  • Lukostřelec
  • Zloděj
  • Kouzelník
  • Mistr
  • kouzelník
  • Archer-Mage
  • Rytíř-mág
  • Iluzionista
  • Dobyvatel

Ještě víc, jako Breath of the Wild, je možné využít prostředí ve svůj prospěch. Chcete-li například zabít obrovského trolla, který vám blokuje cestu, můžete ho nalákat na dřevěný most, který se klene nad útesem, než jej zničíte. Už žádný most, ani žádný troll.

Pěšci se v tomto opusu vrací na scénu. Váš sluha (vámi vytvořený) bude opět moci vyrazit na dobrodružství s ostatními hráči a přinášet zpět zkušenosti nebo předměty. Capcom to specifikuje tyto postavy budou mít ještě více charakteristických rysů než v první hře. Někteří budou například mluvit cizími jazyky. V propagačním videu je vidět pěšec, který okamžitě překládá dialog elfího questu. Bez něj není možné komunikovat.

Konečně, Capcom slibuje gigantickou a velmi pestrou mapu. Projdeme Vermundem, královstvím lidí, zemí elfů, ale také Battahlem, pouštní zemí leoninů (tygřích mužů). Územími se proháněly příšery, každé větší a zuřivější než druhé.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *